Reklama

Terestriálna platforma Plustelka upraví od novembra cenník

Terestriálna platforma Plustelka upraví od polovice novembra 2022 svoj cenník. Zmena sa dotkne balíkov Plustelka Štandard a Plustelka Duo. „Vzhľadom na neustále sa zvyšujúci rast nákladov na poskytovanie elektronických komunikačných služieb sme nútení pristúpiť k zmene ceny balíčkov služby Plustelka, a to s účinnosťou k 15. novembru 2022,“ informoval ešte v minulom týždni svojich klientov operátor Towercom.
Pokračovanie nižšie:

Zvyšovanie cien sa však nemusí od 15. novembra 2022 dotknúť všetkých klientov. Nové ceny za službu pre zákazníkov vstúpia do platnosti až po uplynutí aktuálne predplatného. V praxi to znamená, že pokiaľ má klient aktuálne predplatenú službu napr. do októbra 2023, zmena cenníka sa ho dotkne až po skončení predplatného.

V novom cenníku, ktorý vstúpi do platnosti 15. novembra 2022, sa zvýši mesačné predplatné balíka Plustelka Štandard o jedno euro, teda z pôvodných 5,99 na 6,99. Predplatitelia balíka Plustelka Duo zaplatia mesačne viac o dve eurá. Zmeny sa však nedotknú zatiaľ klientov, ktorí si predplatia službu na rok dopredu.

Uvedomujeme si, že toto obdobie nie je ľahké ani pre zákazníkov a preto sme sa rozhodli umožniť zákazníkom aj po 15. novembri 2022 zakúpiť si službu Plustelka na obdobie jedného roka ešte v pôvodnej cene 65,89 € s DPH (ponuka 11 + 1 mesiac zadarmo), respektíve ročný DUO balík v cene 76,89 € s DPH,“ uvádza Towercom.

Pri ročnej platbe za balíky Plustelka Štandard a Plustelka Duo sa preto zvyšovanie cien zatiaľ nedotkne. Podľa našich informácií to však platí iba do konca tohto roka.

Nový cenník platformy Plustelka platný od 15. novembra 2022

BalíkPredplatné obdobieEUR / mesiacEUR platba vopred
Plustelka Štandard1 mesiac6,996,99
2 – 5 mesiacov6,996,99 x počet mesiacov
6 – 10 mesiacov6,996,99 x počet mesiacov
Plustelka Štandard ROK11+1 mesiacov11 x 5,9965,89
Plustelka Premium1 mesiac1,001,00
2 – 12 mesiacov1,001,00 x počet mesiacov
Plustelka DUO1 mesiac8,998,99
2 – 10 mesiacov8,998,99 x počet mesiacov
Plustelka DUO ROK11 + 1 mesiacov11 x 6,9976,89

Aktuálnu ponuku šírených programov v DVB-T/T2, aj spolu so zoznamom vysielačov, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Smiesné ten ponuka tam polovica ceské Co na západnom slovensku ludya vedya pozerat od kojálu volne ony ponukajú ako plateny kanál

  1. Nem rozumiem reči tvojho kmeňa Ožef.Ale mohli by konečne preklopiť všetky muxy do T2-H265 a SD programy dať do HD a niečo aj pridať ale nie športy tých tam je zbytočne veľa.

  2. @ Peter 19.10.2022 o 15:56 :

   Ty jsi opravdu velmi naivní v tom že když u DVB-T2 s kodekem H264 změníš jen ten kodek na H265 tak pak se tam vleze úplně bez problému úplně stejný počet stanic jako nyní a nově by mohli byt už všecky v HD. Datová kapacita aj při kodeku H265 bude úplně stejná jako u kodeku H264 potřeba na datový tok u H265 bude dle mě potřeba asi jen tak o 10 a nebo maximálně tak o 20 % méně pří stejném počtu a ve stejném rozlišní oproti tomu H264.

   Datové toky stanic u kodeku H264 v SD u Plustelky jsou dokonce ještě nižší nebo úplně stejné jako u SD stanic z CZ DVB-T2 H 265. Tady si dost lidí pořád mysíí to že když při kodeku H264 je tam nyní např v Muxu 4 18 stanic tak že po překlopení na H265 se jich tam vleze najednou např. dvakrát tolik, teda 36 a to při stejném počtu SD a HD jako nyní. Ten kdo si toto opravdu myslí je opravdu velmi naivní a nezná realitu v komprimaci H264 versus H265.

