Reklama

TV Šlágr ukončila voľné šírenie svojich programov v českom DVB-T a DVB-T2 [aktualizované]

Voľne šírených programov v českom DVB-T2 či DVB-T je menej. Ukončiť terestriálne vysielanie sa rozhodol prevádzkovateľ hudobných staníc s prvkami teleshoppingu TV Šlágr. Z toho dôvodu už nie je možné prijímať z českých DVB-T2 či DVB-T vysielačov ani jeden z programov od tohto vysielateľa (TV Šlágr a Šlágr 2).

Vysielanie hlavného programu TV Šlágr, ako aj sesterského Šlágr 2, je pozastavené vo všetkých sieťach operátorov Czech Digital Group a České Radiokomunikace.

Ku dňu 28. augusta 2020 došlo k pozastaveniu poskytovania služieb týkajúcich sa vysielania Šlágr TV, a to v súlade s platnými zmluvnými dojednaniami a právnymi predpismi,“ uviedli České Radiokomunikace.

TV Šlágr pokračuje v odpájaní voľného vysielania a stáva sa tak plne platenou stanicou. Celý proces začal vysielateľ v minulom roku, kedy došlo k ukončeniu voľného šírenia z miestnych DVB-T multiplexov slovenského operátora AVIS. Neskôr došlo k ukončeniu aj voľnej distribúcie programu cez družicu Astra 3B (23,5°E).

Aktualizované 31.08.2020: Hlavný program TV Šlágr obnovil terestriálne vysielanie v rámci Českej republiky. Program je však dostupný v nových multiplexoch MUX24 (DVB-T2), PS13 (DVB-T2) a RS7 (DVB-T).

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Tak ako sme písali: aj v CZ postupne dôjde k spoplatneniu DVB-T2 a vyraďovaniu SD staníc.Toto je ďaľší krok.Atmosféra po vyradení Šlágr bude v CZ veľmi búrlivá, aj v našich pohraničných končinách.

  1. A to nám poniektorý ani neverili že sa bude aj v česku platiť DVBT si mysleli že to bude navždy fta 🙂

  2. Aha, takže keď spoplatnia jednu stanicu, už je to dôkaz všeobecného konca FTA DVB-T2? Ale no tak, trochu súdnosti, súdruhovia! Vysielateľ tejto stoky má velké oči, ešte sa môže veľmi ľahko stať, že tento krok oľutuje. Reklamná žumpa typu Šlágr nie je HBO alebo Eurosport, aby si ju diváci ochotne platili, obzvlášť v ČR… Mimochodom, spoplatnená je už aj na satelite, čo z toho vyplýva? Koniec FTA vysielania cez satelit? 🙂

  3. Roman Tyčka # Zle si pochopil situáciu.Na tak obrovskom trhu vznikol priestor a nastal čas ponúkať aj platené stanice cez anténu.

  4. Dobre si napísal, myslím to slovíčko „aj“. Okrem toho, tento trh je síce veľký, ale napriek tomu preplnený. Veľa priestoru tam práveže nie je a podľa mňa práve pre stanice typu Šlágr nie. On si ten vysielateľ fakt myslí, že dôchodcovia sa kvôli tej žumpe pohrnú ku plateným platformám? Ak áno, mal by dostať medailu „optimista roka“.

  5. divák z PD :

   „Atmosféra po vyradení Šlágr bude v CZ veľmi búrlivá, aj v našich pohraničných končinách.“

   Zlaté Senzi oproti Šlágru! Jen samá česká česká odrhovačka s dechovkou a žádná kvalitní moravská, slovácká, valašská muzika, lidovka, cimbálka a podobně! To na Senzi ta klasická lidovka bez elektronické hudby a podobně tam aj občas je!!!

   Pozemák mám jen kvůli slovenským stanicím a rozhodně ne kvůli nesledovatelnému českému komerčnímu odpadu nebo přímo kvoli kopě hnoja.

   Neřeším ani výměnu zařízení pro DVB-T2 HEVC/H265.

   Jenom naivní si myslí že České republice bude pozemák furt zadarmo.

  6. V momente, keď v ČR spoplatnia DVB-T2, sa začne odpočítavanie konca pre klasické televízie. Po prvé, Česi (a Moravania, Slezania a ďalšie národy, národnosti a etniká – aby zase Zdenek nepindal) nie sú Slováci, aby za reklamnú žumpu, akou je Mrdkíza, platili ako blbí, po druhé, mladšie ročníky prejdú na nelineárne služby typu Netflix, Apple TV+ a podobne, lebo keď už budú musieť platiť, tak za kvalitu a možnosť pozerať kedy chcú a čo chcú, a nie prispôsobovať sa programu. A keďže mladí a ekonomicky aktívni sú pre zadávateľov reklamy bonitná cieľovka a nie dôchodcovia, nepotrvá dlho a príjmy z reklamy televíziám poriadne klesnú. A príjmy od operátorov za počet klientov budú pomaly a isto klesať tiež… Jediná otázka je, ako rýchlo celý tento proces prebehne. Televízie sa budú musieť pretransformovať na nelineárne služby, alebo skapú. A vysielatelia to určite vedia, preto podľa všetkých dostupných náznakov zostane v DVB-T2 v platnosti model „SD zadara ako prioritný nosič reklamy, HD a služby naviac spoplatnené“.

