Reklama

TA3 ukončila voľné šírenie cez anténu

Slovenský kanál TA3 nemôžu od 2. novembra sledovať diváci prostredníctvom antený. Prevádzkovateľ spravodajského kanálu sa rozhodol ukončiť od tohto termínu voľné (FTA) terestriálne šírenie. Stanica bola k dispozícii divákom prostredníctvom druhého celoplošného DVB-T multiplexu, kde vysielala v SD kvalite a ešte v staršom kompresnom formáte MPEG-2.

Na pozícii po TA3 je aktuálne už len oznam, ktorý informuje divákov, že sa TA3 rozhodla jednostranne ukončiť svoje terestriálne vysielanie. Z toho dôvodu nebude ďalej kanál k dispozícii vo voľnom vysielaní cez anténu. Pre ďalšie informácie majú kontaktovať diváci priamo TA3.

TA3 je prvá spravodajská televízia, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od septembra 2001. V DVB-T bol kanál šírený voľne od toku 2013. Aktuálne je stanica k dispozícii voľne už len prostredníctvom internetu. Sledovať ju však môžu aj diváci káblových, IPTV, OTT či satelitných operátorov. Vo všetkých týchto prípadoch je však už nutné platiť mesačné poplatky.

Po rozhodnutí TV Markíza ukončiť FTA distribúciu svojich staníc (Markíza, Doma a Dajto) od roku roku 2017 je počet voľne šírených kanálov v slovenskom DVB-T/T2 čoraz menší. Dôvodom je nezáujem vysielateľov šíriť svoje programy zadarmo a to nielen v terestriálnom vysielaní. Pripomeňme, že v celoplošnom DVB-T skončili v posledných troch rokoch už aj Barrandov Family, TV8 či dokonca hudobný TV Šlágr, ktorý bol šírený cez vybrané regionálne vysielače. Dôvodom sú poväčšine náklady na distribúciu signálu. V prípade voľného vysielania si totiž musia vysielatelia zaplatiť za šírenie svojho programu z vlastného rozpočtu. Neznamená to však, že počet šírených staníc v DVB-T/T2 je nízky. Terestriálne vysielače šíria aj programy terestriálnej platformy Plustelka, ktoré sú však už kódované. Pre ich príjem je teda nutné už dekódovacie zariadenie a platiť pravidelne mesačné poplatky. Vo všetkých štyroch celoplošných DVB-T a DVB-T2 multiplexoch vysiela aktuálne takmer 50 televíznych a rozhlasových staníc. Niektorí môžu navyše prijímať aj ďalšie stanice z vysielačov Plustelka Viac, regionálnych či zahraničných.

Aktuálnu ponuku šíreých staníc v DVB-T/T2 môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Teraz to môže využiť RTVS a trojku pretransformovať na spravodajstvo, bo Jojka nebude zaháľať a spustí jojnews a o pol roka ani nikto TA3 nespomenie

  1. Navrhuješ vypnúť vysielanie pre 1,5 mil. dôchodcov aby si si mohol pozrieť spravodajstvo od RTVS, lebo ti nestačí vysielanie TA3 dostupné zadarmo cez internet?
   Kto bude pozerať jojnews? Pár zúfalcov, ktorí nedokážu používať internet?

  2. zabudol si na Markíza news,dajtonews, waunews atď
   hlavne nach je toho veľa a môžeš si prepínať diaľkovým a chváliť sa pred čechmi že koľko máme televíznych kanálov (teda žúmp)

  3. lol

   Dôchodcovia trojku vôbec nepozerajú… Od začiatku tvrdím že sú to vyhodené peniaze. Poznám strašne veľa dôchodcov na moju otázku či pozerajú trojku. Ani jeden… treba ten program využiť zmysluplnejšie a nie reprizami z roku 1992…

  4. A to máš skade to si dobrú blbosť napísal

  5. Namiesto RTVS Trojky mali v decembri 2019 spustiť radšej športový kanál a teraz mali spustiť RTVS Štvorku detský / art – tak ako má ČT.

  6. a namiesto jednotky mali spustiť erotický kanál ako má Leo a namiesto dvojky mali spustiť pre kutilov za 5€ koncesií
   Hlavne nach je veľa a nach sme svetoví.
   Nechápem tú neustálu naivitu slovákov – a kto to bude všetko platiť keď tu je polovica ľudí oproti ČR.A čo na tom športovom kanály budú vysielať?Druhú ligu dorastencov v póle?