 2. Ani so starou cenou sa Mínustelka nechytá na Antik sat. Jediná jej výhoda oproti Antiku sú Viasaty.

  1. Máš pravdu škoda ze ich Antik Nepridá do ponuky to je jediné čo tam chýba.

  2. Áno, ANTIK by mohol pridať viasaty aj Nova sporty, a na Eutelsat aj joj 24. Trojku nemusí, tá čoskoro končí…

  3. Přesně tak na ty všecky Viasaty a ja na ten Travel XP by nebyla potřeba další jeho vlastní pronajatá kapacita, jen by Antik platil nějaké náklady na společné sdílení stanic z konkurenční kapacity a + poplatky za šíření stanic těchto stanic jejímu majiteli zrovna tak jako u všech stanic snad oproti RTVS a ČT.

 3. Tak nech dajú viac programov za takú cenu možno by to potešilo ľudí ktorí majú iba Anténu. Prečo nie je taka ponúka programov ako maju v Maďarsku? Majú viac platených programov cez Anténu ako my na Slovensku.
  Mam tiež 1 DVB-T anténu a signál u mňa je celkom dobrý aj za zlého počasia. Škoda ze rušili balik Plustelka Viac. Mohli niečo pridať do balíka Plustelka Premium tam je iba 1 kanál. Aj erotický tuším.

 4. Plustelku by mali už konečne posunuť daľej , teda o nové tv stanice v HD – kvalite s kodekom HEVC 265 v programových balíkoch , nielen , že oznámia že zdražujú cenu balíkov .
  Mali oznámiť k cene za Balíky aj nové tv kanály či sa to oplatí tú Plustelku kúpiť , no mohli by aj pridať internet ak Towercom prevádzkuje internet .
  Plustelka s internetom by sa volala Multibalík
  Plustelka – Televizia (samostatna položka , programove balíčky)
  Plustelka – internet (samostatna položka)
  ______________________________________
  Balík štandard _ Verejnopravnych Tv – Sk/Cz (HD)
  Balík _ športovo , Hudobný (HD)
  Balík _ Prirodopisno , historicko , vedecký (HD)
  Balík _ Súkromných Tv Sk/Cz (HD)
  Balík _ Filmový , Hobby
  Balík _ Detských Tv
  K Plustelke štandard keby si niekto chcel priplatiť balíky tak by sa to volalo Plustelka Viac .

  1. Prihlás sa za riaditeľa Towercomu. Už tam čakajú na tvoj biznis plán. 😉

 5. Celé je to na hovno! Tak málo programov za takú cenu! Len to by nemohli byť tak nenažraný! V CZ aj v Maďarsku majú viac nekódovanych, Plustelka by sa mohla inšpirovať

  1. @ Erik :

   Není důležité to kolik má operátor do počtu sstanic ale to kolik z nic je obsahově kvalitních. Např. Češi v pozemáku nají stanic jak natentovaných a co z toho když stejně skupina Nova, Prima a Barrandov šíří jen samé nesledovatelné sračky a hlavně že mají tolik těch klonů. Kromě TV NOE, místních regionálek jako třeba TV Slovácko nebo TV Polar a ještě ČT se tam opravdu nedá nic dalšího sledovat. Aj ta Česká televize jde už delší dobu kvalitou dole a raději sledují RTVS než ČT která se zaměřuje hlavně jen na kriminálky.

  2. Zdenek – TV Noe je 98% vysielacieho času nepozerateľná, Polar TV podobne. Naopak, české komerčné TV, ktoré toľko preklínaš, zahŕňajú aj stanice Prima Zoom a Max a Nova Cinema, ktoré sú dosť solídne. Síce je tam hafo reklamy, ale musia z niečoho žiť, keď sú FTA (v ČR). Ale keď je podľa teba lepšia Noe, tak na ňu čum, proti gustu žiaden dišputát. 😀

 6. Postaviť payTV na jeden a pol DVB-T2 kanále (muxe) je …
  Všade naokolo majú podobné platformy 3 až 6 kanálov (muxov) a podľa toho potom vyzerá ponúka. Ale tu nie je na to miesto, sám Towercom si odpísal dva muxy. A potom trápne imitoval niečo na vysielačoch Avisu. DVB-T/T2 je na SK zrelé na vypnutie.

  1. Plustelka je pre ludi, ktori maju male telky do velkosti uhlopriecky 32″ a nechcu kvoli parabole sat tv…Kto ma telku vacsiu ako 32″ tak jednoducho Plustelku nechce kvoli nekvalite rozlisenia SD tv stanic. Mux-y nafukovacie niesu a viac HD tv stanic do slovenskeho DVB-T/T2 Towercom nenapcha…Kto vsak chce platit predrazenu Plustelku namiesto optimalneho Antiksatu, je jeho vec 😀

Komentáre už nie sú povolené.