Reklama

Odštartovala Televízia Východ, nahradila doterajšiu TV Senior

Slovenská súkromná regionálna televízia Senior sa zmenila na Televíziu Východ. K zmene došlo, podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk, v stredu 1. júla 2020.

Nový program môžu prijímať diváci na východnom Slovensku prostredníctvom vybraných miestnych DVB-T a MMDS vysielačov. Konkrétne sa jedná o DVB-T vysielače v mestách Michalovce (48. kanál), Košice (39. kanál) a Rožňava (24. kanál). Okrem toho šíria novú Televíziu Východ aj vybraní kábloví a IPTV operátori. Dostupná je navyše nekódovane (FTA) aj cez družicu Belintersat (51,5°E), kde šírenie zabezpečuje operátor Pantelio.

TV Senior odštartovala v januári 2018, kedy nahradila vtedajšiu TV Zemplín. K zmene na Televíziu Východ tak došlo po dvoch rokoch.

Logo novej Televízie Východ je vytvorené z obrysu východného Slovenska a nápisu Východ.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. A kedy bude TV Východ zaradená do DVB-T MUXOV MIESTNYCH AVIS na východnom Slovensku ?

 1. TV Vychod vysiela po Tv Senior v DVB-T muxoch v Kosiciach, Roznave a Michalovciach. Taktiez vysiela aj cez MMDS z vysielaca nad obcou Hran pri Trebisove.

  1. A na vysielačoch K27 Prešov a K28 Tatry bude kedy zaradená TV Východ?

  1. pre Brumty:

   Namiesto Rožňavy si mohol dať najprv Prešov alebo Tatry, tie vysielače majú oveľa väčší zásah územia.

   pre skratek:

   Dal by sa navýšiť výkon na vysielači K27 Prešov, neskúšal si zistiť alebo niečo s tým 0,01 kW výkonom robiť. Alebo iný kanál…

 2. no logo sa vobec nevyadrilo – je rok 2020 – nie 68 – v kazdom priade drzim prsty nech vydrzi aspon tolko ako tv senior

  1. a akú www stránku má Televízia Východ, kde si videl to logo grafikROKA ? ? ?

  2. Odkazy tú nejdú publikovať, tak s medzerami: www . tvvychod . sk

 3. Ta Rožňava je strategická vo Vsl.kraji, tak preto. Tatry a Prešov dáme opäť, až sa rozbehneme. Logo preto také , lebo nám vyhovuje.

 4. Je to fajn že sa nezabúda na Rožňavu, ktorá je tiež Východ. Ďakujeme Ľuboš RV

Komentáre už nie sú povolené.