Reklama

Miestny DVB-T vysielač v Hlohovci získal nové povolenie, vysielať môže s vyšším výkonom

V okresnom meste Hlohovec môže byť v prevádzke tamojší miestny DVB-T vysielač, ktorý šíri signál na 41. kanáli (634 MHz), ďalších šesť rokov. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) predĺžil prevádzkovateľovi, spoločnosti Spectrum Group so sídlom v Trnave, povolenie až do konca augusta 2029.
Pokračovanie nižšie:

V novom povolení sa zmenil maximálny povolený výkon a to z doterajších 100 na 200 W ERP v nulovej rovine. V praxi tak môže prevádzkovateľ navýšiť výkon vysielača a zlepšiť divákom príjem.

Miestny DVB-T vysielač, ktorý bol spustený ešte koncom roka 2021, šíri aktuálne na 41. kanáli tri nekódované televízne programy (Hlohovská televízia, TV Vita a TV Noe). Stanovište vysielača je vodojem na Koperníkovej ulici.

V Hlohovci je aktívny ešte jeden miestny DVB-T vysielač, ktorý šíri signál na 22. kanáli (482 MHz). Prevádzkovateľom je AVIS. Súčasťou multiplexu sú stanice MTT HD a TV Noe HD. Obe vysielajú nekódovane (FTA) a v kompresnom formáte MPEG-4.

Aktuálny zoznam DVB-T/T2 a DAB+ vysielačov aj s ich presnou polohou na mape môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. A hentá Bohemie rušička K22 vysíla či nééé ? ! ?

    1. vysiela … používajú nižší výkon a odolnejšiu moduláciu

    1. Asi rusí madarské dvbt visielac Gerecse tak isto kanál 41

  2. Posledné záchvevy lokálnych televízií v DVB-T. Tento rok je ich posledný. Ostanú už len ako OTT, prípadne ak sa niekto zmiluje, tak v DVB-C.

Komentáre už nie sú povolené.