Reklama

DVB-T: Towercom pripojil nový kódovací systém ku všetkým programom z Plustelky

Začiatkom tohto týždňa ukončil operátor Towercom technické testy nového kódovacieho systému CryptoGuard (CAID: 1EC0). Po ich dokončení bol následne nový systém pripojený ku všetkým televíznym programom z ponuky terestriálnej platformy Plustelka, ktoré sú šírené v celoplošných sieťach MUX 1, MUX 2 a MUX 4.
Pokračovanie nižšie:

Nový systém budú využívať bezkartové dekódovacie moduly Neotion CryptoGuard, ktoré sú už v týchto dňoch distribuované do maloobchodných predajní. Doporučená maloobchodná cena by mala byť 36 € s DPH. Nové moduly nahradia doterajšie Neotion Irdeto, ktoré majú byť v predaji už len do vypredania zásob.

Aktuálne sú ku všetkým kódovaným programom v celoplošných DVB-T a DVB-T2 multiplexoch pripojené štyri kódovacie systémy. Dva systémy Irdeto a dva CryptoGuard. Kódovacie systémy Irdeto využívajú samostatné dekódovacie karty (CAID: 0668), CAM moduly a set-top-boxy (CAID: 069A). Systém CryptoGuard (CAID: 4AEA) doteraz využívali iba bezkartové boxy Amiko A5 a Amiko Impulse. Najnovší systém CryptoGuard (CAID: 1EC0) budú využívať nové bezkartové CA moduly.

Pre doterajších klientov Plustelky sa pripojenie nového systému nijak nedotkne. Tí budú môcť využívať svoje zariadenia aj naďalej. Odpájanie doterajších kódovacích systémov nie je v pláne.

Aktuálnu ponuku DAB+ či DVB-T/T2 multiplexov, aj spolu so zoznamom vysielačov, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Kedy konečne preklopila všetky muxy do T2 h265 aby mohlo byť viac programov v HD

 2. Na slovensku ten dvbt je nahovno pozrite madarsko kolko programov má tam alebo cesko kolko ide tam volne a kedy bude uz vsetko hevc unás

  1. V Maďarsku je plno platených „staníc“, ale aj tak nič naviac programovo nepridajú, zväčša dávajú reprízy repríz, ktoré išli na iných staniciach, aj čo dávali na neplatených-nekódovaných. Niekedy je zhoda na rôznych staniciach i v jednom týždni. 😉 Skôr treba odvysielať čo najviac reklám.

 3. Plustelka (Towercom ) vymýšľajú , špekuluciu , pridávajú kodovacie systemy , ale pridať CT 1 , 2 , 3 , Ct sport, CT Art v HD – kvalite , tak to ani za nič a načo tam dala príkaz šíriť svoj program RTVS – RTVS 3 v SD kvalite , už tam mali byt všetky RTVS 1 , 2 , 3 a RTVS Sport v HD alebo H 265 HEVC akurák RTVS 24 stači v SD – kvalite . V tejto modernej dobe už mali byť Tv programy šírené v Plustelke v HD – Kvalte . Technicky ako v tomto Americko – Slovenskom štáte je všetko 100 rokov za opicami . Ak nestačia šíriť signál – kapacitne Towercom , tak nech nakúpia Multiplexi .

 4. Pridat nove programy pre plustelku aby mala vyse cez 100 programov hd a 4k programy

  1. Ak by si sledoval Plustelku na PLAZMA TV tak o mazaniciach nepises! Je vsak pravdou ze pay-tv Plustelka je oproti Antiksat TV pre zakaznika predrazena 😀

  2. ANTIK SAT má navyše doma, dajto, joj plus, wau v HD. Hoci možno to HD nie je full HD, ale aspoň HD, zatiaľ čo plustelka má iba SD. Markíza HD navyše nie je ani v DVB-T full HD. 1280×720 a ostatné len SD. Plustelka je platená, ale aj ANTIK SAT za 3.90 (teraz len 1.95 – akcia 1 + 1 zdarma) má platené TV – JOJ Šport, JOJ Cinema, RIK, Jojko, Auto moto sport, AXN, CS mystery, Arcadia world, teda ANTIK SAT je určite lepší a lacnejší. Dá sa doplatiť aj 7.90 alebo 11.90 tiež za polovicu (1+1 zdarma – 3.95 resp 5.95) a tam je ponuka lepšia ako DVB-T…

  3. PS: chýba tam síce Trojka, ale v IPTV je funkčná, a IPTV je v cene ANTIK SAT. Navyše v budúcnosti trojku nevylúčili zaradiť. A navyše pri tomto generálnom RTVS, ktorý porazil Rezníka Trojka do niekoľkých mesiacov skončí aj tak. Pri tomto generálnom dávam trojke maximálne rok od nástupu generálneho. On ešte ak sa mu nebude niečo zdať, zruší aj RTVS šport.

