Reklama

Európska liga UEFA a Európska konferenčná liga UEFA na Sport 1 a Sport 2

Prevádzkovateľ platených športových kanálov Sport 1 a Sport 2, spoločnosť AMC Networks International – Central and Northern Europe (AMCNI CNE), sa dohodol s UEFA na vysielaní Európskej ligy UEFA a Európskej konferenčnej ligy UEFA. Vďaka tejto dohode tak budú môcť stanice Sport 1 a Sport 2 na Slovensku a v Českej republike vysielať priame prenosy zápasov klubových súťaží UEFA zo skupinových a vyraďovacích fáz.
Pokračovanie nižšie:

Európsku ligu UEFA nie je potrebné predstavovať, je to známa a obľúbená značka. Významné úspechy v tejto súťaží nedávno zaznamenala SK Slavia Praha, keď v súťažnom ročníku 2018/2019 vypadla až vo štvrťfinále s londýnskou Chelsea a tento rok sa dostala tiež do štvrťfinále, kde vypadla s Arsenalom. Európska konferenčná liga UEFA je však úplne nová súťaž, ktorá v sezóne 2021-22 zažije premiéru na staniciach Sport 1 a Sport 2. Od budúcej sezóny budú 4 tímy zo Slovenska a 5 klubov z Českej republiky bojovať o postup do skupinových fáz klubových súťaží UEFA.

Štvrtkové večery na staniciach Sport 1 a Sport 2 tak budú nabité prémiovými zápasmi Európskej ligy UEFA a Európskej konferenčnej ligy UEFA. Počas sezóny bude exkluzívne vysielaných približne 60 zápasov, teda až šesť zápasov z jedného kola. Tieto dve súťaže obohatia ponuku Sport 1 a Sport 2 o nový prémiový obsah, ktorý doplní Formulu 1, slovenskú Tipos Extraligu, KHL, Swedish Hockey League, CHL, UEFA Ligu národov a kvalifikáciu na ME a MS vo futbale, Copa del Rey, Coppa Italia a EHF Ligu majstrov v hádzanej.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Mohlo to zostať aj na NOVA SPORT tam to bolo v pohode…

  2. Európska liga má prednosť vybraný Český fodbal klub na CT Sport

Komentáre už nie sú povolené.