Reklama

RTVS prinesie prenosy z olympiády na športovom programe aj webe

Prenosy zo zimných olympijských hier, ktoré začínajú v piatok 4. februára, budú môcť sledovať slovenskí diváci na novom športovom kanále RTVS Šport, ako aj webe RTVS a to vo full HD kvalite. Zimné olympijské hry sa konajú netradične, len pol roka po letnej olympiáde. „Za štandardných okolností je časový úsek medzi letnou a zimnou olympiádou zhruba 1 a pol roka. Teraz sme pre pandémiu v polročnom časovom rozstupe. Dovysielali sme LOH z Tokia a vrhli sme na prípravu novej športovej televíznej stanice, ktorú sa nám podarilo spustiť tesne pred Vianocami. Toho času je teda extrémne málo, ale samozrejme v hrubých rysoch sme boli na ZOH pripravení ešte pred Tokiom. Robíme všetko pre to, aby bolo vysielanie zabezpečené komplexne a kvalitne a verím, že diváci si olympiádu vo vysielaní RTVS užijú naplno,“ hovorí riaditeľ sekcie športu Matej Hajko.
Pokračovanie nižšie:

Na rozdiel od letnej olympiády bude RTVS ZOH z Tokia vysielať z dvoch kontinentov. „Priamo z Pekingu sa budeme hlásiť v skorých ranných časoch približne do poludnia, aj s prihliadnutím na tento účel sme na vybraných športoviskách objednávali tzv. Comcamy, čiže komentátorské kamery. Následne štafetu preberie naše hlavné štúdio v Mlynskej doline, ktorého podobu sme zmodernizovali pri príležitosti štartu programovej služby :Šport. Samozrejme všetky podstatné súťaže budeme komentovať priamo z dejiska olympiády,“ vysvetľuje Matej Hajko.

Kompletný olympijský program odvysiela RTVS výhradne na programovej službe :Šport. Každodenné vysielanie sa začne vždy so štartom olympijských súťaží, medzi 3.00 h a 4.00 h, skončí sa s ich koncom okolo 16.00 h. Nasledovať bude blok záznamov z najdôležitejších súťaží a každý deň v prime time prinesie RTVS sumárne štúdio ZOH 2022 s pohľadom na to najdôležitejšie a najzaujímavejšie dianie z daného dňa, kombinované s pôvodnými reportážami štábov RTVS priamo z dejiska ZOH 2022 v Pekingu.

Program bude doplnený aj o špeciálne formáty. Diváci sa môžu tešiť na pokračovanie seriálu dokumentov od renomovaného tvorcu Stana Ščepána Zlato, striebro, bronz. Prvý diel podrobne zmapuje všetky medaily Anastazie Kuzminovej, druhý diel bude patriť veľkým medialovým prekvapeniam Radoslava Žideka (Turín 2006 – striebro v snoubordkrose) a tretí bude venovaný Pavlovi Hurajtovi (Vancouver 2010 – bronz v biatlonových pretekoch s hromadným štartom). RTVS odvysiela v premiére aj dokument o vystúpeniach slovenskej hokejovej reprezentácie v Lillehameri 1994, Turíne 2006 a Vancouveri 2010 pod názvom Slovensko: Hokej pod kruhmi. Pokračovať bude aj úspešná relácia Citronáda, v ktorej bývalý slovenský hokejový reprezentant a v súčasnosti zabávač Richard Lintner glosuje aktuálne dianie uvoľnenou formou s hosťami známymi na Slovensku i v zahraničí. Zimné vydanie Olympijského festivalu sa bude konať v Tatrách a štvordňovému podujatiu sa RTVS bude venovať dvakrát denne v 10-minútových moderovaných blokoch.

