Reklama

DVB-T: TV Komárno vysiela na novom kanáli

Miestny DVB-T vysielač v Komárne, ktorý prevádzkuje spoločnosť COM-MÉDIA, bol pred niekoľkými dňami preladený na nový vysielací kanál. Dôvodom je uvoľnovanie pásma 700 MHz a aj koniec platnosti pôvodného povolenia. Podľa informácie od našho čitateľa šíri DVB-T vysielač, ktorý je umiestnený priamo v meste Komárno, tamojšiu mestskú televíziu Komárno na novom 43. kanáli (650 MHz). Doteraz bola televízia dostupná na 53. kanáli (730 MHz).

Divákom preto odporúčame, aby si preladili svoje zariadenia na nový vysielací kanál. V DVB-T multiplexe je dostupná iba televízia Komárno, ktorá sa identifikuje pod názvom DTV1 a vysiela v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-2).

Podrobnosti o novom povolení pre miestny vysielač v Komárne bohužiaľ nepoznáme. Regulačný úrad nám tieto údaje do dnešného dňa neposkytol. Kontaktovali sme ho pritom ešte koncom októbra.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentár

  1. V diskusii na stránkach o rádiách niekto písal, že na Regulačnom úrade išla zamestnankyňa z Frekvenčného spektra do dôchodku, že preto sa čaká dlho na vydávanie povolení pre vysielače a asi aj preto nemá kto poskytovať odpovede, lebo asi tam ešte nie je nový zamestnanec.

Komentáre už nie sú povolené.