Reklama

Antik Sat zredukoval u viacerých staníc audio stopy a odpojil HbbTV

Satelitný operátor Antik Sat vykonal v tomto týždni v spolupráci s A1 Telekom Austria, na družici Eutelsat 16A (16°E), niekoľko zmien. Podľa našich zistení zredukoval u viacerych staníc audio stopy a okrem toho bolo u niektorých z nich ešte aj deaktivované hybridné vysielanie (HbbTV). Určite nepôjde o posledné zmeny, ďalšie sú naplánované na začiatok budúceho týždňa, kedy bude ukončený proces prelaďovania a prechodu na novší a úspornejší kodek HEVC. Takmer všetky zmeny súvisia s ukončením distribúcie staníc platformy Orange TV.
Pokračovanie nižšie:

Antik Sat v tomto týždni zredukoval audio stopy u ČT1 HD, Arena Sport 1 HD, ČT Sport HD,Fishing and Hunting a RTVS Sport HD. Bez HbbTV sú od tohto týždňa zase programy ČT1 HD, ČT2 HD a Nova International HD. Detailnejšie parametre všetkých staníc z ponuky môžete nájsť v sekcii Frekvencie.

TIP: Antik Sat: Programy ČT, TV Barrandov, Prima Cool, Prima Zoom a ďalšie v novšom video kodeku HEVC

K dnešnému dňu môžu klienti satelitnej služby Antik Sat, ktorí využívajú vlastné zariadenie s podporou HbbTV, využívať túto funkciu už iba na siedmich kanáloch a to konkrétne ČT Sport HD, Dajto HD, Doma HD, Dvojka HD, Jednotka HD, Markíza HD a Prima Krimi. Zvyšné kanály z ponuky pripojené HbbTV nemajú.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Je to jen otázka času kdy Antik definitivně ukončí satelitní vysílání a bude nabízet TV služby jen po netu nebo po kabelu tak jak Orange když na jedné straně ušetří za kapacitu po přechodu na HEVC a přitom odpojují HBB, druhé audio s originálním audiem a podobně. Je konci februára mi končí předplatné balíku Domáca pohoda a už asi dále Antik nepředplatím a již zase jen Skylink s balíkem Film Europe po 6,20 Euro.

  1. ..preco chces pomylit citatelov Tvojimi mezmyselnymi domniekami!

  2. Minule si písal Zdenek, že máš predplatený balík „Všetko čo potrebuješ“. Zrazu máš balík Domáca pohoda 😀

  3. Zdenek je naštvaný lebo nemá hevc.

   Na druhej strane je otázne ako dlho vydrží Antik s tými pár klientami, ktorí si platia poväčšine iba základ za 0.99 eura. Navyše tento balík nič nezarába, práve naopak. Je ešte stratový. Veď len komerčne sk tv si pýtaju od operátorov viac ako 3 eurá + kapacita, licencie, kod. systém atď.

  4. @ Zero 31.01.2022 o 8:32 :

   Balík „Domáca pohoda“ ke kterému není současně vlastně zařízení s HEVC není to samé jako balík „Pre začiatok“ co stojí jen 0.99 Eur.

   Balík „Domáca pohoda“ stojí totiž 7,90 Euro pokud to někdo nebí jak vidím. Navíc u Antiku bylo aj dost zákazníků co si pouze platilo balík „Pre začiatok“ za 0,99 EUR + k němu jen balík balík „Filmový zážitok“ za 9,40 Eur což je celkově měsíčně 10,39 Eur.

   Pokud si někdo platil „Domáca pohoda“ + ten „Filmový zážitok“ tak to bylo celkově 17,30 Eur.

   Co tak trochu objektivity a přiznat si že u Skylinku vyjde např. balík „Multi“ (kde bohužel není Eurosport 1 + Eurosport 2) na 12,90 Eur což je jen o 1 Euro dražší než balík „Všetko čo potrebuješ“ za 11,90 Eur od Antiku.

   Takže za cenu o 1 Euro více pokud nemám zájem o totálně nesledovatelný odpad od Skupiny Discovery např jako Travel channel a podebně kde není lautr ni o cestování a jen samé americký odpad a další získám např. navíc následující stanice co Antik vůbec nenabízí.

   Film Europe+ HD, Film Europe HD, Travelxp HD, Epic Drama HD, Viasat Nature, Viasat History a Viasat Explore.

   Všechny tyto stranice kromě těch dvou Film Europe (v minulosti Film Europe u Antiku byl) jsou přitom na ´pozici 16,0°E a včetně CZ audiostopy. To je takový problém aby je Antik zařadil do nabídky aj stanice Travelxp HD, Epic Drama HD, Viasat Nature, Viasat History a Viasat Explore s tím že je by sdílel s od distributora zrovna tak jako např. stanice od Filmbox?