  7. Koľko dôchodcov používa net ??? 10% TA3 bude off ak niektorá tv začne bezplatné vysielanie v dvb-t 🙂

  8. Tak 3jku nikto nesleduje, preto ČT po vzore zo Slovenska sprevádzkovala ich trojku, ktorej životnosť neustále predlžujú, lebo je to už jedna z najsledovanejších TV v ČR. Ešte aj predĺžili aj denné vysielanie na 22.hodinu. Predtým do 17.30.

   Na Slovensku hlupáci sa snažia tvrdiť, že potrebujeme už 98. športový kanál, ktorý bude mať ako vždy mizernú sledovanosť po 1% (koľko tu už športových kanálov bolo, všetky skrachovali vrátane STV3) namiesto populárnej trojky, kde si človek môže pozrieť staršie inscenácie, staršie relácie, pripomenúť si dávno mŕtvych, zabudnutých. Žiadne krváky, bezduché dialógy.

 2. Mozu vypnut cely terestrial. Je dost ludi ktori sleduju TA3. Najdu si ineho poskytovatela a hladny Towercom moze pridat do plustelky dalsiu platenu stanicu v SD rozliseni.

  1. TA3 vysiela stále cez internet. K čomu je Slovenské DVB-T, keď tam nie je nič čo sa nedá sledovať cez internet?

 3. Ja by som dal zákon kto chce vysielacie práva musí vysielať aj cez dvb t volne inak koncí tak!

  1. Juraj Červenák, Blbosť pre teba, no bolo by to skvelé. Ja patrím medzi tých, čo nechcú platiť za telku, takže tak.
   Ale Jana, keby sa to vzťahovalo na všetky slovenské programy, to by bol najlepší prípad, avšak telky by s tým určite nesúhlasili.
   Mohli by spraviť zákon, že každá slovenská komerčná tv by musela vysielať minimálne svoj hlavný program zadarmo v HD v DVBT (Markíza, Joj, TA3, Lux, TV8) . Ostatné programy by ostali na uvážení televízie. To by bol spravodlivý kompromis.

  2. Matej
   Tak pozeraj z okna tv sú raz platené tak sa musia tak chovať aj jojka by sa mala zakodovať kedže berú od nás poplatky

 4. No a teraz by bolo možné opäť vysielať :2 v HD aj v DVB-T.

  1. V DVB-T už nikto nevysiela, malo sa už prejsť len do DVB-T 2 a bol by pokoj. Pre malú hŕstku tých, ktorí nemajú DVB-T 2 je DVB-T veľmi drahý špás,ktory si môže dovoliť len RTVS, žiaľ

  2. @ asdfg :

   V DVB-T sa vysiela v HD kvalite iba Jednotka! Dvojka a Trojka v HD kvalite sa vysiela iba v DVB-T2 Mux 1 pri ktorom je ešte navyše o veľa horšie pokrytie ako pri Muxe 3 v DVB-T. Láskavo netrep dve na tri keď o tom evidentne nevieš vôbec nič.

 5. Podobny osud caka aj regionalky v miestnych muxoch, ak nepomoze stat, vsetky z DVB-T odijdu, dovodom su chybajuce financie. Platenej reklamy niet, vsetky financie smeruju do Joj a Markizy. Samospravne kraje na podporu regionalok kaslu, vid. KSK, a tak mozno ostane iba par lokalok, ktore dotuju mesta.

 6. Je na case antenu otocit na madarske dvbt kvoli jojke sa to uz neoplati.

  1. Ani kvôli maďarskému volnému vysielaniu sa to neoplatí..
   Rakúskemu detto.
   CZ vysielanie statočne rušia maďarské muxy.

 7. Všade je alebo v blízkej budúcnosti terestriálne HD vysielanie bude len platené alebo kodovane,napr. v Rakúsku aj verejnoprávne HD ORF je kódovaná. Takže všetky výlevy o bezplatnom terestrialnom HD sú ZBYTOČNÉ

  1. Veď môžeš pozerať cez internet TV stream. Na Slovensku čo bude v ponuke? Platené TV stanice v češtine?
   Keď sa sprevádzkuje 5G, kto ešte bude potrebovať DVB-T, v ktorom už teraz nič nie je?
   Veď nový televízor, možno až na výnimky, všetky sú smart. Ten základ máš na nete, potom si predplatíš nejakú službu kde je vysielanie bez reklám a kde si vyberáš to čo chceš vidieť ty, nie čo to vyberie niekto iný.

