Reklama

Slovenské Rádio Expres na družici Astra 3B (23,5°E)

Vo štvrtok 24. marca sa objavilo na družici Astra 3B (23,5°E) vysielanie ďalšej slovenskej rozhlasovej stanice. Po rádiách Europa 2 a Fun Rádio je k dispozícii poslucháčom z tejto družice už aj Rádio Expres. Šírenie zabezpečuje opäť operátor Towercom na svojej vlastnej kapacite, frekvencii 12 363 MHz. Vzhľadom k tomu, že je vysielanie dostupné nekódovane (FTA), môžu ho prijímať užívatelia aj bez prístupovej karty.
Pokračovanie nižšie:

Po veľmi krátkej dobe ide už o tretiu slovenskú komerčnú rozhlasovú stanicu, ktorá spustila v tomto roku svoje vysielanie na družici Astra 3B (23,5°E). Doteraz pritom všetky tri rádiá využívali pre šírenie iba družicu Thor 7 (0,8°W). Všetky šíria pritom na družici Astra 3B tri regionálne verzie (Západ, Stred a Východ). Zatiaľ čo Europa 2 a Expres sú šírené v staršom kodeku MPEG, tak Fun Rádio je v novšom AAC.

K dnešnému dňu šíri Towercom na frekvencii 12 363 MHz aktuálne rádiá BEAT, BEAT JM, BEAT JZ, BEAT SM, BEAT SV, BEAT V, COUNTRY JM, COUNTRY JZ, COUNTRY SV, Devin, Europa 2 S, Europa 2 V, Europa 2 Z, Fun Radio 1, Fun Radio 2, Fun Radio 3, Expres Z, Expres S, Expres V, Jemne S, Jemne V, Jemne Z, Junior, Litera, PatriaFM, PatriaRD, Pyramída, Rádio Lumen, Rádio_FM, ReginaBA, ReginaBB, ReginaKE, Slovakia, Slovensko, VLNA SS, VLNA VS, VLNA ZS a ZET. Z televíznych staníc sú to TA3 HD a TV Noe HD.

Technické parametre pre príjem Rádia Expres :
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12363 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: Towercom
Kódovanie: FTA

PIDy:

NázovV PIDSID.PCR PIDPMT PIDAudio
Expres Z (RADIO)495159315941 slo (MPEG)
Expres S (RADIO)495259325942 slo (MPEG)
Expres V (RADIO)495359335943 slo (MPEG)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. @ Dtui :

  Jaký Skylink? Tyto stanice šiří Towercom z jeho pronajaté kapacity a nemá to lautr nic společného se Skylinkem tedy s M7!!!

  Eště přidat na 23,5°E Best FM a možu 0,8°W přetočit na inší družicu. Slovenské rozhlasové stanice sú lepší než ty české. Z České republiky poslouchám jedině ČRo a to jen moravskoslezské regionálky ČRo Brno, ČRo Zlín, ČRo Ostrava a ČRo Olomouc. Dále z komerčních moravskoslezské Proglas, Rádio Čas a místní stanice Rádio Kroměříž, Rádio Haná, Rádio Jih, Rádio Jih Cimbálka. Dříve ještě Rádio Zlín, Rádio Rubi, Rádio Valašsko, Rádio Petrov než je zabrali Češi a udělali z nich celoplošky pod Hit rádia, Hej rádia, Kiss rádio, rádio Blaník a podobně a už tam nic není z regionu kromě maximálně regionálních reklam. ČTÚ a Česká rada pro rozhlasové vysílání je banda neschopáků když dovoluje toto slučování stanic do jedné a pak následně jim neodebírá kmitočty aby nedocházelo po sloučení k tomu že v jednom a tom samí městě má tato stanice ve finále z tří nebo více vysílačů. Např. takové Hit rádio chytnu v mé lokalitě na více jak dvaceti frekvencích a k čemu je to dobré? A u ostatních dalších celoplošek po sloučení je to vlastně to samé.

  1. Ja cez internet počúvam čro Rádio Pohoda (retro pesničky,rozhovory,atď).
   Škoda že nejdú české stanice DAB, FM,DVBT2 chytiť terestriálne na SK

  2. Resto, ceske stanice DAB a FM mam aj na Slovensku uplne v pohode. Aj Polske.

  3. FM ide dobre na Slovensku, záleží ale kde. S DAB+ je to horšie. FM mi ide s RDS na prút od rádia, DAB nie. Musím mať externú anténu.

  4. Rádio Proglas, omfg. To je ešte horší odpad, ako Lumen.

 2. @Resto,Čo tak skúsiť nejakú aplikáciu? Daily Tunes je celkom fajn apka, ja ju tiez používam ak nie je tam tvoje radio ktoré rax počúvaš tak im môžeš napísať a oni ti ho tam pridajú.

Komentáre už nie sú povolené.