Reklama

V piatok 13. augusta odštartujú nové kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4

Skupina Nova dnes predstavila svoje nové športové kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4, ktoré získali pred nedávnom vysielacie licencie. Športovým fanúšikom prinesú Ligu majstrov UEFA, taliansku Serie A, španielsku LaLigu a nemeckú Bundesligu. Obe stanice začnú vysielať už v piatok 13. augusta 2021. Distribučné práva na tieto súťaže získala TV Nova vďaka novému partnerstvu so Saran Media Group.
Pokračovanie nižšie:

Česi aj Slováci milujú šport, a preto máme veľkú radosť z toho, že všetkým futbalovým fanúšikom prinesieme veľké množstvo zápasov, pohľad odborníkov i reakcie hráčov z tých najprestížnejších futbalových súťaží v Európe. Vieme, že každý náš divák má svoje priority, a našou snahou je, aby si každý prišiel na svoje. Nova Sport 3 a Nova Sport 4 sa bezpochyby stanú prémiovými športovými stanicami, „uviedla generálna riaditeľka televízie Nova Klára Brachtlová.

Na Nova Sport tak mieri najprestížnejšia futbalová klubová súťaž sveta Liga majstrov UEFA. Z každého hracieho dňa ponúknu stanice Nova Sport 3 a Nova Sport 4 väčšinu zápasov. Ligou majstrov ale novinky na Nova Sport zďaleka nekončia. K francúzskej Ligue 1, na ktorú sú už diváci zvyknutí, pribudnú ďalšie tri mimoriadne kvalitné súťaže. LaLiga, Bundesliga a Serie A.

Zápasy Ligy majstrov UEFA budú sprevádzať na staniciach Nova Sport 3 a Nova Sport 4 aj veľkoryso poňaté zápasové štúdiá s futbalovými expertmi. V novom štúdiovom komplexe, ktorý čoskoro predstavíme, hrajú športové spravodajstvo a prenosy dôležitú úlohu. Sústredíme sa tu na prepojenie športových výsledkov a aktualít so živým vysielaním v modernom dizajne a so špičkovým technologickým servisom,“ vysvetľuje kreatívny riaditeľ Alan Záruba.

Kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 začnú vysielať 13. augusta so štartom nemeckej Bundesligy a španielskej LaLigy. O týždeň neskôr začína talianska Serie A a 17. augusta Nova Sport odvysiela 4. predkolo Ligy majstrov UEFA. Na nové športové stanice sa môžu tešiť predplatitelia operátorov Slovak Telekom a DIGI Slovakia. V ČR budú k dispozícii u O2 TV a T-Mobile Czech Republic. Nova však jedná o distribúcii Nova Sport 3 a 4 aj s ďalšími partnermi. Do budúcna sa tak môžu objaviť programy aj u iných operátorov.

Kompletný program nových staníc Nova Sport 3 a Nova Sport 4 bude k dispozícii v sekcii TV Program, kde je už aktuálne program pre viac ako 200 TV staníc.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Takže je šanca že to bude aj na Skylink keď už majú NS1 a NS2?

  1. Proč to chceš u Skylinku když to bude u Slovak Telekom a DIGI Slovakia? Já mám už asi deset roků nazpátek kabel UPC Česká republika a k tomu ještě od Skylinku 2x bývalý Digital SK a nyní Mini SK. Ten Skylink mám jen kvoli tomu že Slovak Telekom a DIGI Slovakia si nemůže dat na sebe občan České republiky co nemá na Slovensku trvalý pobyt podobně. Podle mě je na Slovensku ze satelitu jednoznačně nejlepší „DIGI Slovakia“ a pak „Magio Televízia cez satelit“ pokud chceš aj Film Europe a Cinemax s Cinemax 2. Ještě je dobrý aj Antiksat ale tuto pozicu mám na současné místě zastíněnou a mosel bych dat ještě další stožár na nějaké inší místo. Nevím proč sa furt toho Skylinku držíš jak veš košule?!

 2. @Zdenek asi kvôli tomu ze na budúci rok budú mať Premier League tak preto držím Skylink aby mi karta neprapadla tak mam Na nej balík Smart + Balík Maďarský, teda na druhej parabole. Lebo na tej prvej mam Digi TV. Samozrejme že na druhej parabole mam aj OptiBox Motor na otáčanie teda na FTA prijem staníc z 19,2, E a 13,0,E.