 8. Smeruje to k AUT, HNG modelu (verejnoprávne free, ostatné pay TV (4-5 muxov)). To by nebolo až také zlé, keby to presne okopírovali. Ale oni najskôr zlikvidovali 2 muxy, potom vytvorili pololegálny polovičný multiplex „viac“ a hlavne tá ponuka náhodného výberu SD programov (z ktorých sú polovička braky).
  Aby to nakoniec nebol model švajčiarsky.

 9. aké je najlacnejšie predplatné príjmu TV vysielania ? Vlado .

  1. Asi Antik TV, slovenské programy v HD, sú tam aj české, aj nejaké bežne platené stanice (Spektrum, Nat Geo, Film+ atď) a stojí 3.90€ mesačne, len je cez internet. Poprípade Antik sat, základ za 0.99€ mesačne. Dá sa nastaviť koľko mesiacov chcete dopredu zaplatiť a tým si tú cenu poistite na dostatočne dlhú dobu dopredu 🙂

  2. Antik, ale satelitný – teda Antik sat je najlacnejší, za 0.99€

 10. A co maju urobit regionalky ???? Satelit financne nedostupny.

  1. Musíte sa dohodnúť s poskytovateľmi platenej televízie (CaTV, IPTV). Ponúknuť exkluzívny obsach pre ich sieť, za ktorý by bol ochotný pustiť centík z abonentských poplatkov. Alebo si vytvoriť vlastnú OTT platformu. Jednoducho musíte byť v atraktívnejšom „balíku“ ako momentálne ponúka slovenské DVB-T/T2. Čas, kedy sa dal realizovať „atraktvíny balík“ cez DVB-T už vypršal. Nových divákov už niet.

  2. Na regionálky je vlastný vysielač alebo AVIS. Towercom nie je potrebný!

  3. Pre regionálne stanice je potrebné vytvoriť jednu celoplošnú „regionálnu „stanicu ako bola TV Global alebo TV Patrio, ktorá by vysielala voľne cez satelit a DVB-T vysielače a ktorá obsiahne vysielanie všetkých regionálnych, lokálnych a mestských TV v nonstop vysielaní slučiek s obsahom (vstupom) jednotlivých televízií. Niečo ako je v ČR Regionální televize cz.

 11. V Česku obrovská ponuka programov v DVB-T, nedávno aj Prima šla do HD (720), na Slovensku Towercom ponúka predražené MPEG2, kvôli ktorému nemá význam ani kupovať anténu za 10 Eur!
  JOJ vysiela aj cez internet. TA3 vysiela aj cez internet. RTVS vysiela aj cez internet.

  Problém nie je v TV staniciach, problém je v nenažranosti Towercomu! Zo zákona má towercom ako povinného zákazníka RTVS, preto neskrachujú. Nebyť našich peňazí z RTVS, Towercom by dávno buď. skrachoval alebo poskytoval služby za primerané, trhové ceny.

  My sme sledovali v DVBT najmä TA3, cez deň. Teraz DVB-T nepotrebujeme. Stačí nám internet.

  1. nezvaľujte všetko na Towercom.
   Slováci si kupovali v minulosti satelit a káblovku kvôli tomu že chceli mať české programy a tu je výsledok-terestriál zostal na ocot(má jednoducho malý počet divákov) preto sa TV staniciam nevyplatí platiť za šírenie v DVBT. Radšej budú inkasovať od kábloviek,z OTT, IPTV s satelitného operátora .
   Niekedy menej býva viac ale v tejto krachujúcej spoločnosti to aj tak nemá cenu takže je to v poriadku-dokonca by som povedal že je to tu nadpomery-po ukončení zmluvy očakávam odchod z DVBT aj JoJ grupu.

