Reklama

Česká verzia programu Spektrum Home získala licenciu na vysielanie v DVB-T/T2, nie však pre SR

Dokumentárny televízny kanál Spektrum Home, ktorý je sprístupnený aktuálne klientom platených televíznych služieb, môže byť čoskoro dostupný aj v bezplatnom terestriálnom vysielaní na území Českej republiky. Prevádzkovateľ stanice, spoločnosť AMC Networks Central Europe, získal v tomto týždni od českej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) potrebnú licenciu.
Pokračovanie nižšie:

Licencia pre šírenie programu v DVB-T/T2 je platná na 12 rokov. Na základe nej má Spektrum Home prinášať 24 hodín denne zábavné programy v českom jazyku vyrobené hlavne v Kanade a Austrálii a z časti aj v Európe.

Ak sa Spektrum Home objaví v bezplatnom terestriálnom vysielaní na území Českej republiky, nepôjde o prvý prípad v Strednej Európe. AMC Networks Central Europe šíri maďarskú verziu stanice Spektrum Home od roku 2018, ktorú od roku 2021 nahradila stanica Spektrum Home+ (SD/MPEG-4). Vysielanie je dostupné nekódovane v maďarskom DVB-T multiplexe B. Aj v tomto prípade vysiela program s českou licenciou.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Samozrejme že na území Českej republiky, hádam nie v Slovakistane

  1. Zdeňku, Zdeňku, ty si měříš asi vše , ten co ti odpovídá , má pravdu že dvbt2 v CZ je i kvantitou tak i kvalitou lepší, ale Ty si budeš prostě tvrdit svou pravdu . Ty se vždy ozveš a napíšeš nepodložené své pravdy. Ano v CZ je to zdarma , na SK se platí, ale taky je třeba počítat v SK , kolik je platících za plustelku. V CZ s Němci a Poláky máme víc jak 80 stanic. Nepíšu že vše se dá sledovat, ale vím že v CZ se dá vybrat z více stanic než na SK ! Si prostě komplex a beru to že si myslíš že víš všechno. Nevíš nic když plkás nesmysli. Je fajn že do dvbt2 přidávají stanice. Každý si aspoň má možnost vybrat co chce a sledovat.

 2. Milá redakcia: Spektrum Home, vysiela nekódovane v maďarskom dvb-t hu a to od 1.januára 2018 !!!! Čiže už viac ako 5 rokov a nie skoro 2,tam máte chybu.

  1. V správe je zmienka o Spektume Home+ a ten je od roku 2021. 🙂 Pred ním tam bol Spektrum Home a ten bol od roku 2018. Vďaka za upozornenie. Správa bola upravená.

 3. Spektrum Home a Spektrum Home + má taký istý obsah,presne to isté vysiela,akurát sa líši v znaku 😉

 4. Spektrum home je podle nesledovatelné a za korunu nebo jedem cent by to bylo drahé pokud by se to mělo platit. Mám v kabelu na konci seznamu stanic společně s dalším nesledovatelným odpadem jako stanice Discovery, Travel Channel (lautr nic o cestování) a History (kde zase nic lautr nic o historii).

 5. To my takýto problèm neriešime. Stačí RTVS, JOJ a Noe.

  1. Marošu, ty si jako opravdu myslíš že ten pozemák v České republice co se týče kvalitního obsahu (ne kvantity nesledovatelného odpadu) je o tolik moc kvalitnější než ten na Slovensku?

  2. Zdenek: áno, je. A podstatne. Podľa každého merateľného parametra.

  3. @ BFG10K 25.01.2023 o 23:46 :

   Papír snese všecko a realita je nakonec úplně jiná

   Včil mi možeš napsat co všecko z toho pozemáku v ČR je vyníkající a co šíří super obsah.

   V České republice je sice 38 stanic, s AMC 39 ale zhruba polovina z toho se nedá sledovat vůbec nikdy ani s jedním pořadem!!!

  4. BFG10K 25.01.2023 o 23:46

   Oprava!!!

   Ne AMC ale ABC TV což je jen teleshopping a nic jiného.

  5. Zdenek: tak napríklad v ČR idú v režime FTA Prima Zoom, Prima Max a Nova Cinema, to sú dosť slušné stanice. Na Slovensku nemáš v pozemáku nič podobné (zdôrazňujem, že hovorím o FTA). Ďalej ČT :D/Art. Seznam.cz tiež dá občas niečo sledovateľné. A už len tým, že v ČR je tých FTA staníc násobne viac, si divák oveľa ľahšie nájde niečo, čo mu vyhovuje. Prebehne si EPG, nastaví upozornenie na to, čo ho zaujme – a vybavené. Na Slovensku s tými zopár free TV kanálmi je s výnimkou prime-time cez víkend ponuka úbohá. Kto chce viac, musí platiť, zatiaľ čo v ČR má bohatý výber zadarmo. Takže trvám na tom, že DVB-T/T2 v ČR je na tom oveľa lepšie, ako u nás v SR. Ale neviem, načo ti to píšem, lebo to sú všetko veci, ktoré musíš dobre vedieť aj sám – len jednoducho nenávidíš Čechov a tým pádom je pre teba všetko české fuj. Si zaujatý, o tom je celé tvoje remcanie.

