Reklama

RTVS získala vysielacie práva na Európsku ligu a novú Európsku konferenčnú ligu

Verejnoprávna RTVS podpísala zmluvu s Európskou futbalovou úniou (UEFA), vďaka ktorej získala vysielacie práva na Európsku ligu a novú Európsku konferenčnú ligu pre sezóny 2021/2022, 2022/2023 a 2023/2024. Zápasy Európskej ligy vysiela RTVS aj v aktuálnej sezóne.

Pri licenciách na medzinárodné podujatie sa snažíme nájsť predovšetkým prienik medzi atraktivitou podujatí a účinkovaním slovenských športovcov a športových tímov. Práve tieto dve súťaže prinášajú reálnu šancu aj pre účinkovanie našich zástupcov. Dostať na obrazovky takýto obsah je čoraz náročnejšie, náklady narástli v priebehu posledných rokov o stovky percent,“ vyjadril sa riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Podľa RTVS bol záujem o licenciu na vysielanie európskych futbalových šampionátov medzi slovenskými vysielateľmi veľký. RTVS sa podarilo v silnej konkurencii uspieť a zabezpečiť si tak pri štvrtkovej Európskej lige aj novej Európskej konferenčnej liga flexibilné právo prvého výberu na tri nasledujúce sezóny. Vysielať môže takisto zostrihy ostatných zápasov a magazín dodávaný od štábov UEFA.

Ambíciou Európskej konferenčnej ligy, ako novej európskej klubovej súťaže, je pomôcť ukázať sa na medzinárodnej úrovni krajinám, ktorých kluby majú len nižšiu šancu presadiť sa vo vyšších dvoch európskych konfrontáciách – Lige majstrov a Európskej lige. Európska konferenčná liga dá príležitosť klubom zo všetkých 55 členských krajín UEFA, pričom víťaz si vybojuje účasť v nastávajúcom ročníku Európskej ligy.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Ostatné zápasy budú kde? Pokračovať na Nova športoch?

 2. Opäť vhodná príležitosť na štart „STV4 šport“, ale tých termínov bolo už niekoľko…

  1. Toho sa už nedočkáme…. hlavne, že koncesionárske sa platia…

  2. Zrušiť trojku. A miesta aj peňazí bude dosť . Tento Dankov rozmar mali už dávno zrušiť.

  3. A dávno začať vyšetrovať Lesokšeft Revúca – vyunelovaných 52 miliónov…

 3. Nevie niekto kde sa dá zistiť ktoré tv budú vysielať F1? U nás to bude na Sport tv, to viem ale pre známeho hľadám niečo ako Liveonsat pre futbal.

  1. Neviem či som pochopil dobre ale ak myslíte v zahraničí tak Maďarsko M4 Sport alebo v UK F1 SKYSPORT

  2. Madarska M4
   Nemecka RTL uz len ciastocne, inak Sky
   Rakuska ORF

  3. Oficiálna stránka Formuly 1 Ti dá odpoveď: formula1.com/en/toolbar/broadcast-information.html Alebo platená F1TV. O množstve nelegálnych streamov ani nehovorím 🙂

 4. Vďaka za odpovede. Chce to cez Iptv a v zozname tých čo má sa veľa zhoduje so zoznamom na formula1.com.

 5. RTVS opat vyhadzuje nase peniaze von oknom len preto, ze par chudakov nema par eur aby si zaplatili balik tv so spprtovymi stanicami.
  Opat RTVS neda peniaze na detsku tvorbu, spravodajsky kanal v kanaly, miesto toho blby sport so zapornou hodnotou (vecernicky sa vysielaju pre mnohe gemeracie, rovnako ako filmy, inscenacie, dokumenty, ale kto bude o tyzden pozerat tyzden stary zapas, nie to o 40 rokov)

 6. NKÚ ide na kontrolu do RTVS, posvieti si na niektoré zmluvy:

  omediach.com/blog/20168-nku-ide-na-kontrolu-do-rtvs-posvieti-si-na-niektore-zmluvy

 7. Stv 3 mohli bi sobotu a nedeľu šport davac priame prenosi zo Slovenska basketbal, futbal, hokej, volejbal, hadzana, futsal, zo slovenskíh líg a nemuseli bi noví športoví kanál o tom tol KO veľa reči o tom.

Komentáre už nie sú povolené.