  2. Nenažranosť towercomu nie ej vina TA3!
   V ČR v bezplatnom DVB-T je ČT24, Seznam zprávy, CNN prima news. Prima začala vysielať HD.
   NA SLovensku towercom pridáva po česky vysielajúce stanice a vyhadzuje tie po slovensky. Naposledy jedinú spravodajskú TV na Slovensku! Namiesto nej zadarmo vysielajú modrý oznam že sú nenažranci a môžeš si miesto TA3 pozrieť ČT1 alebo ČT2, ktoré towercom šíri zadarmo!

   Výsledok?
   Ak máš záujem o správy z ČR, ak o po česky dabovanú tvorbu, použi Slovenské DVB-T!
   Ak o Slovenské stanice po slovensky, používaj internet!

   K čomu je to Slovenské DVB-T? Zbytočne pálená elektrika!

  3. TA3 musela platiť za vysielanie v DVBT.V káblovke a na satelite platia operátori TA3 ke.Už chápeš prečo nie sú v DVBT?Jednoducho im kapitalisticky vyšlo že takto budú na tom finančne lepšie-kedža slováci si v minulosti v drvivej väčšine zvolili pozeranie cez kábel a satelit (z vyššie uvedeného dôvodu) a DVBT ostalo len okrajovo( na chalupu a pod).A toto je ten dôvod prečo stanice opúšťajú DVBT-Towercom im to nebude dávať za 1€ lebo tiež sú kapitalisti a v prvom rade ich zaujíma zisk nie divák.Ak už toto nevidíte tak nemá cenu sa dalej baviť a zostante u toho že towercom spôsobil že dvbt na SK umiera.

 12. V tejto Slovenskej žumpe v tomto kapitalizme zadarmo nič nie je . No ked nedokáže TA 3 vysielať zadarmo (ak má to slovenský majiteľ ) a teda podnikať tak mala televízia skrachovať .
  No aj tak o rok sa vrátia , ale do Plustelky – plateného TV lebo zistia , že su za 1 deň milinármi v Eurách v kablových Tv a Satelitnej Tv . Slovenský nenažranci .
  No , ale je to súkromná Tv , tak to mali presunuť do platenej Tv teda Plusteky .
  RTVS – Platíme si koncesionárske poplatky .
  Zaujimave , že sveté TV ako Noe a LUX dokážu platiť , no Svätá stolica je Svätá stolica a Ovečky sa skladajú.
  Hm .
  Zaujimalo by ma či v čechách v tom terestrialy sa platí za HD alebo Full HD programy alebo sú zadarmo .
  HD alebo Full HD kvalita by už mala byť zadarmo ked už je aj 4k , 8k FulL HD , Oled atd ….

 13. V čechách sa za HD neplatí za FullHD ano ale len v Prahe a okolí.

 14. Jupí TA 3 skončilo,tlačovky z bláznom diktátorom priemerom skončili tiež

  1. nechcem ti kaziť radosť ale drvivá väčšina pozerá TA3 na káblovke alebo satelite.A TA3 nekončí – len už nevysielajú v marginálnej DVBT

 15. Všimol som si , že sú odkodovane Sportove Tv ako Sport 1 a Sport 2 HD , ak si myslí Towercom , že si udržia klientov , ktorý využivaju ich službu , tým že , odkoduju športové programy tak su na omyle .

  1. Sport 1 a Sport 2 sú free teda v základe aj v Antik a to až do 15 decembra. A ako udržia klientov? Tí, ktorí platia ich aj tak majú a tí ktorí neplatia, tak z tých nemajú nič, iba žeby sa niekto kto neplatí a má len free dvb t rozhodol si dať platenú ponuku, ale pochybujem, že kvôli sport1 a sport2 si to niekto dá, keď si to nedal doteraz. A po skončení im sport1 a sport2 ani nebudú chýbať, kto chce šport má už aj tak dávno tieto kanály a zväčša od iného poskytovateľa (možno doteraz skylink, ale ten už má tiež problém – chýbajúce eurosporty, alebo prípadne DIGI alebo Orange, kde je to po stránke športu asi najlepšie) alebo nejakú káblovku a určite nie dvb t, kde to ide len v SD.

