Reklama

Operátor Satro podal trestné oznámenie pre nekalé obchodné praktiky

Telekomunikačný operátor SATRO zaregistroval v poslednom období dopyty a telefonáty od svojich zákazníkov, ktorí chceli ukončiť platnú zmluvu, pretože dostali informáciu od konkurenčného operátora, že je to možné a nebudú penalizovaní.

Keďže s podobnou situáciou sme sa nestretli po prvý raz, rozhodli sme sa v piatok, 16. augusta 2019 podať trestné oznámenie na OR PZ Topoľčany, pre nekalé obchodné praktiky“, povedal Marek Michalík, marketingový manažér spoločnosti SATRO s.ro. a pokračoval: „Máme informácie , že obchodní zástupcovia konkurenčnej spoločnosti navštevujú našich zákazníkov a neférovými praktikami ich uvádzajú do omylu. Niektorí zákazníci v domnení, že budú testovať ich službu bezplatne, podpíšu zmluvu a následne sú zmluvne zaviazaní platiť obe služby súčasne, čím môžu prísť aj o stovky eur.

SATRO považuje tieto kroky konkurenčných spoločností za neetické a podľa nej sú v rozpore so zásadami poctivého obchodného styku. Celú vzniknutú situáciu pozorne sleduje a na základe spätnej väzby od samotných zákazníkov, spoločnosť podnikla príslušné právne kroky, tak ako to bolo aj v minulosti. „Zákazníkov sme vyzvali emailovou aj telefonickou formou, aby nás kontaktovali na telefónnom čísle 0907979258 v prípade, že sa stretli s podobným návrhom“, konštatuje Marek Michalík.

Operátor preto upozorňuje svojich zákazníkov, aby sa pred podpísaním akéhokoľvek dokumentu s konkurenčným operátorom, najskôr informovali v spoločnosti SATRO o ich aktuálnych zmluvných podmienkach. Tak sa môžu vyhnúť zbytočným dvojitým poplatkom.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Satro je paskvil. Nechapem ako mohli dostat povolenie na tu ich tv a internet vzduchom. Rusi to prijem klasickeho satelitneho vysielania. Pri tych moznostiach, co su dnes, uplne zbytocny model.

    1. A ako sa ti prejavuje to rušenie satelitného signálu? Kockuje a trhá obraz alebo ako?

  2. To rušenie sat.signálu vysielačmi satra je tu už xy rokov, je v pásme 11,7-12,1Ghz vertikál aj u nás v Nitre.Riešenie je také, aby ožarovač konvertora „nevidel“ vysielač satra. Ak má niekto ešte takýto problém aj teraz, treba im zavolať a problém odstránia aj zadarmo.No sú prípady, keď sa rušiaci signál odrazí od protilahlých budov priamo na parabolu a tu už nepomôže ozaj nič, len premiestniť parabolu.

  3. Uz sa stalo, boli aj pani zo Satra, namontovali mi k antenne ich vlastnu antenu, ktora mi ma tienit. Ale kedze su tam odrazy zo vsetkych stran a byvam hned pod Kamzikom, nie je to nic platne. Ten ich signál je ako mor.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.