Reklama

VÚS získal dve povolenia pre vysielače v štandardoch DVB-T a DVB-T2

Výskumný ústav spojov (VÚS) požiadal Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) o povolenia pre experimentálne vysielanie v štandardoch DVB-T a DVB-T2. RÚ žiadosti vyhovel a vydal v poslednom období dve povolenia pre DVB-T/T2 vysielače v meste Banská Bystrica, ktoré môžu šíriť signál na 40. kanáli (626 MHz), v rámci jednofrekvenčnej siete (SFN) s maximálnym povoleným výkonom ERP v nulovej rovine 150 W. Obe povolenia sú platné do konca novembra 2022.
Pokračovanie nižšie:

Konkrétne pôjde o vysielače, ktoré budú umiestnené na uliciach Zvolenská cesta ( budova organizácie Výskumný ústav spojov) a Kláry Jarunkovej 2 (budova spoločnosti I.K.M. REALITY – STAVING).

VÚS sa nám k povoleniam nevyjadril. Na základe vydaných povolení je však známe, že pôjde o experimentálne testovacie vysielanie. Podľa našich zistení by mal VÚS testovať vplyv rušenia systému GPS na DVB-T a DVB-T2 vysielače v SFN.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Nerusi.. vysielace, ktore su v SFN musia vysielat v urcitom presnom case, to zabezpeci GPS..

  2. Presne tak, neruší. GPS vysiela na frekvenciách niekde okolo 1200, 1500 a 1700 MHz, to nezasahuje do pásma vyhradeného pre DVB-T/T2. Avšak GPS satelity sú v podstate ultrapresné atómové hodiny na obežnej dráhe a časové značky, ktoré vysielajú, sa dajú použiť aj na synchronizáciu vysielačov v SFN (a aj na viaceré iné účely).

 1. cez DVB,T ,T2 neviem kukať Markízu a potreba urobiť abisom vedel kukať pomôžte mi prosím som invalid

  1. Markíza, doma, Dajto na DVB-T je drahá. Radšej by som v tomto poradil satelit. Tam je navyše možné získať ešte aj oveľa viac programov. Len za 3.90€, zatiaľ, čo na dvb-t za 5.90€. Teraz navyše na 2 roky len za 1.95€ v akcii 1+1 zdarma. Čo treba?
   Anténa ideálne aj 90 CM
   Modul Conax Smit (neparovany)
   Karta ANTIK SAT (dá sa kúpiť v ľubovoľnej predajni)
   Prijímač – ak chceš aj DVB-T zároveň pre PL, HU, CZ, AT a iné programy ak máš na ne signál, tak hybridný – Ab Cryptobox 752 HD Combo
   Ak chceš viac programov napríklad pre deti a podobne, tak ešte aj DiSEqC motor na otáčanie satelitnej antény
   Čo s motorom navyše získaš?
   SK+CZ:
   Relax
   TV 8
   Regionálni TV CZ
   TV Noe
   Deti:
   Cartoon Network
   KIKA
   Nickelodeon
   Disney Channel
   Super RTL
   Rai Gulp
   M2
   Hudba:
   MTV
   Deluxe Music
   MusicBox
   Eska TV Extra
   4Music
   The Box
   Magic
   Kiss
   Kerrang
   Clubland
   Now 70/80/90
   The voice
   Magic BG
   Šport:
   Eurosport
   Sport 1 de
   Rai Sport+
   M4 Sport
   Dokumenty:
   Dmax
   N24 Doku
   Kabel 1 Doku
   Welt der wunder
   Smithsonian
   Blaze
   Travel XP
   Food XP
   Rai scuola
   TRT Belgessel
   Filmy:
   Talking pictures UK
   Populárne značky – ostatné:
   RTL
   RTL 2
   Vox
   SAT 1
   Pro 7
   Kabel 1
   Arte
   Ard
   ZDF
   3sat
   ORF 2
   Rai 1/2/3
   Hrt 1
   Hrt int
   Tvr int
   Pro TV int
   Slovenia 1/2/3
   M1/2/4/5
   Duna
   Galaxy 4
   Správy:
   CNN
   BBC world
   Dw eng
   Euronews
   France 24
   Sky news
   Bloomberg
   Cnbc
   Rai news 24
   Bez motora pôjde: jednotka, dvojka, RTVS 24, RTVS Šport, Markíza, doma, Dajto, Markíza krimi, JOJ, JOJ Plus, wau, JOJ Šport, JOJ Cinema, TA3, ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT šport, ČT D/art, senzi, šlágr originál, šlágr premium, arena šport 1/2, TV Lux, AXN, RIK, Jojko, auto moto sport, cs mystery, Arcadia world, one music adria, filmbox European, Prima PLUS, Nova international, neoficiálne aj Prima cool/love/zoom/Max/Krimi a TV Barrandov.

 2. Markiza ide na Dvb T2 ale ta je platena musite mat CI modul alebo od nich stb zaregistrovat si plustelku zaplatiit si balicek a pojde Markiza ,Dajto ,Doma vela programov

  1. gdetosa mám zahladiť a vibavitsici modul a kolkosa zato platí prosim a j nejakikontak alebojak nehapem ja mám anténu DVB T2 do 80km Emos EM 9016 C zatiahnemi 144 digitálne programu ale Markíza a Dajto domami nejde prosím poraďte mi ďalej dakujem

 3. Kedy bude DVBT2 vysielat Plustelka vela programov vyse 100 programov

 4. vedelibistemi povedať zebisomsito vedel vibavit v Okrese Nové Zámky som invalid a takto keď mám behať to nevládzem ja na klasickú anténu potrebujem abimi isol aj Markíza a doma

Komentáre už nie sú povolené.