  2. Ja pozeravam občas ta3 len na dvb t na internete pozerám len futbal husté TV aj to seká, takže dvb t mi vyhovuje lebo je bez výpadkov a zadarmo okrem rtvs ale to sú koncesie

 16. Tv Vychod sa pokusa vysielat reportaze takmer zo vsetkych lokalok a regionalok na vychode. Vo vacsine IPTV , TKR , MMDS a DVB -T vysielame. No zial z reklamy sa to utiahnut neda a inej pomoci od statu, alebo sam.krajov sa dockat nevieme. Zatial v DVB-T ostavame, uvidime ,co nas caka v januari.

  1. V UPC v BA je TV Východ spustená a nechytá sa ani na TV RAJ. 🙂

 17. TA3 pôvodný názov tretieho okruhu Československej Televízie pre Slovensko. Vysielal preberané vysielanie zo zahraničných staníc.
  Názov TA3 znamenal – Televízna anténa 3. V ČR bol OK 3 – Otevřený kanál 3. Zostal po vysielačov ruskej TV v ČSSR. Tiež mal rovnaký obsah ako TA3 a existoval až po spustenie TV Nova. Na okruhu TA3 ostalo ticho až po spustení TV Markíza, ktorá vysielala na vysielačoch po TA3. Toľko z histórie názvu TA3.
  Novú TA3 založil Dzurindov hovorca. Hovorilo sa že k vzniku jej pomohol aj BMG invest. Vysielala aj cez anténu zo slabého analógového vysielača na Kamzíku a hlavne cez satelit. Chvíľu aj skúšobne v DVB-T v BA v začiatkoch DVB-T. Odvtedy sa zmenil aj majitelia. TA3 pýta poplatky od operátorov ako Markíza a JOJ. RTVS by si mohla nárokovať platby za názov TA3 ako nástupca Československej televízie. 🙂

  1. A ja som si doteraz myslel že TA3 znamená v skratke TATRY.
   Treba ešte uviesť že začali vysielať skôr ako plánovali – bolo to spôsobené pádom dvojičiek v New Yorku – preberali tuším live vysielanie zo CNN

  2. Analógovo TA3 nevysielala z vysielača Kamzík, ale zo strechy budovy SHMÚ na Kolibe na K39.

   Pri pôvodnom okruhu TA 3 sa používali obidva významy aj Televízna anténa 3 aj TA – TRY (akurát písmeno I – Y nesedí v rozdielnych slovách) číslovka 3 je s mákkým I – TRI a TA-TRY sú s tvrdým Y-psilonom.

 18. Asi tam naskočí v Plustelke kódovaná CNN PRIMA NEWS. 🙂

 19. @lol:
  Viackrát si tu uviedol, že by sme mali pozerať TA3 cez stream na internete. Keď si sadnem pred televízor, už mám počítač vypnutý. Televízor je tiež pripojený na net, ale nemienim hľadať TA3 v neprehľadnom menu. Žiaľ sa sem dovážajú aj také televízory, ktorých obsluha je obtiažná – má značku Philips.
  Možno by bolo vhodné spraviť tu, na tejto stránke aj podstránku na recenziu televízorov podľa náročnosti menu.

  1. Tak si ju nalaď v DVB-T, keď si ju nechceš pozrieť cez internet ale cez anténu!

 20. Áno je to pravda ta3 vysielala analogovo na 39 kanále ja som to chytal až v okr zl Moravce ale sa to miešalo z STV 2 z veľkej javoriny tiež 39k obraz som mal ta3 a zvuk bol stv 2

 21. Slovak Sport, Markíza, Doma, Dajto, Barrandov Family, Senzi, TV8, TA3… len tak ďalej… Gratulujem ! ! !

 22. Slovak Sport, Markíza, Doma, Dajto, Barrandov Family, Senzi, TV8, TA3, Slagr Tv, Sstv, atd… nemám čo dodať

 23. Vážená mladá generácia, Váš predchádzajúci „chat“ (úmyselne, lebo to nie sú komentáre k veci) svedčí o tom, že ste zabudli na starú generáciu. Nie šesťdesiatnikov, ale osemdesiatnikov, ktorým internet, satelit a iné moderné komunikačné technológie sú takmer väčšinou cudzie. Žijú si zo svojej 350 eurovej penzie, pozerajú TV z antény na prijímači (aby ste rozumeli STB), na ktorý dostali voľakedy 20 eur. A keď im niečo nefunguje alebo sa zmení, tak volajú – pomôž, asi som niečo zmačkla na ovládači a prestalo fungovať. Tak týmto vysvetlite, že majú veľa možností ako naďalej pozerať TA3.

