Reklama

MinDig TV Extra prechádza na HEVC

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra, obdoba slovenskej Plustelky, zmení koncom týždňa kodek u všetkých platených programov. Prechod zo súčasného kodeku MPEG-4 (H.264) na nový H.265 (HEVC) je naplánovaný na nedeľu 6. septembra v čase od 00:00 do 06:00. Po šiestej hodine ráno tak budú už všetky platené programy šírené v maďarskom DVB-T2 už iba v novom kodeku.
Pokračovanie nižšie:


U voľne šírených programov sa nič nemení. Tie zostávajú aj naďalej vysielať u našich južných susedov v DVB-T multiplexoch (A a B) a v staršom kodeku MPEG-4.

Prevádzkovateľ platformy MinDig TV Extra, spoločnosť Antenna Hungária, upozorňuje divákov, že počas prechodu na HEVC môžu diváci zaznamenať výpadky programov. Po dokončení celého prechodu bude nutné preladiť prijímacie zariadenia, vzhľadom k tomu, že sa budú meniť aj parametre jednotlivých staníc.

Aktuálnu ponuku šírených programov, nielen v maďarskom DVB-T/T2, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Pekný koordinovaný prechod. Žiadny guláš ako u nás…

    1. áno to STV 1+2+3 v sd aj hd porozhadzované v rôznych muxoch nemá chybu

    2. Nehovoriac koľko peňazí koncesionárov na to ide naviac, keď sú verejnoprávne programy šírené aj v KOMERČNOM MUXE a či nejde o porušenie zákona o verejnoprávnej TV, keď jej programy by mali byť šírené len v MUX VEREJNOPRÁVNY.

  2. Maju spravit aj u nas na SK zmeni na hevc alebo nech to daju vsetko na t2. Cesi si to az prilis moc ten prechod vychutnali :)))

  3. malé krajiny majú výhodu že môžu všetko robiť rýchlejšie. veľké krajiny ale majú viac peňazí a tak nemusí ponáhľať.

  4. Pribudli na 38k Sport 2 HD, Arena 4 HD,Sorozat+, skončil nekodovani test.

  5. Skončili ako FTA programy spoločnosti TV 2 hu. na dvb-t FEM3 a Zenebutik a miesto nich pribudli ako FTA Pesti TV a Dikh TV- bol pred tým platený program.

  6. stv 1. 2. 3. majú byť v jednom multiplexe, uvediem príklad-nahrávam z stv1. ale stv 2. a 3. nemôžem pozerať pretože vysielajú z iného multiplexu??? čo sa v českej televízii nemôže stať pretože všetky stanice vysielajú z jedného multiplexu.

Komentáre už nie sú povolené.