Reklama

Nemecká RTL bude šíriť aj naďalej svoje programy v SD kvalite na družici Astra voľne

Spoločnosť SES dnes oznámila, že Mediengruppe RTL Deutschland GmbH, jeden z najväčších vysielateľov v Nemecku, obnovil zmluvu so satelitným operátorom SES na distribúciu televízneho obsahu v štandardnom rozlíšení (SD).

Balíček bezplatných kanálov Mediengruppe RTL Deutschland bude preto aj v najbližších rokoch dostupný cez družice Astra na orbitálnej pozícii 19,2 stupňa východne (19,2°E), z ktorej dodáva operátor SES televízny signál do 118 miliónov európskych domácností. Konkrétne ide o programy RTL, VOX, ntv, NITRO, RTLplus, SUPER RTL, TOGGO plus a RTLZWEI, rovnako ako rad regionálnych programov. Súčasťou dohody je aj nový kanál VOXup, spustený 1. decembra 2019. Vysielanie všetkých programov bude až do roku 2024 dostupné v kompresnom formáte MPEG-2.

Andre Prahl, vedúci distribúcie programov v Mediengruppe RTL Deutschland, k tomu hovorí: „Vďaka novej zmluve si naše bezplatné televízne stanice udržia široký dosah, ktorý satelit poskytuje, a my môžeme našim divákom naďalej ponúkať FTA kanály cez satelit v kvalite SD.

Naša vzájomná dohoda potvrdzuje, že formát SD v Nemecku zostane dôležitou distribučnou platformou aj v dohľadnej budúcnosti,“ hovorí Christoph Mühleib, Managing Director v spoločnosti ASTRA Deutschland GmbH. „S radosťou budeme aj naďalej podporovať Mediengruppe RTL Deutschland pri šírení jej služieb.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Sirenie nemeckeho jazyka a kultury a zadarmo,radsej sa ucte jazyky ako platit kablovky za sprostosti,eter je plny bezplatnych programov a nemci maju najvacsi vyber televizii s kvalitnym programom.

    1. To není proto, aby se šířil německý jazyk a kultura, ale protože milióny Němců žije v různých zemích Evropy a slouží hlavně pro ně. Kromě ČR, Rakouska, Slovenska a Polska německé kanály nesleduje v Evropě skoro nikdo.

    2. Ale najlepšie je na tom, že oni vedia vysielať zo satelitu voľne a zaplatiť to z reklamy, narozdiel od našich reklamných kanálov, ktoré sú zakódované a treba za ne ešte platiť. To je nonsens…

    1. V CZ také niečo nedovolili, aby spoplatnili DVB-T/2 a aby sa platilo za reklamné kanály a nie je tam ani monopol na celoplošné šírenie signálu.

    1. Na lavór.cz píšu, že skupina Narkóza bola počas minulého roka lídrom na trhu… Máš pravdu, že riešenie je neplatiť, ale je tu príliš veľa tupcov, ktorí bez toho braku neprežijú a platiť budú. Takže je to nereálne riešenie.

  2. Na Astre 19,2 už končí celá Kartina sat 14.2.2020.Dlho nevydržala,ani pol roka,darmo nie každý je ochotný platiť a nie to ešte bohatom Nemecku,ruská menšina nemala záujem platiť 4,99 eur mesačne,tak ako u nás za reklamné podradné stanice tipu Markíza a popritom u nás sú aké platy a aké sú v Nemecku.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.