 3. Ostatný zákazníci to budú tiež môcť sledovať.

 4. Keby by bol len jeden operator bolo by lepsie,ale je viac konkurentov.

  1. To by sa ti páčilo 1 operator, slovenský zavystlivec……

  2. Jozef Fuňa: Áno, uuuuurčite by bolo lepšie… Jeden operátor, jedna strana, jeden národ, jeden vocca! Rozmýšľaš ty vôbec hlavou?!

 5. Ja mam IPTV s 12 000 kanalmi za 25€/rok a satelit mi príde trosku old school. Není to v tejto dobe zbytočnosť?? Aj co sa týka signálu v prípade nepriaznivého pocasia, satelit bol vždy nespolahlivy.

  1. no tak , napíš nám aj ako to máš vyriešené a niečo aj o legálnosti tvojho riešenia.

  2. Nie, satelit nie je zbytočnosť, lebo spoľahlivý broadband net nie je ešte stále dostupný ani pre polovicu domácností, po druhé aj tam, kde dostupný je, sú kruté agregácie a keď začnú všetci naraz v primetime čumieť na telku, začne to trhať aj v SD na 300 Mbps optike. A satelitný príjem spoľahlivý je aj v zlom počasí, len treba mať dobre nastavenú parabolu (a aspoň 80-ku).

  3. @Eichorn
   Tiež si myslím, a satelit je dobrý aj tam, kde internet je. Programy, ako MTV Germany po optike alebo cez net nejdú. Zoznam programov cez SAT, ktoré na kábli u nás nejdú:
   MTV Germany
   Eska TV Extra
   The Box
   Box Hits
   Magic
   Kiss
   Kerrang
   Clubland
   Now 90s
   Now 80s
   Now 70s
   One Music TV
   One Music Adria
   Sport1 Germany
   The Voice BG
   Magic BG
   U TV
   1 Music RO
   TRT Sport
   A potom rádia, aj keď tie idú aj cez internet a teda aj internetové rádio.
   3sat a Arte som nespomenul aj preto, že to majú aj niektorí operátori na optike ako Orange alebo ANTIK.

  4. PS: satelit sa dá naplno využiť predovšetkým s motorom ovládateľnou anténou. Stále je tam veľa programov, ktoré nemajú na optike. A PAY TV programy sú tam tiež, totiž na satelite je veľa operátorov. Ďalšia výhoda je, že satelit sa dá presunúť na chatu/chalupu, kým optika nie…

 6. Ty old school. Mas 12 000 kanalov za 25€/rok nelegalne. Neporovnavaj neporovnatelne….

  1. Nosiť rúško na brade a blokovať cesty neohlásenou dezolátskou demonštráciou.

 7. Zdravím otec ma predplatené DIGI Slovakia no tie nové kanály tam nemá že vraj to nie je v balíku celé je to len aby z ludi vytiahli dalšie peniaze, DIGI Slovakia nikdy viac!

  1. Nie je to len kvôli tomu. Pred tým mala licenciu na tieto športové prenosy DIGI. Teraz ich DIGI nemá. Má ich asi najväčší zdierač v Československu – skupina Nova/Markíza. Konkrétne to ide na nova športoch. A potom ešte Premier Sport 2 ale to zase vlastní česká O2. Rovnako patrí pod Kellnera, ako aj Nova/Markíza. Jednoducho Kellnerova PPF Group je zdieračská firma. Keď teda DIGI musí platiť Nova/Markíza group a O2 za tieto kanály, tak ich to vyjde drahšie. Logické, že sú za príplatok. Platia len za zákazníkov, ktorí ich majú. Keď mala DIGI licenciu, tak vtedy už vopred zaplatila za tieto prenosy a vlastnila ich DIGI pre SR/ČR. Tak raz zaplatila za licencie a potom už platiť nemusela, len za technickú organizáciu tých prenosov – komentátori, štúdio, a podobne. Ale tie výdavky boli rovnaké, bez ohľadu na to, koľko divákov to malo prístupné. Preto to dali do základu, aby na DIGI prešlo čo najviac divákov, keď im pribudne viac zákazníkov, tak majú viac, ako keby ich mali menej, ale tí by platili viac. Teraz je situácia opačná, čím viac zákazníkov má prístup k tým športom, tak tým viac platia Nova Group a O2. Preto to museli osobitne spoplatniť. Ale teraz tie minimálne Nova sporty budú mať aspoň niektorí iní operátori, nie len Telekom/DIGI. A asi aj Premier Sport bude mať minimálne asi ešte aj Orange, ak nie aj niekto ďalší…

Komentáre už nie sú povolené.