Reklama

V Žiline a okolí je možné naladiť cez anténu opäť TV Severka

Zo žilinského miestneho DVB-T vysielača, ktorý šíri signál na 25. kanáli (506,00 MHz) pre Žilinu a okolie, môžu aktuálne prijímať diváci päť televíznych staníc. Prevádzkovateľ vysielača, operátor AVIS, dnes rozšíril ponuku o stanicu TV Severka, ktorá sa po niekoľkomesačnej pauze do tohto multiplexu vrátila. Aktuálne tak miestny vysielač šíri okrem už spomínanej TV Severka aj TV Raj HD, Stredoslovenska TV HD, TV Romana a TV Noe HD.

Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk vysiela TV Severka v štandardnom rozlíšení a ešte v staršom kodeku MPEG-2.

TV Severka vznikla v marci 2013. Vo svojom vysielaní sa zameriava na spoločensko-kultúrne dianie v regióne severného Slovenska. Vlastníkom televízie je spoločnosť Slov Media Group.

Kompletný zoznam vysielačov aj s ich presnou polohou na mape, môžete nájsť v sekcii Vysielače. Nechýba tam ani zoznam šírených programov s detailnými technickými parametrami. Vysielače sa zobrazia po kliknutí na vybraný multiplex.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Pre redakciu doplňte do zoznamu astra 19,2 baden tv 12480 v 27500 znovu obnovil vysielanie a aragon tv int začal na novej frekvencii 11318 v 22000 optimalizácia a prosím 12460 h 27500 11612 h 22000 neidu aj keď parabola 100%nastavena ostatné ide

  1. Zoznam bude aktualizovaný v najbližších dňoch.

 2. Da sa na Antiku a par reportazi prebrala aj Tv Senior, tak ich mohol vidiet cez DVB-T v Kosiciach, podobne aj na Tv Romana.

 3. Nejde mi už, 52kanal nitra Klokočina vie niekto ci ide alebo nie či je chyba u mňa lebo ostatné mi ide aj kamzík aj 36k plustelka viac, ta je ale zm čierne klacany občas aj TV Bratislava 26k

  1. Asi si zaspal dobu, ukoncene preladovanie ti nic nehovori??? V maji skoncilo, na kanaloch 50 a viac sa uz v SR NEVYSIELA

  2. Prečo by sa nevysielalo?? miiro K52 z klokočiny ide v poriadku..

 4. Mne prestal ísť a Dušanko prelaladovali sa hlavne vysielače lokálne všetky asi este tak si zaspal asi ty

  1. Miro, je chybou napísať, že sa prelaďovali hlavne vysielače lokálne. Ak nepoužívaš diakritiku a interpunkciu, vety často strácajú zmysel. Chcel si asi povedať, že sa prelaďovali hlavné vysielače a nie lokálne. Vždy si ujasni, čo chceš napísať, po napísaní si to skontroluj a až potom to uverejni. To je ako ten vtip s odsúdencom, ktorý požiadal o milosť. Tesne pred popravou prišiel telegram s odpoveďou: POPRAVIT NIE OMILOSTIT… Pochopil by si to?

  2. Áno tak som to myslel, že sú preladene hlavné vysielače

 5. Pre redakciu test 12363 na 23,5 naladilo ako rádio asi to bude rádio patria. v zozname mate učí doma 23, 5 Srbsko skončili a skončilio zee one SD hd 10 921 10996 19,2 astra

 6. Prečo nezapnú lokál aj v Detve. Máme tu perfektné kóty (TVp Skalinec, Voliarky, Siroň…) a momentálne iba káblovkoví v Detve a Hriňovej môžu chytať naše lokálky (TV LocAll – Pre Detvu a Hriňovú, TV Hronka – Pre Kriváň).

  1. @Matej Presne. A signal z Lucenca alebo Zvolena je priam nemozne chytit, horko-tazko na kopcoch

  2. Pretože lokálky by museli mať záujem o vysielanie cez DVB-T/T2. Bez toho, aby si ho dohodli (napr. u Avisu) a hlavne boli ochotní zaplatiť, žiaden operátor nebude investovať do vysielača.

  3. Vynikajúca kóta pre umiestnenie vysielača je Hotel Poľana na Poľane. Pokrylo by sa veľké územie z jedného bodu.

Komentáre už nie sú povolené.