  4. preco by HD stanice z Antiksatu neboli Full HD ? To si na to kde dosiel ? To ze tam nie je nabity bitrate 12 Mbit neznamena, ze stanice nie su sirene vo Full HD, su sirene vo FHD akurat ten hevc je interlaced, co je chumajina sposobena ich technickym partnerom (pri hevci sa aj technologicky pocitalo kvoli kvalite len s progressive scanom, ale rakuski odbornici asi vedia lepsie jak cely zvysok sveta), ktory im to takto uplinkuje z kapacitnych dovodov, pisalo sa to uz na roznych diskusiach, nertreba chodit len tu, kde prispieva zo 100 ludi , tak 75 analfabetov(co sa tu pridu vykricat, lebo doma by od zenomuzelky dostal valcekom na solar) , dalej asi tak 19 dochodcov a 4 odobrnici na vsetko, v konecnom dosledku dostanes na 100 vyjadreni tak jeden, mozno dva normalne prispevky…napis cavovcom do antiku a podla mna ti napisu ako to je na 100 % , ja s ich odpovedami mam 100 % skusenosti, nemazu med kolo huby napisu veci ako realne su.

  5. Najlepšia možnosť ANTIK SAT začiatok a na trojku RTVS karta. Samozrejme dvojkartový prijímač.

 5. @ Zákazník 09.07.2022 o 11:00 :

  Akorát to že včil sa už AntikSAT oplatí jen pro balík „Začiatok“ a eště pak jen balík „Film“. Po tom co u nových balíků kromě základu a dalšího s Cinemaxy + HBO jsou k možnosti jen další dva balíky „Pohoda“ za 7,90 Eur a „Všetko“ si současně již nikdy kromě toho „Začiatok“ a !Fiom nezaplatím!!!

  Původní dva balíky „Domáca pohoda“ s „Rodinná zábava“ s jejich výběrem stanic mimo toho současného „Všetko“ nebo vlastně aj úplně stejného původního „Všetko čo potrebuješ“ byly rozhodně lepší než jen jediný současný balík za 7,90 Eur „Pohoda“ kromě úplné kompletní nabídky bez Cinemax + HBO.
  Ten kdo chce např. jen FilmBox Arthouse, National Geographic Wild HD, Love Nature HD, FilmBox Extra HD, a případně ještě navíc od skupiny Discovery z USA jen Travel Channel HD, Discovery Science HD, DTX, Investigation Discovery HD tak je to pro zákazníka po novu o 4 Eura více. ¨
  Dle mě aj po novu měly dále zůstat v nabídce k výběr dva balíky u po 7,90 Euro a ne jen jeden jako nyní.
  z
  Pro mě osobně jsou k základu s Cinemaxy (HBO mě nezajímá !!!) dále z nabídky balíku „Všetko“ a „Pohoda“ zajímavé navíc jen stanice FilmBox Arthouse, National Geographic Wild HD, Love Nature HD, FilmBox Extra HD, 360TuneBox a případně ještě AMC HD a Spektrum jen v SD.
  Dále nepochopím proč nepřidají do satelitní nabídky v rámci sdílení aj Eurochannel HD který je jen v internetové nabídce aj když na 16,0°E je vysílán.
  Zrovna tak dále by Antik mohl konečně v rámci sdílení do nabídky zařadit aj Viasat Nature HD, Viasat History HD s Viasat Explore HD s Travelxp HD které jsou taktéž na satelitu 16,0°E.

  1. Tak ja mám ešte pôvodný balík pre začiatok. Inak v aktuálnej akcii 1 + 1 zdarma sa oplatí aj balík všetko, nakoľko takto je za 5.95, čo je cena porovnateľná s Plustelkou… Ale zato oveľa viac programov, než v plustelke a oveľa viac aj v HD.

 6. Si môžu podať ruky so Skylinkom. Tiež kopec kódovacích systémov a v ponuke VELKÉ H…. Tiež uviazli v časovej slučke HD im nič nehovorí až na pár programov STV1.

Komentáre už nie sú povolené.