Reklama

ATV ukončila nekódované vysielanie v rakúskom DVB-T2

Ponuka voľne šírených programov v rakúskom terestriálnom vysielaní sa od septembra mierne upravila. V celoplošnom DVB-T2 multiplexe F ukončil šírenie komerčný kanál ATV v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4). Na jeho programovej pozícii sa objavil v rovnaký deň nový spravodajský kanál Puls 24. Vysielanie je šírené aktuálne voľne.

HD verzia programu ATV je aj naďalej dostupná z DVB-T2 multiplexu B, jej šírenie je však kódované systémom Irdeto. Pre príjem sa preto vyžaduje dekódovacie zariadenie Simpli TV.

Aktuálne je možné u našich susedov prijímať z celoplošných multiplexov voľne okrem Puls 24 ešte aj verejnoprávne programy ORF 1, ORF2, komerčný program ATV2 a rozhlasové stanice Hitradio Ö3, radio FM4, Radio Österreich 1 a Radio Maria. Okrem toho je k dispozícii aj niekoľko regionálnych staníc v multiplexe C. Kompletnú ponuku aj so zoznamom vysielačov môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Nie všetky kódované programy sú platené. V režime FTV šíri Simpli TV programy ORF 1 HD, ORF 2 HD, ATV HD, PULS 4, ServusTV HD, ORF III HD, ORF SPORT+ HD, ORF 2 HD, oe24.TV, Schau TV HD, 3sat HD, W24, Okto a Hope Channel. Znamená to, že pre príjem týchto programov stačí mať iba dekódovacie zariadenie Simpli TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. To by musel byť rakúsky občan. Takže skôr na nejakom onlajno bazári…

  1. Nemusi byt obcan AT. V elktropredajniach kde to predavaju si kupi a aj zaregistruje. Ak sa nemylim tak sa tam vobec nezadavala krajina.
   PS: ja ju mam od uplneho zaciatku ako to spustili.

  2. A to sa ani netreba pri registrácii preukázať dokladom totožnosti a uviesť adresu? Ak áno, tak na overovanie predajcovia kašlú, alebo ako to je?

 2. dekodovaciu kartu simpli tv kúpiš i pri pokladni hocikde v poravinach za 10e.

  1. nepouzivaju nahodou bez kartovy system??? alebo parovania s boxami ??

  2. … ano je to bezkartovy system. Kupujes CI+ modul. http://www.televizniweb.cz/wp-content/uploads/2017/10/17.jpg

 3. Dali tam ten onicom puls24 uz aj rakúsko nemá rozum atv bol dobrí a cez satelit je kódované len toje smiesné co ide cez satelit na dvbt2 majú kódované

 4. neviem meno ale myslim že minuly rok jeden pan prezentoval na stranke dvb t že sa dá v rakusku kúpiť hocikde v obchode dekodovacia karta simpli tv a nemusíš mať ani rakúske občianstvo.

Komentáre už nie sú povolené.