Reklama

Sledovanie TV s novou aktualizáciou pre vybrané smart TV, pribudol aj audio komentár

V septembri sa dočkajú klienti internetovej služby Sledovanie TV, ktorí využívajú aplikáciu v smart televízoroch LG a Samsung, viacerých noviniek. Okrem nového vzhľadu a vylepšeného vyhľadávania je v novej verzii pripravená funkcia užívateľské profily, ktorá doteraz na smart TV chýbala. Novinkou je tiež audio komentár, ktorý je sprístupnený takmer na všetkých zariadeniach.
Pokračovanie nižšie:

V novej verzii aplikácie na smart TV od značiek LG a Samsung privíta používateľa úplne nová domáca obrazovka. Okrem rozpozeraných programov a populárnych kanálov obsahuje aj televízne tipy a odporúčania na zaujímavé programy.

Dlho očakávanou funkciou sú užívateľské profily, ktoré používatelia už poznajú z iných platforiem. Po novom môžu vytvárať, spravovať a prepínať profily klienti aj na televízoroch Samsung.

Redesignom prešiel TV program (EPG). Ten je teraz prehľadnejší a intuitívnejší. Každý program má v hornej časti detail, kde okrem názvu a kanálu užívateľ dozvie aj ako dlho daný program trvá, rok jeho vydania a prečítať si môže aj krátky popis.

Nový kabát dostala aj párovacia obrazovka. Prináša niekoľko možností na pripojenie zariadenia k používateľskému účtu zákazníka. Ten si môže vybrať z jasne ponúkaných možností, ktoré mu najviac vyhovujú. Zmenou prešlo aj vyhľadávanie, ktoré umožňuje vyhľadávať nielen televízne programy, ale aj filmy, seriály či televízne stanice.

Audio komentár

Prevádzkovateľ služby v poslednom období sprístupnil klientom tiež audio komentár. Konkrétne je k dispozícii na programoch ČT, TV Barrandov a slovenskej Jednotke a Dvojke. Funkciu komentovaného popisu využijú najmä nevidomí používatelia.

Audio komentár je dostupný takmer na všetkých podporovaných zariadení v podobe novej zvukovej audio stopy. Výnimkou sú staré aplikácie, aplikácie pre iOS a Apple TV. Jeho zapnutie je veľmi jednoduché. Stačí kliknúť na ikonku výberu zvukových stôp a zvoliť variant QAD. Táto zvuková stopa popisuje napríklad zmeny scény, udalosti deja, správania a mimiku postáv. Ide o jednu z funkcií, ktoré televízia poskytuje zdravotne znevýhodneným osobám.

Mohlo by vás ešte zaujímať