Reklama

Skylink mal výpadok, nefungovali takmer všetky programy

Zákazníci satelitnej platformy Skylink mohli v pondelok 14. marca 2022 zaznamenať približne v čase medzi 18:30 a 18:55 výpadok všetkých televíznych staníc, ktoré šíri operátor na družici Astra 3B (23,5°E). Klientom fungovalo z celej ponuky len niekoľko staníc, išlo však iba o programy, ktorých distribúciu nezabezpečuje M7 Group, napr. programy z transpondéra slovenského Towercomu (TA3 HD, TV Noe HD a niekoľko rádií).
Pokračovanie nižšie:


Výpadok bol na chrbticovej linke k uplinkovej stanici v Usingene. Vplyvom preťaženia tiež nejaký čas nefungoval web,“ uviedol pre SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva Canal + Luxembourg. „Od cca 18:55 bol signál obnovený, weby nabiehali postupne,“ dodal.

TIP: Skylink opäť zdražuje, od apríla si niektorí zákazníci priplatia viac

Problémy boli odstránené teda ešte včera. V prípade, že má niekto s klientov Skylinku aj naďalej problém s príjmom, operátor im odporúča vypnúť a zapnúť prijímacie zariadenie.

Okrem problému s výpadkom väčšiny programov sa nemohli zákazníci dostať ani na oficiálny web platformy Skylink ako aj na zákaznícku zónu. Dôvodom bolo preťaženie webového servera od zákazníkov, ktorí sa snažili dostať na web platformy pri výpadku služieb.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. a pootm este o polnoci dvakrat na 25 minut…este ze nemaju peniazky na to, aby si zaplatili redudantne linky…mr.Luxemburgo

  1. Málo pýtali za servisný poplatok, zákazníci im odchádzajú, tak ho zrušili úplne. Ak im nestojí za to zabezpečiť si záložné riešenie pre taký počet zákazníkov aký majú, tak ďalší zákazníci budú odchádzať. Ak kašlú na zákazníkov zákazníkom neostava nič iné než odísť ku konkurencii. Kvôli zdražovaniu od 1.4.22 príde ešte ďalší výpadok.
   Len cielene útoky a odchody zákazníkov prinútia veľké firmy, aby robili niečo pre zákazníkov. Nielen zdražovať, rušiť programy a tlačiť PR omáčky.

 2. „Zákazníci satelitnej platformy Skylink mohli v pondelok 15. marca 2022 zaznamenať približne v čase medzi 18:30 a 18:55 výpadok všetkých televíznych staníc, ktoré šíri operátor na družici Astra“
  A ja to čítam 15. marca 2022 o 10:30. Back to the future?

 3. Je to nehoráznosť, človek si po celom hektickom dni sadne k TV, chce si oddýchnuť, pozrieť svoje programy a naraz nič. Stalo sa to 14.3.2022 od 18,30 do 19,00 hod a 15.3.2022 od 0,05 do 1,20 hod. Pekne ste napísali, že bol výpadok, ale až po funuse, ste ako naša vláda, ktorá robí všetko po funuse.. Hlavná vec, že každý rok zvyšujete poplatky a kvalita nikde, len hlavná vec, že pozbierate peniaze a o nič sa nestaráte. A dokedy ešte mienite tie poplatky zvyšovať ? Odchádzajú Vám ľudia, tak si to takto kompenzujete ? Zvažujem o odchode od Vás !

  1. Nebudem obhajovat skylink ale aj ine spoločnosti maju necakane vypadky ako aj minule orange a co teraz, ked sa Vam nepaci skylink mate plno operatorov na vyber a preto mam ja dvoch, ked vypadne satelitne tak pozeram dalej cez net pripojenie

  2. Oľga
   Ak nie si spokojná je lepšie odísť a vybrať si iného poskytovateľa. Skylinku už odišlo veľa zákazníkov ale nevedia sa poučiť a vážiť si platiacich zákazníkov. Treba odísť a nechať manažérov nech si to platia sami.

  3. Pretoze cim viac zakaznikov od Skylinku odide, tym viac budu platit zakaznici zostavajuci 😀

 4. To je divne ja som v tedy sledoval madarske programy a ziadny vypadok nebol dokonca som vecer sledoval Hbo a Cinemax a v pohode.

