Reklama

TV Osem sa presunie na novú frekvenciu, využívať bude kapacitu Skylinku

Slovenská TV Osem zmení o niekoľko týždňov, na družici Astra 3B (23,5°E), technické parametre pre príjem. Vysielateľ ukončí satelitnú distribúciu z kapacity Towercomu, frekvencie 12 363 MHz, a presunie sa na satelitný transpondér Skylinku. Informovala o tom M7 Group, ktorá uzavrela s prevádzkovateľom TV Osem viacročnú zmluvu na voľne šírenú satelitnú distribúciu v HD kvalite.

Nová satelitná distribúcia TV Osem odštartuje 1. decembra 2021. Stanica bude šírená z frekvencie 12 110 MHz. Z rovnakých parametrov sú aktuálne šírené napr. programy Adventure TV, Cinemax2 HD, Film Europe+ HD, HBO2 HD, HBO3 HD a ďalšie. Vysielanie bude aj naďalej dostupné nekódovane (FTA).

Hlavným dôvodom, prečo vstupujeme do spolupráce so spoločnosťou M7, je zabezpečenie kvalitnej satelitnej distribúcie kanálu TV Osem čo najširšiemu publiku v Slovenskej a Českej republike. Nielen domácnostiam so satelitom Skylink TV, ale aj poskytovateľom tretích strán v regióne. Na tento účel je spoločnosť M7 veľmi skúseným a dôveryhodným partnerom a my sa tešíme na našu dlhodobú spoluprácu,“ uviedol Peter Borovička, konateľ televízie TV Osem.

TV Osem vysiela od roku 2010, vo vysielaní sa zameriava hlavne na vedomostné súťaže a veštenie.

Budúce technické parametre pre príjem TV Osem (od 1. 12. 2021):
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12110 MHz
Polarizácia: H
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Aktuálne technické parametre pre príjem TV Osem :
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12363 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. tento podvodnícky hnoj určený pre okrádanie dôchodcov a slabomyselných ludí mali už dávno zakázať

  2. Tv 8 (osem) je hnoj mal zakázať vysielať a mal odobrať licenciu televízie kto pozerá sprostu televíziu

    1. NA HLUPOST LUDI SA DA ZARABAT= Veštenie Liečivé Kamenne A Žlčové Kamenne ATD

  3. Towercom podle mňa asi potřebuje volnou kapacitu aby mohl překlopit Trojku od RTVS do HD kvality z SD a tak už asi nechtěl prosloužit smlouvu s TV Osem / TV 8 na další období. Na této frekvenci už včil není žádná volná kapacita a v minulosti sa už Towercom kvůli získání volné kapacity rozloučil podobně se Šlágrem.

    1. Ja si skôr myslím, že m7 dala dobru cenu a možno im dajú bonus – lepšiu pozíciu vo fastscane.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, opakujúce sa, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.