Reklama

Detská stanica Minimax voľne v slovenskom a maďarskom DVB-T/T2

Aj tento mesiac budú môcť sledovať diváci, ktorí prijímajú programy prostredníctvom terestriálnej antény, dočasne nekódovane (FTA) jeden z platených kanálov platformy Plustelka.

Towercom pripravil spolu s AMC Networks na celý jún ochutnávku detského programu Minimax, ktorý je štandardne kódovaný systémami Irdeto a CryptoGuard. Prístup k programu preto majú bežne iba predplatitelia terestriálnej platformy Plustelka s aktivovaným balíčkom Plustelka Štandard.

Voľné vysielanie detského programu je dostupné od 1. júna na špeciálnej pozícii v druhom celoplošnom multiplexe (MUX 2), kde nahradilo doterajšiu ochutnávku spravodajskej TA3, ktorú mohli sledovať diváci voľne v priebehu mája. Okrem toho je tiež Minimax šírený voľne aj na svojej pozícii vo štvrtom celoplošnom multiplexe (MUX 4). V oboch prípadoch stanica vysiela v štandardnom rozlíšení s kodekom MPEG-4 (H.264) a obrazovým rozlíšením 720×576.

Rovnakú ochutnávku detského programu Minimax pripravila pre divákov aj maďarská platforma MinDig TV Extra, obdoba našej Plustelky. Z maďarských DVB-T2 vysielačov (MUX E) bude šírený program voľne tiež počas celého júna. Všetky platené programy u našich južných susedov však už vysielajú v novšom kodeku HEVC.

Aktuálnu ponuku šírených programov v DVB-T/T2 môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

    1. Pre porovnanie: OTT služba SledovanieTV je pozadu oproti DVB-T cca 50 sec pri H264, a pri H.265 cca 45 sec.

  1. @ PeterHumax :

    Řešíš tu capiny protože např. posunutí ze stejného zdroje je rozdílné aj podle přijímacího zařízení na kterém to přijímáš.

  2. A z akeho dovodu sa zhorsila kvalita Dajto? Už je to nepozeratelna mazanica. Najvyšíi čas na odchod z Plustelky pre mnohych užívateľov.

    1. Ja by som navrhol prejsť na ANTIK SAT. Je to za 0.99€ a SK programy vrátane Doma, Dajto, Joj Plus, Wau sú aj v HD, nie ako v Plustelke. A príjem na celom území Slovenska samozrejme…

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.