Reklama

Novoročné zmeny v terestriálnej platforme Plustelka

Od 1. januára 2020 upravila Plustelka svoju ponuku. Prevádzkovateľ terestriálnej platformy, spoločnosť Towercom, ukončil šírenie väčšiny staníc od Discovery. Konkrétne došlo k vyradeniu programov Discovery, Eurosport 1 a Eurosport 2 a to z toho dôvodu, že Plustelka neakceptovala nové zmluvné podmienky od vysielateľa uvedených staníc. Užívateľom však ponúka za vyradené programy náhrady.

Všetky novoročné zmeny v Plustelke prebehli dnes vo štvrtom terestriálnom multiplexe (MUX 4). Discovery Channel nahradil dokumentárny kanál National Geographic (NG) a za dvojicu športových programov Eurosport ponúkol operátor športový kanál Nova Sport 1 v HD kvalite. Okrem toho došlo aj k zámene filmového programu Film+, ktorého prevádzkovateľom je AMC Networks International, za sesterský kanál AMC. Vzhaľom k tomu, že všetky novinky vysielajú na pôvodných pozíciách po vyradenýchprogramov, nie je potrebné prelaďovanie zariadení.

Aktuálne zostáva jedinou šírenou stanicou od Discovery v terestriálnom vysielaní program Travel Channel HD, ktorý môžu prijímať diváci z vybraných DVB-T2 vysielačov Plustelka Viac. V tomto prípade má Plustelka totiž ešte stále platnú zmluvu s vysielateľom.

Súčasťou ponuky balíčka Plustelka Štandard sú tak od dnešného dňa programy ČT1, ČT2, Dajto, National Geographic, Doma, Nova Sport 1 HD, AMC, JOJ Cinema HD, JOJ HD, Markíza HD, Minimax, Prima Cool, Prima Plus, Jojko, Sport 1, Sport 2 HD, VH1, Viasat Explore, Viasat History a Viasat Nature. Predplatitelia môžu samozrejme sledovať aj ďalšie kódované programy z balíčkov Plustelka Viac a Plustelka Premium, ako aj voľne šírené programy, ktoré vysielajú z ďalších celoplošných a lokálnych vysielačov v závislosti od lokality. Aktuálnu ponuku jednotlivých multiplexov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Počas písania tejto správy boli šírené kanály Nova Sport 1 HD a NG v DVB-T2 voľne. Všetci diváci si tak môžu otestovať obrazovú kvalitu, ako aj obsah novo zaradeného športového a dokumentárneho programu do terestriálnej platformy.

Pre príjem platformy Plustelka je potrebné okrem terestriálnej antény aj prijímacie zariadenie a to také, ktoré zákazníkom najviac vyhovuje. V ponuke sú bezkartové CI+ moduly, alebo bezkartový terestriálny DVB-T2 prijímač Amiko A5 či Amiko Impulse.


Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Nova Sport 1 HD a NGC pôjdu podľa vyjadrenia Towercomu voľne do 31.01.2021

 2. Program NGC bude celý čas iba v maďarskom jazyku?
  Dakujem

 3. Ako mam si zmeniť zvukovú stopu cez septopbox Amiko Plustelky ? Ďakujem

 4. Super, NGC aj AMC su daleko lepsie ako povodne Discovery a Film+.
  Este by mohli dat slovenske filmove stanice Dajto a Plus aspon do HD rozlisenia (1280×720).

 5. Zrusa 2 športovni kanály a nahradí 1 hanba jeste že už mám tv sledovanie na internetu

  1. Akosi nechápem čo sa sťažuješ, keď máš iného operátora. Ale fajn. Vysvetlím ti to. Majú voľné miesto 4 Mbps. Čo mohli spraviť? Mohli dať Nova Sport 1 a Nova Sport 2 v SD, alebo jeden z toho v HD. Rozhodli sa ako sa rozhodli. Každopádne, keby dali oba, určite by si sa sťažoval, že dávajú iba SD.

  2. 2 športové vyradiť a dať namiesto toho jednu stanicu, to je ich… Náhrada za odídené stanice Markíza, Doma a Dajto z Free vysielania nie je dodnes, dnes sú tomu presne 4 roky, čo tieto tri stanice odišli z Free DVB-T. A koľko to bolo sľubov…

  3. @MU
   Do fta dvb-t na Slovensku nepôjde už nikto. Sledovanosť tejto platformy sústavne klesá, reklama nepokryje vysielanie ani poplatky za šírenie. Aj Jojka z bezplatného vysielania odíde, zostane len jedna sd stanica. Joj hd už v Plustelke je, ešte odpoja Plus SD a zaradia HD. Towercom potrebuje kapacitu pre Plustelku, čaká kým prestane vysielať Joj fta v SD a všetko preklopí do T2 hevc. Bude mať kapacitu na rozšírenie programov a preklopenie do HD. V porovnaní s konkurenciou už stráca.

 6. Mám zaplatené až do marca ale to nepoužívam chvála bohu

 7. Mohli by pridať stanice do mux1 alebo mux2. Mux4 ma slabé pokrytie. Nemám signal z mux4

 8. No hlavne by konecne Mux2 mohli prehodit z archaickeho Mpeg2 do Mpeg4, však norma Mpeg4 je uz 22 rokov v TV takze ju ma 99,999% televizorov a stboxov.