   Takže ani ten Antik není zrovna to nej a nejlepší pokud nemá nějakou akční cenu 1+1 a podobně. Zrovna tak není cenově a co se nabídky týče aj DIGI TV SK.

   Takže

  5. @ Kontrolor 30.01.2022 o 10:44 :

   „Minule si písal Zdenek, že máš predplatený balík „Všetko čo potrebuješ“. Zrazu máš balík Domáca pohoda “

   A nyní mě ikaž kde a kdy jsem jasně napsal že si platím ten balík „Všetko čo potrebuješ“.

   Buď trepeš somariny a bezdůvodně mě osočuješ a nebo neumíš číst, případně pochopit obsah psaného texu

 2. Táraš nezmysly, to odpojené HbbTV a zvukové stopy je len dočasné opatrenie, súvisiace so zmenami kodekov a TP. HbbTV má úplne prťavý bitrate, nemá zmysel vypnúť ho trvalo kvôli úspore prenosovej kapacity.

 3. @ Kontrolor 30.01.2022 o 10:44 :

  Já jsem nikdy a nikde nepsal že mám předplacený balík „Všetko čo potrebuješ“!!! Já jsem psal o tomto balíku jen to že se již delší dobu nevyplatí si ho předplatit pokud není přijímač s HEVC. Za současného stau jde kompletně celý balík „Filmový zážitok“ v H264 a z balíku „Domáca pohoda“ do dnešní doby šly z tohoto celého balíku v HEVC jen tyto následující stanice:
  ČT D/Art SD, TV Noe SD, CS Mystery SD, Nova Internacional HD, JOJ Cinema HD, National Geographic SD a z dětských Disney SD s Nickelodeon SD.
  Z těch stanic je stejně zajímavý jen National Geographic ale mají ho jen v SD kvalitě takže taky vlastně nic.
  Dále v tom balíku v H264 nešly jen trtkací kanály EXTASY HH a EXTASY 4K na který nestačí ani jen HEVC ale musí byt aj HEVC s 4K.
  Já si právě platím ten balík „Domáca pohoda“ kde mi těchto pár stanic opravdu nechybí a myslel jsem to tak že pokud nadále stanice z balíku „Domáca pohoda“ co jsou nyní v H264 zůstanou nadále v H264 protože je Antik sdílí od jiných operátorů a od februára k němu už nepůjdou aspoň základní SK stanice (4x RTVS, 3x Markíza a 3x Joj) nadále v H264 tak tím pádem už nemá cenu ten balík „Domáca pohoda“ předplácet!!!

  Ukaž mi laskavě to kde jsem psal že si platím balík „„Všetko čo potrebuješ“.

  Co na tom nechápeš????

  U balíku „Rodinná zábava“ a nebo u balíku „„Všetko čo potrebuješ“ již delší dobu bylo potřebné HEVC!!!!

  1. Za současného stau jde kompletně celý balík „Filmový zážitok“ v H264 pise Zdenek …
   Keby si mal informacie z praxe a nie iba z netu, tak by si vedel ze HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD funguje uz davno na frekvenciach 11055 & 11094 v HEVC h.265!

  2. @ autista 30.01.2022 o 15:01 :

   Netrep somariny protože eště včil sú ty všecky HBOčka na té půdní 11,366 aktivní zrovna tak jako třeba např. WAU a celý tento původní transpondér se bude odpojovat až po 31. 1. 2022!!!

   Kdo chce psat mlátit tak si palicu vždycky najde, že?

  3. Ak by si mal Zdenek predplateny paket Filmovy zazitok od Antiksatu, tak uz davno prijimas tv stanice HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD od providera A1 Broadcasting 😀 Nie od mrtveho providera Orange tv…Takze neteoretizuj a nespekuluj s nepraktickymi informaciami do buducna!

  4. @ autista 30.01.2022 o 16:57 :

   Takže za prvé pochybuju že na 11,366 jsou již odpojeny karty Antik pro HBB když současně jede na karty Antik z této frekvence nyjí ještě pořád AMC HD, Arena Sport 1 HD, Discovery SD, Minimax, new TLC SD, Prima PLUS HD, Senzi TV, , Sport 1 HD, TV Lux HD a WAU HD.

   Za další jestli pro tebe 14 velmi dávno tak opravdu nevím. Úpravy s přesuny stanic přes A1 Broadcasting totiž začaly až od 17 tohoto měsíce.
   Takže tímto jen ukazuješ že chceš jen osočovat a podobně tak jako vždy na všech diskuzích kde napadáš vždy úplně všechny¨.

   Jinak kde jsem psal to že mám předplacený paket Filmovy zazitok od Antiksatu?! Já jsem psal že znám některé co ho mají předplacený.

   Tímto s tebou DEFINITIVNĚ končím když umíš jen toto co předvádíš a nic jiného!!!!

