Reklama

Slovenská hokejová Tipsport Liga mieri aj na televízne stanice Sport 1 a Sport 2

Odštartovala nová sezóna hokejovej Tipsport Ligy, ktorá ponúkne nielen celý rad zmien, ale aj viac televíznych prenosov. Okrem verejnoprávnej RTVS si budú môcť hokejoví fanúšikovia pozrieť prenosy aj na platených staniciach Sport 1 a Sport 2.
Pokračovanie nižšie:


Prvý zápas odvysiela Sport 1 v utorok 17. septembra o 18:30 hod., keď sa na ľade Slovana Bratislava predstavia hokejisti Nových Zámkov, v piatok 20. septembra o 17:30 hod. bude nasledovať šláger kola medzi Banskou Bystricou a Košicami, rovnako na stanici Sport 1.

Jedným z najvýraznejších lákadiel novej sezóny je bezpochyby návrat Slovana Bratislava. Ten ukončil svoju sedemročnú cestu Kontinentálnou hokejovou ligou a opäť sa začlenil do rodiny klubov, hrajúcich najvyššiu súťaž na Slovensku. Do ligy sa tak vracia tradičná značka, milovaná aj nenávidená organizácia s viac ako storočnou históriou, ktorá vždy dokázala budiť emócie.

Návrat Slovana je pre Tipsport Ligu mimoriadne dôležitý a odrazí sa vo zvýšenej kvalite súťaže aj v návštevnosti. Na zápasoch Slovana môžeme očakávať plné tribúny a búrlivou kulisu a aj pre samotných súperov bude konfrontácia s tradičným klubom veľmi zaujímavá. Každý bude chcieť nad Slovanom vyhrať,“ hovorí skúsený hokejový komentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Nová sezóna so sebou prináša aj celý rad zmien. Po osemnástich rokoch ligu opustil tradičný účastník zo Žiliny a súčasťou ligy po novom nebude ani Slovenská reprezentačná dvadsiatka. Nováčikom je naopak tím HK Dukla Ingema Michalovce, ktorý môže byť príjemným oživením súťaže. Po zvládnutej baráži a kvalitnom posilnení kádra, ktorý teraz disponuje troma Fínmi, Kanaďanom či majstrom sveta z roku 2008 Dmitrijom Vorobjovom, bude mať skúsený tréner Miroslav Chudý jednoznačne za cieľ postup do Kaufland play-off.

Titul rovnako ako v minulej sezóne obhajujú hokejisti Banskej Bystrice a motivácia Baranov je obrovská. Ešte nikdy sa žiadnemu tímu nepodarilo vyhrať v najvyššej súťaži štyri tituly po sebe. Po troch triumfoch Košiciach v rokoch 2009-2011 sa teraz nadvlády ujal tím HC’05 a môže v nej pokračovať aj napriek výraznej obmene kádra. Proti budú okrem iných Košice, ktoré naposledy získali titul v sezóne 2014/2015 a počas posledných troch ročníkov ani raz neprešli cez štvrťfinále. Teraz to chcú zmeniť pod vedením nového trénera z Nemecka Petra Dreiseitla. Po tvrdej príprave hlásia Košice len tie najvyššie ambície a fanúšikovia sa opäť môžu tešiť na tradičnú rivalitu so Slovanom Bratislava. To všetko budú mať diváci staníc Sport1 a Sport2 na dosah ruky vďaka exkluzívnym priamym prenosom z každého kola sezóny 2019/2020.

V uplynulej sezóne sme počas základnej časti Tipsport Ligy pravidelne vysielali len jeden televízny zápas v priebehu týždňa. Pre všetkých televíznych divákov je dobrou správou, že počet priamych prenosov sa výrazne znásobí. Najlepší slovenský hokej si fanúšikovia vychutnajú na obrazovkách ešte vo vyššom objeme, s tým že RTVS ma právo prvého výberu ktorý prevažne využije tradične v nedeľu a počas play off. Na Sport 1 a Sport 2 môžu fanúšikovia sledovať až o dva vybrané ligové zápasy v týždni viac a to aj v strede týždňa, vždy v piatok a výnimočne aj nedeľu,“ konštatuje Richard Lintner, riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej.

Okrem bohatého hokejového menu v podobe slovenskej Tipsport Ligy, KHL, SHL a CHL televízny program staníc Sport1 a Sport2 ponúka aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholových súťaží, ako sú Formula1, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské galavečery.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Výborne.. Lebo RTVs dáva len málo zápasov.. Ďakujem.. Aspoň niečo..

  2. No konečne len som zvedavý či to budú mať kde všetko vysielať do dvoch programoch sa to nezmestí , prečo majú problém spraviť ešte tri ďalšie programy Telekom s tým problém nemal a spustil ďalšie Digi Sport kanály 6-10 , žiaľ iba pre IPTV , Nech to spravia tak ako to majú v Portugalsku, Sport TV 1,Sport TV 2,Sport TV 3 , Sport TV 4.

  3. Huste.tv vysielalo zadarmo všetky zápasy kola online bez reklám a teraz sme odkázaní na dva/tri zápasy z kola plus reklamy. To je pokrok…

    1. Huste už sa kazí včera sa nedalo sledovať ani derby poriadne

    2. Veru, na huste to bolo super. Človek si vybral, ktorý zápas chce vidieť.

Komentáre už nie sú povolené.