  6. BFG10K
   Súhlasím. Máme ale tieto stanice aj u nás (ČT D/set, Prima zoom, Prima Max, niekde je aj TV seznam). Chýba akurát tá Nova cinema. Čoskoro nám však aj tieto stanice chcú tie naše žumpy – Markíza a JOJ vypnúť. Ešte že nemecké TV stanice idú FTA na 19.2E a tieto nám nateraz zablokovať nemôžu, ale ani tu to nemusí byť isté – Astra 1Q (spot beam), alebo vypínanie SD = HD+ karta…

 6. Som si kúpil DVB aj antenu som nalaďtil prokrami aňi markíza aňi dajto aňi Joj cinema a ňeidu mi iba jednotka dvojka wav joj jojplus

  1. To v akom jazyku píšeš, Štefan? Podobá sa to na slovenčinu, ale iba vzdialene… 😀

 7. Akurát čo som sa rozčúlil. Som zo Slovenska a prímam slovenské DVB-T 🙁

  1. VOYO je o ničom. To radšej Netflix, HBO Max a podobne.

 8. Skylink idú hudobné 4nove rock rap dance .a 90hit sú nemecke

  1. Na Astra 19.2E sa rozšírila ponuka hudobných TV kanálov. Pribudli 4 stanice Deluxe Music. Okrem toho sú ešte existujúce MTV, Deluxe Music a Schlager Deluxe…

 9. Na mrtve.sk sú dva rozsiahle články, že Angelika a Hnoj chcú v Banánovej republike opäť likvidovať české stanice ! ! !

  1. To je pekné ale ja nebudem platiť hoaxualitám ani cent!

  2. samo: nespomínam si, že by aktuality niekedy zverejňovali hoaxy. Aspoň teda kým som ich sledoval (donedávna). Alebo vieš uviesť nejaký konkrétny príklad hoaxu? Ak áno, sem s ním, ak nie, tak nevymýšľaj nezmysly.

  3. @ Miki Mouse 27.01.2023 o 16:53

   To tvoje „mrtve.sk“ není o nic lepší než ta Jojka s Markízou a je zrovna tak nenažrané když za všecky články chcú taky peníze!!!

   Jsou úplně rovnací a možou si s Joj podat ruky protože zloděj křičí chyťte zloděje.

  4. Zdenek – ty pracuješ zadarmo? Keď sa mrtve.sk rozhodlo, že spoplatní svoje články, lebo reklama ich už neuživí (napríklad), je to v poriadku. Neviem, prečo by mali byť kvôli tomu nenažraní. Nechceš – neplať, na nete je stále k dispozici množstvo kvalitných zdrojov informácií zadarmo. Jojka zase vysiela stále FTA, oproti Markíze, ktorá je naozaj drzo nenažraná – je spoplatnená, hrá sa na prémiovú, vysiela z 90% odpad, je zamorená reklamou viac, ako keď bola FTA a žiada od operátorov nehorázne vysoké poplatky (Jojka žiada podobné poplatky, aby sme boli féroví). Ale za to všetko sú zodpovední diváci, ktorí si tento odpad žiadajú a sú ochotní zaň platiť.

 10. Šikovný človek vypečie s týmito spoločnostiami na Slovensku ako JOJ markiza čo si spravili monopol z tv zakázali české stanice pokúšali sa zablokovať aj Čt čo je nehoráznosť Ja som si to vyriešil od známeho mám cez satelit všetko odblokované keď na Slovensku to proste inak neide majú čo chceli

  1. Hej, lenže veľa ľudí netuší o tom, aké sú tu možnosti sledovať české TV. A s tým tieto nenažrané TV počítajú. Redakcia by mohla priniesť informácie, čo sa tu znovu chystá za účelom odstavenia českých TV na Slovensku.

 11. Bívám na juhozápade slovenska tesedikovo Tu kludne pozerám madarské spektrum kome

 12. toto snad nie je mozne…
  vela ludi vie, ze amc v cechach ma hbbtv kde ponuka vysielanie vsetkych stanic nazivo a zadarmo ‍

  1. @ Zákazník :

   Jozef v příspěvku z 28.01.2023 o 14:30 „trepe somariny! protože AMC nemá ani to HBB!!!

   Další možnost je ta že než toto napsal tak asi vyslopal flašu slivovice a pak nevěděl co vobec píše.

 13. @ vigo :

  Máš pravdu, myslel sem teho Vavro29 a omylem se zkopíroval nick s datem a časem o řádek víc hore. Děkuju za upozornění.

  1. kiez by to bolo, ako si myslite…
   mam tes media a plustelku a viem, ze tam je hbb tv !

Komentáre už nie sú povolené.