  1. To sa mozes snazit nahovorit svojim kamoskam co seno zeru.

  2. Tiez som sledoval HBO & Cinemax bez vypadkov, lenze na pay-tv Antiksat o viac nez polovicu lacnejsi ako na Skylinku. Pretoze normalnu cenu 4,70€/ mesiac za HBO&Cinemax, predrazeny Skylink nikdy neponukne narozdiel od Antiksatu…Skylink vie len dvihat ceny ako odozvu nato, ze pocet ich abonentov stale klesa 😀

 5. Prečo nejde Liga majstrov(futbal)naM4sport(maďarsky program)

  1. Pozeraj M4 na antene tam to nie je blokovane a LM ide aj na RTL+

 6. Ja mám programy cez antenu a všetko ide stále OK zo Slizolinom som skončil pred piatimi rokmi,a to bolo to najlepšie čo som mohol urobiť

  1. Niekto prespal posledných 10 rokov. Nešír tu nezmysli.

 7. @Vectra RTL + Dáva iba Európsku ligu nie Ligu majstrov.
  @Polo Towercom už nemá nič spoločné so Skylinkom ,Skylink už vlastní Canal +.

 8. Toto už nemá obdobu. Ceny zvyšujete, výpadok signálu vôbec nekompenzujete.
  Potom sa nečudujte, že strácate zákazníkov

 9. @Lucia musím Vám povedať že za éry Towercomu bol Skylink lepší mali aj Discovery aj iné kanály.Ktore dnes už v ponuke nemajú ale uvidíme ako to bude od 01.08.2022 keď príde Canal + Sport,To ešte len budú ceny.

  1. Ceny by sa podľa mňa meniť nemali. Buď bude Canal+ Sport v prémiovom balíku, alebo rovno v Kombi. Bude záležať aj na tom, či sa dohodnú s Telekomom a ďalšími. Ak bude exkluzivita, po vzore Poľska to bude na isto v prémiovom balíku. Všetky zápasy ale len v Skylink Live TV.

  2. Hugo
   Skús si spočítať koľko stojí EPL. Ak chcú , aby neboli vo veľkej strate musí si to predplacat čo najviac ľudí. Keď dajú väčšinu zápasov len na net tak to nemá ekonomické racio.
   1.kolko ľudí môže a chce sledovať šport cez internet?
   2. stabilita a hlavne robustnost technického riešenia Skylink live je zatiaľ slabá. Večer to vypadáva, keď bol výpadok sat. služieb nezvládol to ani web.
   Určite je lineárny kanál dôležitý a prioritný ako int. stream, hlavne teraz keď sú hackerské úroky bežnou súčasťou mediálneho sveta.

 10. v lete ked je búrka Skylink 23.5vypadne signál a nemecké stanice na 19.2 idú v pohode dalej?

  1. To závisí od veľkosti lavóra, od toho, ako presne ho máš nastavený, či je v hlavnom ohnisku 19,2E alebo 23,5E, od kvality LNB, od úrovne signálu a modulačných parametrov konkrétneho TP, od vysielacej normy daného TP (DVB-S/S2) a možno aj ďalších okolností, ktoré mi momentálne nenapadli.

 11. Vyznáte sa niekto v rušení (moiré)?

  Podľa DVB-T prijímača viem na akých frekvenciách je rušenie LTE, lebo má modulátor a koaxiálny kábel chytá rušiaci signál a ruší obraz. Ruší mi napr. analógový 63. a 64. kanál UHF a najnovšie aj 57. kanál UHF a 4. kanál VHF (85 MHz). Čo môže rušiť na 4. kanále VHF ? ? ? Také šíkmé horizontálne moiré v riadkoch ako vetvičky smreku cez celý obraz resp. ako malé vĺnky. Čo to môže byť ? ? ?

  1. 4. kanal je FM pasmo, mozes mat v okoli silny vysielac. Dnes sa vyrabaju set-top-boxy s nekvalitnymi suciastkami, to plati aj o modulatoroch, mozno je to zle odrusene. Rusenie moze sposobovat aj nejaka suciastka v boxe.

  1. A máš dobre nastavenú eleváciu motora a nulový bod? Krajné sat. pozície majú dobrý signál?

Komentáre už nie sú povolené.