Reklama

DVB-T: AVIS zredukoval ponuku na strednom a východnom Slovensku

Z miestnych DVB-T vysielačov, ktoré prevádzkuje AVIS, nie je možné od dnešného dňa prijímať Stredoslovenskú a Východoslovenskú TV. K odpojeniu oboch programov došlo dnes 6. októbra 2020. Zmena sa dotkla, podľa našich zistení, celkovo až 20 DVB-T vysielačov umiestnených na strednom a východnom Slovensku.

Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk odpojil AVIS vysielanie Stredoslovenskej TV z miestnych DVB-T vysielačov v mestách Žilina (25. kanál), Banská Bystrica (23. kanál), Zvolen (42. kanál), Podbrezová (24. kanál), Brezno (29. kanál), Martin (23. kanál), Žiar nad Hronom (41. kanál), Ružomberok (41. kanál), Dolný Kubín (23. kanál), Liptovský Mikuláš (23. kanál), Považská Bystrica (40. kanál), Turčianske Teplice (42. kanál), Lučenec (26. kanál), Rimavská Sobota (25. kanál) a Čadca (25. kanál).

Východoslovenskú TV nemôžu prijímať diváci z DVB-T vysielačov v mestách Košice (39. kanál), Michalovce (48. kanál), Poprad (28. kanál), Prešov (27. kanál) a Rožňava (24. kanál).

Po odpojení z DVB-T sú aktuálne obe televízie dostupné divákom už len cez vybraných káblových, IPTV či OTT operátorov.

Kompletný zoznam celoplošných a miestnych DVB-T/T2 vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Ja mám lučenec avis 26k bez signálu asi druhý mesiac.Už je to opravené lebo som niekde čital že je porucha vysielača?

 2. Avis nie je schopný opraviť vysielač od začiatku septembra v Lučenci a to slabučké pokrytie a tá ponuka ešte ubohejšia aj tie úbohé programy čo má v ponuke,bez epg,hanba celému Avisu a Skratkovi,mali by ím už dáno odobrať licenciu!!!!!!!!!

  1. V Prešove (3. najväčšie mesto na Slovensku) neboli schopní za 2 či možno aj viac rokov po prechode regionálneho muxu z K41 (2 kW) na K27 (0,01 kW) skoordinovať vyšší výkon (aspoň rovnaký ako bol na K41) alebo nájsť iný kanál s vyšším výkonom ako je na K27, ak by na tomto kanále nebolo možné zvýšiť výkon.

  2. Ja som bola spokojná ,mne chýba aj keď bola ponuka aká taká ale u mňa napríklad tv hronka bola v kuchyni zapnutá celý deň,stredoslovenská tv málo radšej lokal tv keď bola ešte v ponuke,keď som bola doma bola to taká kulisa stačil aj zvuk obraz sa pozeral len keď už veľmi zaujalo niečo veľmi nové.Ja som ju vypla iba večer keď som sa prestahovala do obývačky.

  3. Nielen kvôli televíziám – klientom v muxe, ale najmä kvôli divákom malo byť zachované rovnaké – pôvodné pokrytie ako bolo v Prešove na 41. kanáli… Mal sa nájsť kanál, kde by bola adekvátna – rovnaká náhrada v pokrytí a kvalite signálu.

  4. Ale rovnako sa to týka aj reklamných partnerov a zadávateľov – čo sa týka pokrytia predtým a teraz. Keď niekedy bol v Prešove regionálny multiplex na K41 s výkonom 2 kW tak signál bolo možné prijímať aj napr. v okolitých obciach Teriakovce, Ruská Nová Ves, v obciach v kotlinách smer Vranov, smer Bardejov, smer Sabinov, smer Poprad, signál zasahoval hlboko do Košickej kotliny až skoro po Košice. Po prechode na K27 s výkonom 0,01 kW to všetko skončilo. Preto nechápem, že prečo sa po odobratí K41 pre Plustelku viac nezabezpečil pre regionálny multiplex iný kanál s rovnakým výkonom t. j. 2 kW ako adekvátna náhrada. Lebo K27 s 0,01 kW to nie je žiadna náhrada, ale tragédia. A pritom voľne šírený regionálny multiplex z prešovského vysielača určite prijíma viac divákov ako kódovanú Plustelku viac.

  5. V Prešove to smaží určite s vyšším výkonom, než je deklarovaných 10W. A skratkovi by som nenadával, on je technik a robí, čo mu povedia zhora. Za toto je zodpovedný management a aj tak je najmenej polovica tu vznesených výčitiek neopodstatnená. Napríklad tie „úbohé programy“… Vysiela tu niekto nejaký lepší program a má záujem o jeho vysielanie v regio MUX-och? Ak taká stanica nie je, má si ju Avis vycucať z prsta? Na druhej strane to chýbajúce EPG je hanba, to áno.

 3. V Lučenci Avis zredukoval riadne ponuku,už skoro 2 mesiace nejde nič !!!

Komentáre už nie sú povolené.