Komentátorskú zostavu priamo v dejisku tvoria Marcel Merčiak, Pavol Gašpar, Marek Marušiak, Vladimír Genda a Tomáš Košec. Za komentátorský pult sa počas hokejových zápasov posadí aj Matej Hajko. Nebudú chýbať ani experti Boris Valábik (hokej) a Veronika Velez Zuzulová (zjazdové lyžovanie). Najmä slovenským športovcom sa budú venovať traja reportéri RTVS Barbora Žiačiková, Dominik Kríž a Ľubomír Ondráš. Hlavnými tvárami olympijského vysielania z bratislavské štúdia budú osvedčení moderátori Ľuboš Hlavena a Oľga Konečná. V štúdiových vstupoch sa budú moderátori spájať naživo s našimi reprezentantmi, trénermi a inými členmi slovenskej olympijskej výpravy.

Zimné olympijské hry budú výrazne rezonovať aj vo vysielaní Rádia Slovensko. RTVS posiela do Pekingu dvoch rozhlasových redaktorov – Matúša Čunderlíka a Svetlanu Barátovú. Redaktori budú priamo z dejiska podujatia informovať predovšetkým o výkonoch a výsledkoch slovenských olympionikov, a to prostredníctvom živých vstupov, či rozhovorov so športovcami, s členmi realizačných tímov a vedením slovenskej výpravy na olympiáde. RTVS prinesie poslucháčom v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko naživo aj všetky zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie pod piatimi kruhmi. Každý deň od polnoci bude Rádio Slovensko naživo priamo z Pekingu mapovať aktuálne dianie na hrách, pričom moderované Olympijské štúdio Rádia Slovensko sa začne vždy o 4.30 h. V rozhlasovom vysielaní sa poslucháči dozvedia aktuálne informácie z Pekingu počas celého dňa až do neskorého popoludnia. Olympijské sumáre z každého dňa zaznejú vždy po 18.25 h v Športžurnále Rádia Slovensko.

V olympijskom vysielaní budeme klásť dôraz prirodzene na slovenskú výpravu. Pri skladbe programu uprednostňujeme športy, v ktorých má Slovensko zastúpenie a divákom prinesieme všetky športové prenosy s výkonmi slovenskej športovej reprezentácie,“ upresňuje Matej Hajko.

Aktuálny program, nielen stanice RTVS Šport, môžete nájsť už tradične v sekcii TV program. Prehľad všetkých priamych prenosov bude dostupný v sekcii Šport v TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Daj si toto do vyhľadávača a v článku nájdeš odpoveď:

   technicky-riaditel-rtvs-prechod-do-mpeg-4-v-dvb-t-je-idealny-teraz-pre-dvojitu-motivaciu-ludi-sportom-a-vianocami

  1. Uhvf
   Pán chcel povedať, že pod logoma verejnoprávnych staníc je odpočítavanie dní do zahájenia zimných olympijských hier v Pekingu. To odpočítavanie je tak veľké, že to aj slepý prečíta.

 1. @Uhvf, jedine na Eurosport 4K ak máte satelit alebo Magio TV po prípade Antik TV (Tango) tak tam bude, vid články u konkurencie. bude určite ZOH v 4K.
  Čo sa týka toho odpočítavania mne to nevadí Aspoň vieme Kedy ZOH začína.

  1. @Zetor25. Kto pozerá a zaujíma sa o šport tak ten vie že kedy začínajú Zoh.

 2. Joj Športu zase klesne sledovanie- teraz má 0 a bude mať ešte väčšiu 0000.

  1. Jojka bude chcieť vypnúť aj rtvs šport ako to žiadala aj u čt sportu 🙂

  2. Tak to nemôže. Pri ČT šport mala ako argument práva. Len RTVS šport práva má vyriešené práve pre územie SR. JOJ teda nemá nič, čo by mohla použiť na to. Predpokladám, že si to myslel zo srandy.

 3. Anina, presne tak, ozaj v Magio GO je stále Digi Šport 6 ktorý už nevysiela žiadne priame prenosy mam teraz Magio go na skúšku na 7 dní a tam je stále ten DS 6, nemal náhodou už skončiť dávnejšie? Mohli z toho spraviť kľudne Nova Sport 5 alebo Premier Sport 3. Len som zvedavý čo bude s PS 1 po PL v sezóne 2022?

Komentáre už nie sú povolené.