Reklama

Česká verzia Power TV prišla o satelitnú licenciu

Česká verzia hudobného kanálu Power TV, ktorá vysiela od roku 2018, prišla o satelitnú licenciu. Informovala o tom česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV). Program však môže vysielať aj naďalej prostredníctvom káblových a IPTV operátorov.

RRTV odobrala satelitnú licenciu Power TV z toho dôvodu, že vysielateľ nevysielal prostredníctvom družice viac ako 30 dní v priebehu kalendárneho roku.

Power TV je česká verzia hudobného kanálu s rovnomenným názvom, ktorý už od roku 2013 funguje v susednom Poľsku. Prevádzkovateľom je spoločnosť MWE Networks International.

Česká verzia programu odštartovala v roku 2018, od začiatku vysielania bola k dispozícii voľne prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E), kde využívala kapacitu slovenského operátora Towercom. K ukončeniu satelitnej distribúcie programu došlo koncom roka 2019. Od tej doby je dostupná výlučne iba u káblových, IPTV či OTT operátorov. Na Slovensku ju má v ponuke napr. káblový operátor UPC či OTT služba Lepšia.TV (Lepší.TV). U oboch spomínaných operátorov je dostupná HD verzia.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

    1. Dobrá hudobná stanica -bez reklám a zbytočných kecov.

Komentáre už nie sú povolené.