 2. A keby vysielali Šlágr 1 a Šlágr 2 v DVB-T2 sieti Digital Broadcasting p. Pařízka, tam nie sú nižšie ceny za šírenie signálu ako u ČRa ? ? ?

 3. Tá teleschoppingova stoka zvaná Šlagr už mala dávno skončiť a nie ešte brať peniaze za nič.U nás v SR ju spoplatnili a svokrovcom ju z káblovky vymazali,takisto ako rodičom z iného mesta,asi to robili skoro všade v SR.

  1. Aj nám ju z káblovky TV Šlagr vypli a neviem že by niekto sa sťažoval, že mu to chýba.

 4. Šlágr sa určite v budúcnosti vráti do CZ DVB-T2,ale už ako spoplatnená stanica.

 5. V Čechách,Sliezku a na Morave má väčšina domácností anténu.Preto príchod platenej televízie cez anténu je nezvratný.Nemusia to byť ihneď súčasné stanice v DVB-T2,ale záujem o platené stanice zo SAT určite bude.

  1. Lenže s tým mali operátori prísť skôr a nie teraz, keď ľudia nakúpili STB bez čítačiek kariet a CI slotov. Teraz musia chytať koňa za chvost. Mám dojem, že Skylink a ďalší sat., IPTV a kábloví operátori dúfali, že veľká časť divákov prejde k nim – veď v ČR bola rozbehnutá aj reklamná kampaň, ktorá útočila na DVB-T2- no a nestalo sa.

  2. CS anténa :

   „Lenže s tým mali operátori prísť skôr a nie teraz, keď ľudia nakúpili STB bez čítačiek kariet a CI slotov. “

   A ty jsi viděl na trhu nějaký STB jen pro pozemák se čtečkou nebo s CI slotem? Čtečku měl jedině AB Cryptobox a ten slot vůbec nikdo. A předražené Combo přijímače nebude nikdo kupovat jen kvůli tomu aby měl slot nebo čtečku pouze kvůli pozemáku aniž by přijímal aj satelit.

  3. Zdenek uvažuj, takže teraz bude Skylink sedieť a plakať v kúte, lebo chce podnikať s platenou platformou v pozemáku, ale na trhu nie je ani teraz potrebný lacný STB s čítačkou? Veď si ho dajú vyrobiť na mieru a budú ho poskytovať k službe ako kopa iných operátorov, nie? Ale začať s tým mali skôr, teraz je trochu neskoro…

  4. @ Roman Tyčka :

   Sloty majú ale všecky nové televize s DVB-T2 265/HEVC. Dost lidí ale kupovalo nové televize než jen STB. Psal že chce vysílat hlavně HD a ten kdo nemá HD televizu tak to pro něho přes STB jaksi nemá cenu když stejně uvidí v ne HD televizi vlastně v SD.

  5. Ale medzi ľuďmi je aj veľmi veľa full HD TV bez DVB-T2 a/alebo HEVC. Tam bude HD set-top box s podporou HEVC potrebný – a väčšina ľudí ho už má – no bez čítačky a bez CI slotu. A mnohí sa vykašlú na Skylink anténu, než aby od neho kupovali nový STB, keď si nedávno jeden (certifikovaný!) kúpili. Preto vravím, že Skylink zaspal a ide na to neskoro, mal s tým prísť, keď sa proces obmeny techniky ešte len začínal. Ale objavili sa názory, že Skylinku nejde o to, aby jeho platená DVB-T2 platforma bola úspešná, ale o to, aby ňou mohol blokovať posledné voľné MUX-y v DVB-T2 a obmedzil tým FTA ponuku. Čo by mu teda mohlo prihrať nejakých zákazníkov pre jeho satelitné a OTT služby. Alebo aspoň zastaviť ich odchod od satelitu k DVB-T2. Je to síce nepotvrdená hypotéza, ale zrazu to celé dáva väčší zmysel.

 6. Peterka je už zrelý na psychiatriu,ak mú pošle čo i len jeden človek za to TV čudo (Slágr),čo len cent,zasluži Oscara.Ja už chvalabohu tú TV kravinu dávno nemám.

 7. Zdravím Vás z České republiky. Aktualizace k tomuto článku.
  Stanice Šlágr TV začala dnes vysílat v DVB-T2 – Muxu 24 a dále v Muxu 7. Samozřejmě FTA.

  Stanici jsem již naladil a mám vyzkoušeno – hraje.

 8. Informace je již také oficiálně na Facebooku Šlágr TV. Vše je tam vypsáno.

 9. Šlágr TV opäť od 29. 8. vysiela v ČR voľne cez anténu cez DVB-T/T2 muxy Digital Broadcasting p. Pařízka v sieťach MUX24 (DVB-T2), PS13 (DVB-T2) a RS7 (DVB-T).

 10. To je len výhra Telka hodná oscara Úplný hnus vypnúť a radšej monoskop

 11. Šlágr TV opäť od 29. 8. vysiela v ČR voľne cez anténu DVB-T2 v muxoch Digital Broadcasting p. Pařízka v sieťach MUX24 (DVB-T2), PS13 (DVB-T2) a RS7 (DVB-T).

 12. Okrem športu a zopár starých filmov, všetky stoja za… A ešte za také kktiny platiť?

 13. divák z PD -prečo kuvíkaš ked nie si znalý situácie.

Komentáre už nie sú povolené.