Reklama

Detský kanál v slovenčine zmení názov

Mediálna skupina JOJ Group má v pláne už čoskoro premenovať svoj detský kanál TV RiK. O zmenu názvu požiadal vysielateľ Radu pre vysielanie a retransmisiu (RVR), ktorá sa touto témou zoberala na dnešnom rokovaní. Mediálny regulátor dal nakoniec zmene zelenú a TV RiK sa tak môže už v najbližšom období premenovať na Jojko.

Prvá televízna stanica pre deti v slovenčine odštartovala svoje vysielanie 1. januára 2015. RiK vychádza z licencie spoločnosti Your Family Entertainment AG, nemeckého gigantu v oblasti detských programov, ktorý vysiela stanicu Ric pre deti v nemecky hovoriacich krajinách.

Najmladším divákom ponúka celodenný program, ktorý je rozdelený do špecifických blokov podľa veku: pred poludním sú to formáty určené pre deti predškolského veku a popoludní zase program pre deti mladšieho školského veku. Od začiatku vysielania je však RiK ako platený televízny kanál. Diváci tak musia za sledovanie programu platiť.

K zmene názvu z TV RiK na Jojko dôjde v stredu 1. januára 2020. Vychádzame z programových plánov, ktoré už máme k dispozícii.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Odporúčal by som nazov JojkoT, viac by vyzdvihol identit skupiny.

    1. Telekom ho neda, lebo Tuki. 🙂 Ale suhlasim s tebou. Aj tak mam pocit, ze Rik je uz lepsi ako Tuki.

  2. RiK by měli aspoň na Slovensku u Skylinku přesunout do nejzákladnějšího balíku Digital Slovensko.

Komentáre už nie sú povolené.