Reklama

Operátor Satro podal trestné oznámenie pre nekalé obchodné praktiky

Telekomunikačný operátor SATRO zaregistroval v poslednom období dopyty a telefonáty od svojich zákazníkov, ktorí chceli ukončiť platnú zmluvu, pretože dostali informáciu od konkurenčného operátora, že je to možné a nebudú penalizovaní.

Keďže s podobnou situáciou sme sa nestretli po prvý raz, rozhodli sme sa v piatok, 16. augusta 2019 podať trestné oznámenie na OR PZ Topoľčany, pre nekalé obchodné praktiky“, povedal Marek Michalík, marketingový manažér spoločnosti SATRO s.ro. a pokračoval: „Máme informácie , že obchodní zástupcovia konkurenčnej spoločnosti navštevujú našich zákazníkov a neférovými praktikami ich uvádzajú do omylu. Niektorí zákazníci v domnení, že budú testovať ich službu bezplatne, podpíšu zmluvu a následne sú zmluvne zaviazaní platiť obe služby súčasne, čím môžu prísť aj o stovky eur.

SATRO považuje tieto kroky konkurenčných spoločností za neetické a podľa nej sú v rozpore so zásadami poctivého obchodného styku. Celú vzniknutú situáciu pozorne sleduje a na základe spätnej väzby od samotných zákazníkov, spoločnosť podnikla príslušné právne kroky, tak ako to bolo aj v minulosti. „Zákazníkov sme vyzvali emailovou aj telefonickou formou, aby nás kontaktovali na telefónnom čísle 0907979258 v prípade, že sa stretli s podobným návrhom“, konštatuje Marek Michalík.

Operátor preto upozorňuje svojich zákazníkov, aby sa pred podpísaním akéhokoľvek dokumentu s konkurenčným operátorom, najskôr informovali v spoločnosti SATRO o ich aktuálnych zmluvných podmienkach. Tak sa môžu vyhnúť zbytočným dvojitým poplatkom.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Podomoví predajcovia nasľubujú všeličo. Sa čudujem, že ich niekto ešte aj počúva.

  2. Satro je paskvil. Nechapem ako mohli dostat povolenie na tu ich tv a internet vzduchom. Rusi to prijem klasickeho satelitneho vysielania. Pri tych moznostiach, co su dnes, uplne zbytocny model.

    1. A ako sa ti prejavuje to rušenie satelitného signálu? Kockuje a trhá obraz alebo ako?

  3. To rušenie sat.signálu vysielačmi satra je tu už xy rokov, je v pásme 11,7-12,1Ghz vertikál aj u nás v Nitre.Riešenie je také, aby ožarovač konvertora „nevidel“ vysielač satra. Ak má niekto ešte takýto problém aj teraz, treba im zavolať a problém odstránia aj zadarmo.No sú prípady, keď sa rušiaci signál odrazí od protilahlých budov priamo na parabolu a tu už nepomôže ozaj nič, len premiestniť parabolu.

  4. Signal vypadava, uplne. Chybou uradnika nebudem nic menit. Chyba je, ze dostali povolenie.

  5. Uz sa stalo, boli aj pani zo Satra, namontovali mi k antenne ich vlastnu antenu, ktora mi ma tienit. Ale kedze su tam odrazy zo vsetkych stran a byvam hned pod Kamzikom, nie je to nic platne. Ten ich signál je ako mor.

Komentáre už nie sú povolené.