  1. Píš towercomu na
   info zavináč towercom.sk
   a píš RTVS.
   Towercomu prečo vyhodili TA3 (odpíšu to isté, čo zadarmo vysielajú namiesto TA3), to sa ich opýtaj, že či od TA3 chceli rovnaký poplatok za šírenie ako pýtajú od ČT1 ČT2, ktoré vysielajú cez DVB-T na Slovensku a RTVS sa opýtaj, koľko platia za šírenie signálu v porovnaní s ČT v Čechách, prečo z našich peňazí extrémne štedro finacujeme towercom, ktorý potom vyhadzuje ostatné Sloveské TV stanice, ktoré nahrádza českými!

  2. @ luky 03.11.2020 o 14:03 :
   Bože co to „drístaš“ za totální capiny a „trepeš dve na tri“? Opravdu mi to nedá a musím na to reagovat aj kdybych nechtěl.
   Co tu meleš za hovadiny ohledně toho že se má někdo ptat Towercomu jestli po TA3 chtěli za šíření v DVB-T stejný poplatek jako chtějí po České televizi za stanice ČT 1 s ČT2 když ona za to neplatí vůbec nic protože k tomu jediný důvod.
   Dále proč by se měl někdo RTVS ptat, kolik platí za šíření signálu v porovnaní s Českou televizí v „České republice“ a ne v „Čechách“ jak nevzdělaně píšeš. Pochybuju o tom že vůbec někdo z RTVS ví kolik Česká televize platila ČRa za šíření svých stanic v DVB-T a nyní v DVB-T2. Možeš mi prosím sdělit jediný důvod aby to veřejně kdekomu zveřejňovala. Dále ty nevzdělanče Česká televize nevysílá pouze pro území Čech ale aj pro Moravu ze Slezskem pokud to nevíš. Čechy jsou pouze od Aše po Jihlavu a od Jihlavy po Hračavu to je už jen Morava ze Slezskem. Ty a tobě všichni podobní co označujete z ignorantství a nebo z totální nevzdělanosti celou ČR – Českou republiku (teda celek Čechy s Moravou a ze Slezskem) jen za Čechy tím jedině ukazujete jak máte omezené vědomosti.
   Česká televize Towercomu za šíření stanic ČT 1 s ČT 2 na území Slovenska neplatí ani haléř a nemá k tomu ani jeden důvod. Towercom od České televize jen žádal souhlas aby tyto stanice mohl na své náklady legálně šířit na území Slovenska. Towercom se jen snažil vyhovět Slovákům aby mohl dat do nabídky velmi žádanou ČT.
   Jinak pokud ti vadí to že Towercom ke slovenským stanicím zařazuje aj české stanice nebo v češtině tam mu napiš ať místo nich k slovenským zařadí a zařazuje pouze ty maďarské aby jsi byl spokojený.

  3. Zdenek, čo tým tvojim výgrcom si chcel napísať? Že ty si lietadlo a všetci ostatní blbci? Potom hej, si!

 24. Plustelka pridajte programy nove stouky programov dvbt2 uz od teraz tomto roku 2020 este.

 25. Mne tv, sat, pc toto leto vypol blesk. Dakujem za to, lebo už dávno som zistil že človeku tieto zariadenia: kradnú čas, programujú mysel ani o tom nevieme všade samá smrt,násilie deštrukcia vo filmoch a čuduj sa svete zrazu sa nám to tu deje v reále, pandémie, vojny, terorizmus. Niekto v pozadí na tom zarába peniaze, kradne nám našu energiu, žijeme nereálny vyrtuálny život. Chlieb a hry. Informačné a energetické polia nás poškodzujú! Zobudte sa! Mám vás rád a budte zdravý.

  1. myslíš že to slováci pochopia?
   Ja po tom čo stvárajú v poslednej dobe pochybujem že vedia o čom píšeš.
   Kde nič nie je ani smrť neberie.Naša budúcnosť je úroveň Ukrajiny

  1. Aj TA3 riadne klesne sledovanosť. Ja si myslím, že DVB-T cez anténu prijíma na Slovensku až cca 50 %. Lebo aj tí, ktorí majú v obývačke na hlavnom televízory platené služby – satelit, káblovku, IPTV, ale v ďalších izbách, kuchyni, miestnostiach majú na ostatných televízoroch príjem cez anténu DVB-T. Ale to už v prieskumoch neuvedú… Lebo v prieskumoch je ohľadom príjmu len jedna otázka – dá sa označiť napr. len platené služby a ďalšia možnosť – voľná anténa DVB-T sa už nedá označiť.

