Reklama

Rádio Junior oslavuje 11. narodeniny

Digitálny rozhlasový okruh RTVS Rádio Junior vysiela už jedenásť rokov. Rozprávky, rozhlasové hry pre deti a mládež, čítania na pokračovanie, publicistika, vzdelávacie programy i hudba určená deťom sú stabilnou súčasťou vysielania Rádia Junior už od jeho spustenia 2. septembra 2010.
Pokračovanie nižšie:

Darčekom pre tvorcov i poslucháčov Rádia Junior k peknému výročiu bude nový maskot škriatok Breptík. „Rozhlasový škriatok spôsobuje pracovníkom vo vysielaní drobné nepríjemnosti – brbty, preklepy, ticho vo vysielaní, nesprávne zvuky v nesprávnom čase či poruchy rôzneho druhu. Breptík má síce rozhlas rád, no ešte radšej má neplechy a nezbedy či plechy a zbedy. Rozhodol sa, že v Rádiu Junior sa usadí a skúsi byť užitočný v jeho vysielaní – svoj charakter však nezaprie,“ priblížila povahu nového maskota a kamaráta detských poslucháčov dramaturgička Rádia Junior Rozália Vlasková.

Autorom zovňajšku nového maskota Breptíka, ktorý sa objaví aj v televíznom spote a v pesničke, je ilustrátor Igor Derevenec. Hlas škriatkovi prepožičia herec, ktorého detskí diváci poznajú aj z televízneho projektu RTVS Trpaslíci, Ondrej Lenárth. „Rádiu Junior chcem popriať veľa malých i veľkých poslucháčov, tvorcom prajem veľa trpezlivosti a nápadov a verím, že nový maskot – škriatok Breptík – pritiahne k počúvaniu zaujímavých rozprávkových príbehov Rádia Junior ešte viac detí i dospelákov, “ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Rádio Junior svojim poslucháčom pravidelne prináša vysielanie programov v tematických týždňoch. Škriatka Breptíka budú môcť malí i veľkí poslucháči počuť po prvýkrát v narodeninový deň, 2. septembra v rámci Narodeninového týždňa na Juniore. Objaví sa aj v rozprávkach, ktoré známi autori detskej literatúry (Ján Uličiansky, Toňa Revajová, Hana Naglik a ďalší) napísali špeciálne pre Rádio Junior.

Rádio Junior vysiela 24 hodín denne cez internet, satelit Astra 3B (23,5°E), DVB-T2 (MUX1) či prostredníctvom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Toje všetko pekné ale že nevedia dať cez satelit 23.5 E Towercom EPG na rozhlasové programi je nanba.

  1. Avis pri programoch ktoré ma v ponuke,doteraz nemá EPG.

 2. Prečo nie je to škriatok Brbtík, pani Rozália?
  Veď v slovenčine je brbt. I tu správne je napísané: „Rozhlasový škriatok spôsobuje pracovníkom vo vysielaní drobné nepríjemnosti – brbty, … „

 3. Škoda, že nevysiela aj cez FM pásmo. Možno by malo väčšiu počúvanosť ako rádio FM.

  1. FM je príliš nákladné pre rádia . Čakáme na dobudovanie DAB+

  2. Akékoľvek iné rádio by malo väčšiu počúvanosť ako odpad_FM.

Komentáre už nie sú povolené.