Reklama

Rádio ČRo Pohoda spustilo testy, naladíme ho aj na Slovensku

Vo štvrtok 23. septembra došlo v DAB+ multiplexe Českého rozhlasu (ČRo), ako aj verejnoprávnom DVB-T2 multiplexe 21 k rozšíreniu ponuky. Tamojší verejnoprávny vysielateľ ČRo spustil v daných multiplexoch technické testy novej stanice ČRo Pohoda.
Pokračovanie nižšie:

ČRo Pohoda bude nové digitálne rádio nielen pre pamätníkov. Slogan rozhlasovej stanice je Český rozhlas pohoda – pesničky a spomienky. Vysielanie odštartuje oficiálne v piatok 1. októbra tohto roku o 11:00. Dostupné bude ako v DAB+ multiplexe, tak aj cez DVB-T2 či internet. Počúvať ho tak budú môcť aj slovenskí poslucháči. Technické testy už v terestriálnom vysielaní prebiehajú. V DAB+ multiplexe sa identifikuje rozhlasová stanica ako CRo-POHODA, v DVB-T2 je názov pozície CRo POHODA T2. Pre naladenie je nutné spustiť vyhľadávanie na prijímacom zariadení.

Zoznam DAB+ aj DVB-T2 vysielačov je k dispozíci v sekcii Vysielače.


Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Rádiu CRo Pohoda , prajem veľký úspech vo vysielacom étery . Už som si rádio naladil a zaradil do programovej ponuky v internetovom rádiu .

  1. A internetové rádio si tak kúpiť nevieš? Dnes to už nie je problém predsa.
   😀

  2. A na satelit si mal? To tiež nie je lacná záležitosť 😀

  3. Internetové rádio je zbytočnosť – túto funkciu môže mať ľubovoľný smartfón, tablet, PC, notebook, niektoré smart TV a satelitné prijímače. Je to len otázka softwaru (appky).

 2. Kde sa naša RTVS na nich hrabe.A tu nie je schopna RTVS ani pustit a odštartovat to čo bolo v tlači a bulvaru 4 sport už mala ist celoplošne od Aprila a Box tv (zabavno-hudobna tv) už od noveho roka.A Polsky susedia TVP už nemožu konkurovat ani Cechom kolko ich je už v Polsku a ešte pribuda TVP stanic.

 3. Po roce 2030 může pozemní TV přijít o kmitočty

  Pozemnímu televiznímu vysílání hrozí, že po roce 2030 přijde o některé využívané kmitočty. Pásmo 600 MHz by se mělo vyčlenit pro rozvoj mobilních sítí další generace. Zda k tomu dojde bude jasné v roce 2023, kdy se bude konat Světová radiokomunikační konference.
  „“Je potřeba se obecně zamyslet nad budoucností terestriky. Jsme v rámci Evropy naprosto ojedinělí. Sousedé na Slovensku mají zhruba 3 procenta populace pokryto terestrickým vysíláním, Rakušané kolem pěti procent, stejně i Němci. Poláci, jak se domnívali, že jsou na tom strašně špatně, protože mají kolem 30 procent. U nás je to 65 procent a já si myslím, že by to mělo otevřít diskusi, kam to půjde dál a myslím, že to krásně pojmenoval ředitel ČT, že dneska už je terestrika velice drahé řešení a měl by se najít způsob na to zkoordinovat síly na internet a televizi zároveň. Nemá smysl podporovat obojí dvojí. To je neekonomické“,“ uvedla během konference Digimedia 2021 předsedkyně ČTÚ Hana Továrková.

  1. Fzj alias farizeji,čo to meleš na Slovensku je dvb-t pokrytých vyše 95% územia ,a dvb-t využíva na hlavnom prijímací 35% obyvateľov a na druhom a a ďalších 70% obyvateľov.Nehovorim o spoplatnenej Plustelke ale o voľnom Dvb-t vysielaní.

  2. Petro,
   asi nevieš čítať s porozumením.
   Tak ešte raz: „… uvedla během konference Digimedia 2021 předsedkyně ČTÚ Hana Továrková.“
   A vyprosím si tie aliasy, nepásli sme spolu husi ani barany, nerozdávaj svoje tituly.

  3. Fzj ale ty si ten text copypastol do svojho komentára bez vysvetlenia, uvedenia zdroja či iného kontextu. Tak to potom vyzerá, ako keby si sa s tým stotožňoval. Nemôžeš sa čudovať, že Peter zareagoval ostro. Mne tie 3% tiež zdvihli obočie.

Komentáre už nie sú povolené.