Reklama

Špeciálne športové vysielanie na Trojke

Hoci pandémia koronavírusu zrušila alebo presunula športové udalosti roka, RTVS poteší divákov špeciálnym športovým vysielaním na Trojke. Od budúceho týždňa prinesie sériu archívnych záznamov najväčších úspechov a zaujímavých momentov slovenských športovcov, tak na reprezentačnej, ako aj na klubovej úrovni. Vysielať ich bude od pondelka 30. marca po 22:00 a na druhý deň v repríze po 16:00.
Pokračovanie nižšie:

Každý športový fanúšik si určite pamätá na Majstrovstvá sveta v hokeji vo švédskom Göteborgu, odkiaľ si slovenská reprezentácia odniesla zatiaľ jediný najcennejší kov. Trojka začne s tromi najslávnejšími zápasmi, v ktorých vo štvrťfinále Slováci zdolali Kanadu (30.3.), v semifinále porazili Švédsko (31.3.) a nakoniec úspešné ťaženie Slovákov nad Ruskom zakončil víťazným gólom Peter Bondra (1.4.). „Dodnes ide o najsledovanejšie športové prenosy, najmä ten finálový s Ruskom, v histórii Slovenskej televízie,“ poznamenal intendant športu RTVS Marcel Merčiak.

Štvrtok 2. apríla po 22:00 bude Trojka pokračovať spomienkou na vlaňajšie triumfy Nasti Kuzminovej, ktorá sa na majstrovstvách sveta lúčila s kariérou a získala svoju jedinú zlatú medailu v biatlone. V piatok 3. apríla divákom pripomenie zlatú jazdu Petry Vlhovej v obrovskom slalome na šampionáte v Ore.

Budúci víkend je vyhradený futbalu. V sobotu 4. apríla to bude dokument o majstrovstvách sveta, ktoré sa v roku 1962 konali v Chile a v nedeľu 5. apríla dokument o európskom futbalovom šampionáte z roku 1976.

Vysielanie sme skoncipovali tak, aby sme v čase, keď sa mali konať veľké športové udalosti, priniesli záznam z predmetných podujatí z uplynulých rokov. V týchto dňoch mala napríklad prebiehať play-off domácej hokejovej extraligy, takže v čase jej trvania budeme dávať predchádzajúce finálové zápasy, ktoré sa hrali od roku 1999,“ vysvetlil Marcel Merčiak.

Od 8. do 24. mája, kedy bol naplánovaný hokejový šampionát, si diváci môžu pozrieť nielen najpamätnejšie zápasy Slovenska, ale aj dokument o triumfe na šampionáte v Göteborgu – Zlatá cesta. V čase futbalového mesiaca od 12. júna do 12. júla ponúkne Trojka veľké zápasy z histórie európskych a svetových šampionátov v podobe záznamov finálových stretnutí, ako aj dokumentov o týchto šampionátoch. Letnú olympiádu od 4. júla do 9. augusta pripomenú veľké momenty slovenských športovcov a medailové udalosti z LOH. Športoví fanúšikovia sa môžu tešiť aj na ďalšie spomienky z bohatého televízneho archívu RTVS. „K nim patrí napríklad finálový zápas slovenských basketbalistiek v roku 1997 na majstrovstvách Európy v Budapešti. To sú úspechy, ktoré už na verejnosti zapadli prachom, ale majú svoje pevné miesto v histórii nášho športu,“ dodal Marcel Merčiak.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

    1. Rad by som si pozrel futbalové zápasy z MS 2010, ako aj kvalifikačné súboje s Poľskom.

  1. veľmi rád si pozriem zápasy z Goteborgu lebo som ich nikdy nevidel,vtedy som bol mimo Slovenska,vďaka.
    Len na okraj,aj taký hokejový šampionát v Prahe 1985 kde sa ČSSR stala majstrom sveta by som si tiež veľmi rád pozrel,a nielen finálovú skupinu

    1. Mňa zase nebaví sledovať zápasy, keď poznám výsledky. Žiadna zábava, nemožno držať palce…

    1. To teda nie je skvelé. Ja mám síce tiež drvivú väčšinu športu v TV na háku, ale také MS v hokeji alebo F1 by som si pozrel. A prečo nedopriať „televíznym športovcom“ ich zábavu? Veď nech kukajú na pokérovaných manekýnov, ty to pozerať nemusíš…

Komentáre už nie sú povolené.