Reklama

ANTIK spúšťa spravodajský kanál o víruse COVID-19

Na Slovensku začal testovacie vysielanie unikátny tematický spravodajsko-edukatívny kanál pod názvom Corona Virus Info TV. Jeho hlavným cieľom je prispieť k rýchlemu šíreniu overených informácií a vzdelávania širokých vrstiev obyvateľstva v súvislosti aktuálnou hrozbou koronavírusového ochorenia na Slovensku a vo svete. Prevádzkovateľom je ANTIK Telecom.
Pokračovanie nižšie:

ANTIK vytvoril tento projekt ako neziskovú aktivitu, aby so svojimi možnosťami prispel k čo najlepšiemu zvládnutiu pandémie koronavírusu na Slovensku. Na obsahu Corona Virus Info TV spolupracuje aj Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR). Práva na šírenie dáva Antik bezplatne k dispozícii všetkým ďalším telekomunikačným operátorom v SR, ktorí o ne prejavia záujem,“ informoval operátor v tlačovej správe.

Nový televízny kanál vysiela 24-hodín denne. Divákom chce prinášať neustále aktualizované informácie o vývoji ochorenia v kľúčových oblastiach, aktuálne obmedzenia pre občanov, rady ako sa postarať správne o zvýšenú osobnú hygienu ako aj rozhovory s odborníkmi a spravodajstvo. Nebudú chýbať aj skúsenosti zo zvládaním pandémie z iných krajín, kde majú najhoršiu ničivú vlnu ochorenia už zdá sa za sebou.

Našim cieľom je preniesť množstvo skúseností s vývojom ochorenia COVID-19 a jeho zvládnutím pomocou komunikácie z verejnosťou, ktoré naša spoločnosť aj ja osobne získala počas epidémie v Číne aj na Slovensko,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom. „Z nedávno osobnej získanej skúsenosti viem, ako dôležité je neustále občanom zdôrazňovať jednoduché rady, najmä čo sa týka hygieny a maximálneho obmedzenia pobytu mimo domu. Spolu s neustálymi aktuálnymi informáciami, ktoré Corona Virus Info TV zabezpečí si ľudia môžu byť istí, že nezanedbajú žiadne dôležité pokyny krízového štábu a ďalších odborníkov.“ Igor Kolla a čínsky tím Antiku prežil v karanténe na viacerých miestach Číny už viac ako 2 mesiace a má hlboké skúsenosti z jej zvládania po stránke osobnej ako aj z pohľadu biznisu.

Corona Virus InfoTV spustil testovacie vysielanie dnešným dňom v IPTV sieťach spoločnosti ANTIK Telecom na celom Slovensku. Ostré vysielanie v HD kvalite a kodeku H.264, ktoré možno očakávať ešte v priebehu tohto týždňa bude k dispozícii aj pre všetkých klientov mobilnej a internetovej televízie AntikTV. Sprístupnený bude aj pre klientov satelitnej služby ANTIK Sat, ktorí využívajú hybridné boxy.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Normálny kanál o zdraví tu chýba. Pred rokmi štartoval ale nebolo z toho nič. Ten sa potom možno zmení na zdravie tv.

Komentáre už nie sú povolené.