Reklama

RTVS nakoniec posiela štáb do dejiska MS v hokeji, zápasy sa už budú komentovať priamo z Rigy

V súvislosti s postupným uvoľňovaním protiepidemických opatrení vedenie RTVS prehodnotilo účasť svojho štábu priamo v dejisku Majstrovstiev sveta v hokeji. „Keďže pôvodné rozhodnutia o účasti komentátorov v dejisku MS museli padnúť v čase, kedy bolo celé Slovensko v pandemickej čiernej fáze a zároveň platili prísnejšie opatrenia aj v hostiteľskej krajine, RTVS nemohla v rámci zachovania zdravia a bezpečnosti vyslať do Lotyšska svoje štáby,“ komentuje svoje rozhodnutie RTVS. Komentovanie zápasov sa tak odohrávalo doteraz v štúdiu v Mlynskej doline.

Situácia sa však podľa verejnoprávneho vysielateľa zmenila a už v piatok vycestujú televízni a rozhlasoví komentátori priamo do Rigy, aby priniesli divákom a poslucháčom tie najčerstvejšie hokejové momenty a zároveň podporili našich hokejistov.

Na autentické komentovanie priamo z dejiska MS sa môžu tešiť nielen televízni diváci, ale aj poslucháči Rádia Slovensko. Za komentátorský mikrofón zasadne priamo v Lotyšsku Jozef Jarkovský. „Osobne som ani nerátal, že sa podarí, aby s nami do Rigy išla aj naša rozhlasová legenda Jozef Jarkovský. Poslucháči, ktorí budú v čase zápasov v autách a na cestách alebo si ho budú chcieť zapnúť z rádia, budú mať zaručene obrovský zážitok a radosť, pretože jeho energia – hoci má asi takmer o 50 rokov viac ako niektorí naši hokejoví reprezentanti – je úplne rovnaká,“ teší sa šéf sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Tímu RTVS sa podarilo v extrémne rekordnom čase podniknúť absolútne všetky dôležité kroky potrebné na to, aby dokázal zrealizovať plnohodnotné komentovanie priamo z Rigy. „Definitívne o tom rozhodol gól na 2:1 s Ruskom. Naši chalani hrali fantasticky, vtedy som to začal riešiť a vedel som, že mám na to de facto 24 hodín. Začal sa kolotoč dlhých telefonátov, aby sme si naozaj overili, že po príchode sú opatrenia už natoľko priaznivé, že nášmu tímu umožnia po prílete takmer okamžitý začiatok práce. Kľúčové pre nás bolo, aby nám organizátori poskytli absolútnu technickú podporu, čo nám dokázali v priebehu pár hodín potvrdiť. Obrovské množstvo štábov tam v porovnaní s bežnými šampionátmi nie je a aj počty komentátorských miest sú stále výrazne obmedzené. Postupne nám začali chodiť kladné odpovede a už nám teda nič nestojí v ceste. Najdôležitejšia bola však v prvom rade ochrana zdravia našich zamestnancov a spolupracovníkov,“ vyratúva kroky vedúce k vycestovaniu našich štábov Matej Hajko.

Postupné uvoľňovanie pandemických opatrení však nie je jediným hnacím motorom, ktorý ženie štáby RTVS do Lotyšska. Podľa riaditeľa sekcie športu RTVS je to aj ambiciózne mladé mužstvo plné energie, na ktoré sme dlhé roky čakali a túžba priniesť autentickú atmosféru ľuďom, ktorí tam reálne nemôžu vycestovať. „Cítime potrebu, aby sme obrovskú energiu z ľadu, ktorú naši húževnatí chlapci predvádzajú, čo najvernejšie dostali, či už cez rozhlasové prijímače alebo cez obrazovky. Sme presvedčení, že sme aj doposiaľ dokázali zabezpečiť šampionát absolútne plnohodnotne, najviac ako sa len dalo, ale to jediné, čo ľuďom – aj podľa reakcií – najviac chýbalo je autentické komentovanie priamo z miesta, a to je nenahraditeľné. Divákom a aj poslucháčom prinesieme domov jednoducho trochu viac Rigy,“ uzatvára Matej Hajko.

Prehľad priamych prenosov z MS v hokeji nájdete každý deň aj na našej špeciálnej stránke MS v hokeji. Monitorovať budeme vysielanie nielen slovenských programov Jednotka a Dvojka, ale aj českej ČT Sport, poľskej TVP Sport a rakúskej ORF Sport +.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentár

  1. Do včerajška nešli priame prenosy RTVS online cez HbbTV, len na webe.

Komentáre už nie sú povolené.