Reklama

Viac hokejových prenosov na Sport 1 a Sport 2

Platené športové programy Sport 1 a Sport 2, ktoré sú súčasťou ponúk väčšiny operátorov na Slovensku a v Českej republike, prinesú pre všetkých divákov viac hokejových prenosov. Po dlhoročnej stálici KHL, prestížnej pohárovej CHL s českou a slovenskou klubovou účasťou, sa môžu hokejoví fanúšikovia tešiť na jednu z najtradičnejších a najlepších líg na svete, najvyššiu švédsku súťaž SHL.

V sezóne 2019/2020 odvysielajú programy Sport 1 a Sport 2 celkovo 110 prenosov s kvalitným profesionálnym komentárom a to navyše vo veľmi príjemných popoludňajších či podvečerných časoch, na ktoré sú pri sledovaní hokeja na Slovensku a v Česku zvyknutí.

Švédsky hokej dlhodobo patrí k najlepším na svete. Jasným dôkazom toho sú nedávne úspechy reprezentácie Tre Kronor na vrcholových akciách. Majstrovské tituly z rokov 2017 a 2018  pripomenuli elitnú sezónu 2005/06, v ktorej hokejová reprezentácia zvíťazila na olympijskom turnaji v Turíne a následne triumfovala na svetovom šampionáte v Rige, čím sa stala pre Švédsko historicky najúspešnejšou sezónou. Švédsky hokej sa stabilne drží vo svetovej špičke ako na medzinárodnej, tak aj na klubovej scéne a nič nenasvedčuje tomu, že by sa na danej situácii malo čokoľvek zmeniť.

Hokej do Švédska priniesol na začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia americký režisér a vôbec prvý tréner švédskej reprezentácie na olympijských hrách, Raoul Le Mat. Odvtedy švédsky hokej prešiel dlhú cestu neskutočného vývoja až do dnešnej podoby, plnej úspechov a kvality. Švédska liga je oficiálne označovaná za tretiu najlepšiu hokejovú súťaž sveta po NHL a KHL. Diváci sa môžu tešiť aj na výraznú slovenskú a českú stopu, ktorá je v SHL už tradíciou. Veď švédske majstrovské tituly majú vo svojej zbierke napríklad Pavel Patera, Jiří Hrdina, Alexander Salák či Martin Ševc. V súčasnosti pôsobí vo Švédsku štvorica Čechov ( Vojtěch Mozík, Roman Will, Roman Horák, Dominik Furch) a jeden Slovák (Marek Hrivík).

Dominik Furch prichádza do Örebra po štyroch sezónach v KHL ako jasná jednotka a verím, že nebude mať problém si tento post obhájiť. Podobnú šancu má po kvalitnej sezóne v Liberci aj Roman Will v bránke Rögle. Roman Horák odštartuje vo Växjö druhú sezónu a bude chcieť vylepšiť slušnú bilanciu 33 bodov z tej minulej, špičkový reprezentačný obranca Vojtěch Mozík bude zasa jedným z pilierov defenzívnych radov Färjestadu. Veríme, že slovenskí diváci ocenia výkony svojej hviezdy so skúsenosťami z NHL Mareka Hrivíka v drese nováčika Leksandu,“ bilancuje šéfkomentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Okrem bohatého hokejového menu v podobe KHL, SHL a CHL televízny program staníc Sport1 a Sport2 ponúka aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholových súťaží, ako sú Formula1, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské galavečery.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. No paráda . Len škoda, tej talianskej ligy,že im to vyfúkol Telekom.

Článok už nie je možné komentovať.