Reklama

TV Senior zredukovala šírenie cez miestne DVB-T vysielače

Ponuka miestnych DVB-T multiplexov v mestách Poprad (28. kanál), Prešov (27. kanál) a Rožňava (24. kanál) je chudobnejšia o jednu televíznu stanicu v HD kvalite. Podľa našich informácií nie je od marca v uvedených mestách šírená, cez miestne DVB-T vysielače, regionálna TV Senior. Prevádzkovateľa vysielačov, spoločnosť AVIS, o to požiadal samotný vysielateľ.
Pokračovanie nižšie:

Po ukončení šírenia, z uvedených miestnych DVB-T vysielačov, je televízia Senior dostupná divákom cez anténu už iba v Michalovciach (48. kanál) a Košiciach (39. kanál).

TV Senior je súkromná regionálna televízia, ktorá vysiela prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov na východe krajiny. Sledovať ju však môžu aj zákazníci vybraných IPTV a káblových operátorov. Dostupná je vďaka operátorovi Pantelio aj na družici Hispasat 30W-5 (30°W).

Pravidelne aktualizovaný zoznam terestriálnych vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ten hispasat 30.wpouzívá niekto ved unás vsetci majú satelit na thor0.8w digi tv freesat mágio

 2. V okolí Trebišova je ju možné sledovať aj cez MMDS , z vysielača nad obcou Hraň .

 3. Prečo platíme koncesionárske poplatky keď aj tak platíme magio digi a pod.

  1. Nikto ti nekáže,aby si platil..a predražené Magio alebo Digi.

 4. pre skratek:

  A keď sa uvoľnili na týchto vysielačoch kapacita v multiplexe po TV Senior, nedá sa tam naspäť pridať Senzi ?

 5. Blbý názov to má. Podľa názvu vyzerá ako Šláger.
  Či je pri regionálnych novinách a rádiách plus weboch potrebná aj regionálna TV je otázne.
  Taká Západoslovenská TV už zhasla.

 6. A celoplošná – monotematická , pre seniorov , by sa páčila ????

  1. Dokumentárna celoplošná pre všetkých ako Prima Zoom. 🙂

 7. Uvítali by ste radšej “ TV Východ “ ???
  Bol by tam obsah zo všetkých lokálok a regionálok v košickom a prešovskom kraji + vlastná výroba, bola by vysielaná pre 1,5 mil obyvateľov východu, šírená cez všetkých možných operátoroch na území krajov.
  Dajte názor , možno je čas na zmeny , podobne ako v parlamente.

  1. No keď to pôjde napr. z vysielača Prešov K27 s výkonom 10 Wattov, tak radšej nerob nič …

 8. Hľadá sa investor na novú regionálnu “ TV Východ „

 9. Licencia na novú “ TV Východ “ je pripravená, už iba vyskladať obsah a môže nahradiť „TV Senior „

  1. Brumty a TV Senior už nem bola dobrá? Veď si ju robil názvovo preto, aby mohla byť celoplošná, aby sa nevymedzovala len na lokálne územie…

  2. Brumty: nápadov, čo všetko zaradiť do programu, by bolo milión, ale sotva by sa to dalo personálne a predovšetkým finančne utiahnuť… Reportáže z koncertov, letných festivalov, mestských dní a trhov, motozrazov a iných kultúrnych podujatí (nie iba 2 minúty do správ, ale taký 15-30-minútový formát s rozhovormi a pod.), z lokálnych športových eventov, TV sprievodca po pamiatkach (máme napríklad kopu hradov, kaštieľov, múzeí, prírodných výtvorov, zreštaurovaných hradných zrúcanín, atď.), zaujímavých turistických trasách, magazíny o motorizme (niečo ako Garáž, ktorá už na niektorých lokálnych TV chodila a chodí), ďalej magazín o letectve (Piloti, tiež nič nové), o modelárstve, drobnochove, o rôznych ďalších remeslách a hobby, o technológiách (nejaký IT magazín a iné magazíny od tretej strany – to už tiež bolo, ešte na starej TV Zemplín), dokumenty, kuriozity a vtipné videá hoci aj z YouTube (snáď by nebolo drahé ošetriť autorské práva)… Ako vravím, nápady by boli, ale treba to nakúpiť a zaplatiť ľudí – no a z príjmov z reklamy a prípadne hoci aj z dotácií (ak vôbec nejaké sú) to lokálna TV sotva utiahne.

 10. Brumty a keď urobíš hociakú TV, tak v noci urob tak, aby sa zmenila na hudobnú telku – niečo ako Music Box alebo Óčko, niečo na ten štýl…

Komentáre už nie sú povolené.