 4. -Blunderbuss
  Moc rad bych veril, ze mas pravdu, ale marne hledam duvod odpojeni HbbTV a audio stop po technicke strance pri preklopeni do HEVC (viz CT Sport HD)
  Cas ukaze, ale v tomle pripade bych si na to nevsadil! 🙁

  1. Nejaké HBB TV nepotrebujem! Stejně Markíza ho využíva na otravné zobrazovanie reklamy v obraze ešte nad rámec klasickej reklamy v TV ako takej. Aspoň sa to všade píše. Archív? Ten má ANTIK plnohodnotný so všetkými reláciámi vrátane filmov a seriálov priamo ako súčasť služby a to aj na ČT šport a ČT 1 a 2. Teda nevidím význam toho HBB TV. Aj na HBB TV treba internet a potom je dobré mať aplikáciu na Smart TV na ANTIK alebo priamo box od nich. Napríklad Crypyobox alebo Amiko nemá HBB TV. ANTIK má v službe aj archív a ďalšie aplikácie, tak netreba mať ešte nejaké HBB TV. Má HBB TV nejaký význam??? Radšej by mohli klasické TV nechať naďalej teletext, ktorý internet nepotrebuje a nie nejaké trápne HBB TV. To už rovno ANTIK box s online funkciami potom. HBB TV je zneužívané na reklamy v obraze ešte navyše oproti bežným. Má Magio SAT HBB TV? Má ho Digi? Neviem, ale Magio asi nie. Predpokladám, že asi ani Digi. Má ho len trápny Skylink! Tie audio stopy sa doriešia potom, keď sa definitívne presunú všetky programy na nové transpondéri a do formátu HEVC. Písalo sa o skvalitňovaní služieb, tak predpokladám, že to takto asi neostane nastálo.

 5. No, napriklad v DVB-T je Hbb vyborna vec, hlavne ked pridem domov po spravach na RTVS a chcem si ich v pohode pozriet na velkej telke.

  1. Ale ak máš ANTIK SAT a box od nich, otvoríš EPG, nájdeš správy RTVS klikneš na to s tlačidlom OK, a klikneš na prehrať/spustiť. A netreba žiadne HBB TV, ak teda máš ANTIK a chceš využívať takéto veci, tak určite odporúčam ANTIK nano 3s. Ak máš DVB-T, tak tam také niečo nie je, potom je dobré aj to HBB TV. Na ANTIK TV určite nie.

  2. Hbb TV funguje cez internet a všetko je dostupné aj priamo z ich internetovej stránky. Nemáš tam nič navyše.
   Pre Android je dostupná aplikácia „RTVS“, v ktorej máš tiež dostupný archív niektorých programov, vrátane spravodajstva.

   Hbb TV je len taká obmedzená verzia internetového obsahu. Nevidím v tom žiadny prínos. Vo väčšine prijímačov je navyše veľmi pomalé.

 6. Ak máš Smart TV, tak možno podporuje aplikáciu ANTIK TV. Tak potom použi túto, tam je tiež archív, ako aj na ANTIK nano 3s. Skylink to má preto, lebo veľa vysielateľov využíva túto platformu ako distribučnú, aspoň SK/CZ. Platené PAY TV určite ale HBB TV nemajú ani na Skylink. Keď raz je to distribučná platforma, tak samotná TV si vyberá, čo všetko tam chce mať (EPG, teletext, HBB TV a podobne), ak je to distribúcia operátora, nie TV stanice, tak tam operátor rieši, čo chce tam mať. Ak má ANTIK cez vlastný box archív, nepotrebuje HBB TV potom. Zrejme Orange ho potreboval. Na ich boxoch nebol integrovaný archív, tak náhradou bola čiastočne HBB TV podpora.

  1. Hbbtv nie je len o archíve. Sú tam aj iné zaujímavé veci. Podľa mňa v Košiciach ani nevedia, že tam nejaké hbbtv bolo.

 7. Vcera som sledoval na Youtube program o Andore, 100% optika, tu je cesta pre dobru zastavbu, a taniere mozu ist dole. Keby ich aspon farbili hnedou farbou, aby nebolo vidno hrdzu, hyzdia budovy.

  1. Andorra je veľmi kompaktná krajina, v podstate jedno malé mesto, to sa ľahko zakábluje. Nemôžeš to porovnávať s mnohonásobne väčším a členitým Slovenskom.

 8. Montuje 12r skylink posledné 2 roky antik ale nikto nikdy sa ani nepýtal na hbbtv takže súhlasím, zbytočne, a keď porovnám balíky a cenu, momentálne to vedie antik

 9. Mam Antiksat – Vsetko co potrebujes na polovicu so svagrom, t.j. pri sucasnej akcii za 3 eur mesacne, od suseda mam kombi skylink cz za 4 eur a s kamosom a svokrovcami digi sk za 6 eur mesacne – takze za 13 eur mam vsetky 3 sluzby aj s archivmi Antik a Digi. Nie je to zdielacka s Rusmi, ale zase s NS3 a 4

Komentáre už nie sú povolené.