Reklama

MinDig TV Extra: Viac staníc s originálnou audio stopou

Maďarská terestriálna platforma MinDig TV Extra, ktorú prevádzkuje Antenna Hungária, vykonala v posledných dňoch viacero drobných zmien. Podľa našich zistení došlo k premenovaniu kanálov Viasat 3, Viasat 6 a Sport 1, kde pribudla medzera medzi písmenami a číslom. Zaujímavejšou zmenou je však pridanie originálnej audio stopy k vybraným plateným programom.

Predplatitelia platformy si tak môžu vybrať medzi maďarským a originálnym audiom už aj u RTL+, Film+, RTL II, Viasat 6 a Cool. Všetky novo pripojené audio stopy sú v kodeku AAC.

Ak sa pozrieme na celú ponuku MinDig TV Extra, tak tam nájdeme už celkovo 31 staníc s maďarskou a originálnou (anglickou) audio stopou.

Kompletnú ponuku programov, aj so zoznamom vysielačov, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Prehľad programov s originálnou audio stopou v maďarskom DVB-T/T2:

MultiplexPočet programovProgramy
MUX A4Duna HD, Duna World, M1 HD, M4 Sport HD
MUX B4M2 HD, M5 HD, RTL Klub, TV2
MUX C8AXN, Cartoon Network, Da Vinci TV, Filmbox, National Geographic, Nickelodeon, RTL+, Viasat 3
MUX D9AMC, Cool, Discovery Channel, Disney Channel, Film+, Ozone Network, Paramount Channel, RTL II, Viasat 6
MUX E6Animal Planet, Discovery Science, NatGeo Wild, RTL Spike, TLC, Viasat History

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Aj na strednom Slovensku sa „tesime“ z toho, ze nam madarske vysielace degraduju signal tych nasich slovenskych! A nikto nic neriesi. Prazia si tolko, kolko sa im zachce. Ziadne obmedzenia smerom na SK!

  2. Ale to predsa podľa koordinátorov nie je možné! Zato kolidovanie dvoch cezhraničnỷch vysielačov na uzemí tretieho štátu je legislatívne OK. Všetky dotazy na úrady končia v koši. To by som chcel vidieť, či by si niekto dovolil prideliť lokálnej tv vita v Trnave kanál na ktorom nám sem prechádza cezhraničné maďarské vysielanie! Ale odpáliť českỷ multiplex je v poriadku. Rovnakú mincu pre každého …

    1. To sú nevýhody celoplošných jednofrekvenčných sietí, že keď máš zarušený jeden kanál napr. K26 iná možnosť príjmu neexistuje. Lebo niekedy pri analógu alebo aj pri DVB-T, to bolo možné riešiť príjmom z iného vysielača, že napr. Brno, Jihlava, Valašské Klobouky, Mikulov, Zlín mali iné kanály. Vysielač, ktorý je úplne na hranici ako Gerecse by mal mať úplne obmedzenie v smere na Slovensko.

    2. Ak maďarský vysielač odpáli príjem z ČR u nás, je to naozaj ok podľa všetkých predpisov. Cezhraničný príjem nie je garantovaný, žiadne automatické právo, je to len náhodná priaznivá okolnosť. Ale ak odpáli náš vysielač, RÚ to musí riešiť. Ale niekto musí podať podnet – bez žalobcu niet sudcu.

  3. Zasto madarske lokalky sa maju tiez dobre. Priklad: vysielac lokalnej televizie „Körzeti TV Esztergom (KTV)“ v Ostrihome (k.52 H) ma na papieri povoleny vykon 100 watt, no a cuduj sa svete, da sa chytit vo vzdialenosti 60km od vysielaca na Slovensku. Uroven signalu na pasivnej antene je 50dBm, v reci STB: sila: 60%, kvalita 100%. A nikto neriesi, ze je to zdroj rusenia pre lokalny mux Avis z Klokociny. Ten vykon sa mi nezda.

    1. Ani mne sa ten výkon nezdá. Ale ak nikto nepodá podnet na úrady kvôli rušeniu a možnému prekračovaniu limitov dovolených parametrov vysielača, nikto kompetentný sa tým ani nebude zaoberať.

Komentáre už nie sú povolené.