Reklama

V septembri bude šírený voľne cez anténu detský kanál

Aj tento mesiac budú môcť sledovať diváci, ktorí prijímajú programy prostredníctvom terestriálnej antény, dočasne nekódovane (FTA) jeden z platených kanálov platformy Plustelka.

Towercom pripravil spolu s AMC Networks na celý september ochutnávku detského programu Minimax, ktorý je bežne kódovaný systémami Irdeto a CryptoGuard. Prístup k programu preto majú bežne iba predplatitelia terestriálnej platformy Plustelka s aktivovaným balíčkom Plustelka Štandard.

Voľné vysielanie detského programu je dostupné od septembra na špeciálnej pozícii v druhom celoplošnom multiplexe (MUX 2), kde nahradilo doterajšiu ochutnávku dokumentárneho programu Viasat History, ktorý mohli sledovať diváci voľne počas celého augusta. Okrem toho je tiež program šírený voľne aj na svojej pozícii vo štvrtom celoplošnom multiplexe (MUX 4). V oboch prípadoch stanica vysiela v štandardnom rozlíšení s kodekom MPEG-4 (H.264) a obrazovým rozlíšením 720×576.

Minimax sa zameriava vo vysielaní na najmenších divákov. V aktuálnom programe je možné nájsť rozprávky ako Máša a medveď, Barbie, Littlest Pet Shop, Friends, Požiarnik Sam, Zvedavý George či LEGO Friends.

Aktuálnu ponuku šírených programov v DVB-T/T2 môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Logické. Decká si to v škole nepochybne veľmi užijú.

  1. Hlavne, že celý august, keď mali deti prázdniny bol voľne šírený Viasat History… umelci…

 2. Boze tie nazvy clankov ako primitiv – V septembri bude šírený voľne cez anténu detský kanál, prepacte, ale uz ste ako novy cas

  1. Clickbait. To je kvôli tomu, aby bol čitateľ nútený ísť na článok a tým sa mu zobrazila ďalšia reklama. Ak by sa dozvedel všetko podstatné z názvu, načo by čítal článok? A web by potom zarobil na reklame menej. Na jednej strane je to otravné, ale keby ma živila reklama na mojom webe, asi by som robil to isté.

 3. Všimnite si stále ti iste TV dokola este že mám aj satelit su to psychopati

  1. veď tam ani nič nemajú tak musia ísť stále dookola, také ČT 1, 2 alebo Eurosport 1, 2 by im asi ani nedali súhlas na voľné šírenie.

 4. Chcem vás poprosiť ak je niekto od lučenca a má naladené tv stanice Hronka Sstv mux26 Horna slatinka Avis či majú signál lebo u mňa druhý deň bez signálu či je chyba u mňa.Na druhých muxoch signál plný.ĎAKUJEM.

  1. a nem bola búrka, že či neodišiel vysielač cez búrku ?

  2. Pán skratek .Zle som rozumela!Chyba u mňa alebo na vysielači?

  3. V 90 rokoch som lovila signál OK3 vtedy som bola v strednom veku ale už od vtedy rôčky postupili ale ma tá vášeň neopustila stále lovím signál po celom okrese Lučenec a Zvolen.Ospravedlňujem sa ak som niečo zle napísala.

  4. Ani ja nehitam teraz žiadny signál na ná starej Huta okres Detva po búrke

 5. Xxxxa nem bola búrka, že či neodišiel vysielač cez búrku ?
  Nie nebola búrka.Svietil Viktorko a v noci zemiačik!!

  1. Klobúk dole, že Vás baví loviť signály. Na ženu nezvyčajné hobby. Väčšinou sa takými vecami zabávajú chlapi.

  2. Škriatok Ti napísalo, že:

   Nie je chyba u Vás. – takže u Teba nie je chyba.

   U Teba by bola chyba, keby Škriatok napísalo:

   Nie. Je chyba u Vás.

   Vydíš, ako dokáže jedna bodka zmeniť význam vety…

   Jedine, že by Škriatok zabudlo dať bodku…

  3. Miki Mouse už som pochopila.ĎAKUJEM a pekný deň prajem.

 6. pani janka ja som lovil signály v roku 1956 ked začala vysieť slovenská televízia otec kúpil televízor a ja som vtedy mal 6.rokov som na rebriku natáčal bratislavskú anténu 3. prvkovú a hladal som signál bratislava vtedy vysielala na 2. kanály viedeň na 6. kanaly brno na 9. kanály.

 7. Pán Andrej vy ste o par rokov starší u nás iba 1964 spuštali elektrinu tam kde som ja byvala.Táto vášeň ma opantala keď som mala 30 rokov a od vtedy ma to drží.Mám takú dobrú skúsenosť že som zachitila na kóte jasenie nad obcou Budiná signál z poľska a aj rumunska bola veľká inverzia.Už som od vtedy skušala veľa krát a už sa mi to nepodarilo.Len naše vysielace a hu.

  1. Neboli na Slovensku elektrifikované všetky obce už v roku 1960?

  2. Obce možno boli ale osady a lazy nie ,tie boli pozdejšie elektrifikovane.

  3. Potom si už preto nezachystila signál, lebo postupne sa opúšťalo I. a II. pásmo VHF. Napr. koncom 80. rokov vypli silný 2. kanál z Krakowa v Poľsku, v 1996 silný 5. kanál z Kráľovej hole, v 1997 silný 4. kanál z vysielača Tokaj v Maďarsku, 4. kanál Praděd v ČR atď. Proste na SK a v okolitých štátoch sa postupne vypínali 1., 2., 3., 4. a 5. kanál, lebo niektoré museli uvoľniť pásmo pre rádiové FM II vysielače. A okrem toho sa aj znižovali výkony v I. a II. pásme VHF. Ale, keď boli ešte plné výkony, tak TV signál v I. a II. pásme VHF sa šíril neskutočne ďaleko, je to vlastne akoby rádiový FM signál. Z kráľovej hole sa vysielalo napr. na 5. kanále výkonom 100 kW vertikálne a signál zasahoval hlboko do Maďarska, Poľska, Rumunska, čiastočne aj na Ukrajinu. V Rumunsku chytajú dodnes na samotách tam žijúci Slováci na vyšších miestach (náhorné plošiny) v obci Vălcău (východne od mesta Oradea) na „kus drôtu“ signál z vysielača Dubník (predtým aj Kráľovu hoľa). Bol o tom aj článok začiatkom 2000-cich rokov v dnes už zaniknutom časopise LIVE! Ale v Rumunsko to určite ide aj na iných miestach bližšie k Maďarsku, ale keď sa pozriete do mapy, tak Vălcău (východne od mesta Oradea) je riadne ďaleko od Dubníka, či Kráľovej hole…

  4. j s: to je pekný kus histórie, vďaka za pripomenutie.

Komentáre už nie sú povolené.