 9. S TA3 sa nedohodli na zaradení do Plustelky? Nemáte niekto info resp. v akom štádiu to je ohľadom rokovaní ? ? ?

  1. Zatiaľ sa nedohodli. Towercom chce barter. TA3 poskytne zadarmo signál a oni ho „zadarmo“ zaradia do Plustelky.

 10. Marek píše správne ani v oblasti PE nejde multiplex 4 Uhrovec ,z tohoto vysielača idú len 1.2.3.mux. aj to majú slabý výkon ale ide.4mux sa dá zachitiť buď z Nitry alebo z NM/nV alebo ešte Trenčín nad Oborou ale niečo ho na týchto frekvenciach ruší a vypadáva je nestabilný.Asi Maďarské vysielače.Keby dali 4 mux na Vysielač Uhrovec a zvýšili by výkon každého muxu aspoň na 10Kw tak by to bolo vyriešené.

 11. A pre Markusa MPEG-2 je síce podľa teba archaický ale nieje nekvalitný a náchylný na rušenie ako tento nový Dvb-t 2 a tiež má lepšie pokrytie pri menšom výkone vysielačov ako tento tzv. ,,Nový štandard“

  1. Nemiesaj hrusky s jablkami. V Mux2 ktory vysiela stale povodnom DVB-T sa vysielaju volne stanice v starom kodeku Mpeg2 (Joj, Plus Wau) ale aj v novsom Mpeg4.AVC sa vysiela (Promo HD a pred mesiacom este aj LUX HD). Rovnako vo verejnopravnom Mux3, ktory tiez vysiela v povodnej norme DVB-T vysielaju stanice JednotkaHD je v Mpeg4, ale ostatne stanice JednotkaSD, DvojkaSD a Trojka SD vysiela v starom formate Mpeg2. To len Mux1 a Mux4 sa vysielaju vsetky stanice v DVB-T2 a Mpeg4.AVC. Takze Mux2 by mohol kludne zostat v norme DVB-T ale mohol by prehodit Plus a Wau do novsieho formatu Mpeg4 a zvysit im rozlisenie na HD (720). A aj Muxe3 by v norme DVB-T vedeli napchat vsetky tri verejnopravne progamy v Mpeg4 a HD rozliseni, keby chceli a uvolnili by v Mux1 miesto pre dve dalsie HD stanice.

  2. pre Marcus:

   V MUX 2 sa vysiela všetko v MPEG-2 SD, nie je v ňom žiadne MPEG-4 HD ani PROMO ani LUX nejdú v MUX 2 v MPEG-4 HD, ale v MPEG-2 SD.

  3. @Marcus
   Prestaň bluznit. Prečo by mala dávať Jojka do fta dvb-t hd verzie svojich programov, keď od ostatných operátorov berie za to peniaze?

  1. A v com som dopleteny, Promo chodi na Mux2 v Mpeg4 a niekedy bolo vysielane aj v HD. Teraz prave nie.
   https://www.satelitnatv.sk/vysielace/dvb-t/

  2. PROMO V MUX 2 nikdy neišlo v MPEG-4 HD, stále len v MPEG-2 SD ! ! !

 12. Keď nebude Eurosport a pôvodné programy, odchádzam. Radšej šport ako Markízu a Jojku.

 13. Mne na Mníchovej Lehote tiež vypadáva mux 4 na 27 kanál a 39 kanál tiež, môže byť chyba v STA? 21,23Sk v pohode22, 26,cz v pohode 33 kanál CZ tiež ruší niečo, vypadáva podľa toho aké je počasie

 14. Fakt nechápem, prečo sledujete TV cez pozemné vysielače… Je tam dokopy veľké H…., takže sa nesťažujete!
  Ja sledujem digitálnu TV už r. 2000 cez satelit – tam je na výber podstatne omnoho viac staníc a v HD a aj UHD kvalite
  Je problém kúpiť satelitný komplet a platiť nejaký balíček v rozmedzí 4 až 15 € mesačne?

  1. Tu už je IP TV a optika. U vás ešte letí lavór, ktorý pri búrke zhasne. DVB-T/2 je potrebné pre info keby vznikla nejaká udalosť. Tak minimálne RTVS DVB-T/2 potrebuje,

  2. DVB-T vysielanie ľudia využívajú na chatách, prípadne na ďalších tv v byte. Stačí malá prútová anténa, netreba satelitný tanier. Plustelka duo (pre 2 tv) na celý rok je dobrá ponuka pre amatéra.

 15. Jaro nie každý si môže dovoliť vyhadzovať love za braky na satelite tobôž nie dôchodcovia ktorý obracajú každú korunu v tomto nenažranom kapitalizme.Ja som mal tiež od roku 2000 Slovaklink-Skylink pred 5rokmi som s nimi skonči.

  1. Že „nenažraný kapitalizmus“… Ty pracuješ zadarmo? Alebo ešte lepšie, založ si firmu a ponúkaj služby zadarmo, keď si myslíš, že existuje nejaké ekonomické perpetuum mobile!

 16. Bolo to fajne aby daly novy kanal BB c art v Plustelke a Habeo

 17. pre vlada-stačí malá prútova anténa ale kde?-len blízko vysiača alebo kde dovidíš na viselač.

Komentáre už nie sú povolené.