 26. Píšu, že dôvodom je nezáujem šíriť programy zadarmo. Nech sa towercom zamysli, že prečo.

  1. many, many ,many
   musíte si už konečne zvyknúť na kapitalizmus

 27. Áno,
  kompetentní by sa mali detailne pozrieť na TOWERCOM. Od privatizačnej zmluvy, cez záväzky šíriť a pokryť územie, strategické rozhodovania o orientácii, formách a normách až po terajšiu cenovú politiku.
  Aj Rada by mohla robiť viac ako sledovať minutáž reklám, výskyt vulgarizmov a kategorizáciu programov 12,15, 18 a t. ď.
  Kde sa chce, tam sa cesta nájde. DVB-T napr. v Poľsku je zatiaľ nekódované – aspoň základ t. j. cca 20 programov. Celý sever Slovenska môže potvrdiť.

 28. Pri tomto vývoji v DVB-T , sa zariadime tak, že vyhodíme antény inštalujeme satelity a potom zabudneme že nejaké DVB-T vôbec existuje.

  1. Len nedávajte Skylink! Ten si potom bude môcť ešte viac dovoľovať. Odporúčam Antik sat, tam je to zatiaľ za 0.99€…

  2. Len aby potom aj oni si nedovoľovali (ale snáď nebudú si dovoľovať)…

  3. prečo by si nedovoľovali?
   ovce budú strihať až na kosť keď sa nechajú, a oni sa nechajú

 29. Majiteľ TA3 nedávno dostal od hlavného mesta veľké milióny za vodáreň a televíziu vypne. Dosť toho nakeťasil od štátu za tie roky . V Čechách je zadarmo 18 komerčných TV staníc ale na Slovensku nič nedajú oligarchovia na kultúru. Takí sú pažraví.

  1. Televíziu vypol towercom. Tak ako teraz miesto nej vysielajú modrý oznam, mohli vysielať TA3.

  2. @ luky :

   Podľa teba bude Towercom ten modrý oznam po tej vypnutej TA3 vysielať naveky?
   Spamätaj sa prosím a láskavo nepíš také somariny.

  3. @ Milan :

   A čo teraz láskavo odpovedať na čo je vôbec dobré šíriť z Čiech a Prahy zadarmo 18 komerčných TV staníc ako píšeš keď na druhej strane veľká väčšina z nich sa nedá vôbec sledovať. Podľa mňa je v prvej rade rozhodujúca kvalita TV staníc a v žiadnom prípade iba to aby ich bolo čo najviacej.

  4. @ Zdenek

   Pred „aby“ a „keď“ má byť čiarka (čárka , )

  5. @ Miki Mouse :

   Aby si sa nepotento. Čo tak radšej riešiť téma diskusie na miesto toho či má byť pred „aby“ a „keď“ čiarka (čárka , ).
   Až budeš vedieť písať po česky aspoň tak ako ja po slovensky, tak až potom láskavo rieš čiarku pred „aby“ a „keď“.
   Oveľa horšie je písať „i“ namiesto „y“ a podobne namiesto zabúdnutej čiarky pred slovom.
   Čo tak niečo k tématu „TA3 ukončila voľné šírenie cez anténu“ a nie iba provokovať.

 30. o jeden propragandisticky srackomet menej. adios kmotrik ,mi chybat nebudes.

 31. lol Ty debo to nie o dôchodcoch, ale o skromnosti. Kazdy nemusí mať neviem kolko programov a už vobec nie takych o akych ruzhoduje nejaky tevercom ci ako sa volajú. Ludia majú aj ine priority a osožnejššie a zaujímavejšie. Na základné info spravodajste staci jedna tv stanica napr. Rtv s.

  1. To nemyslíš vážne, tie proopozičné, progenerátorovské a prokremeľské správy.

  1. Kvôli šetreniu dátového toku, by stačilo TA3 aj v SD…

Komentáre už nie sú povolené.