Reklama

Nový test kanál v maďarskom multiplexe C

Operátor Antenna Hungária aktivoval v týchto dňoch v maďarskom celoplošnom DVB-T multiplexe C nový test kanál. Podľa našich zistení sa kanál identifikuje v prijímacích zariadeniach ako Teszt a dostupný je na ňom zatiaľ iba test obrazec v HD kvalite. Video bitrate dosahuje v priemere 1,07 Mbps.

Vysielanie programu je šírené nekódovane (FTA), použitý je však už nový kodek H.265/HEVC. Ide tak o ďalšie testy nového kompresného formátu v maďarskom DVB-T/T2. Spomeňme, že začiatkom júla boli spustené prvé testy v Budapešti na 34. kanáli (578 MHz). Aktuálne tak operátor testuje vysielanie v kodeku HEVC už aj v celoplošnom DVB-T multiplexe. Vďaka tomu si môžu diváci po celej krajine overiť, či ich zariadenie už podporuje tento nový štandard.

Antenna Hungária sa postupne pripravuje aj na prelaďovanie z dôvodu uvoľňovania pásma 700 MHz. Okrem toho bude časť multiplexov preklopená do DVB-T2. Štart ostrého vysielania v štandarde DVB-T2 je naplánovaný u našich južných susedov v roku 2020.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Zaujímavé, že aj klasický dvb-t televízor to naladil. Obraz nič a pískanie. STB Alma (tá staršia) to naladila medzi rádiá.

    1. Ale zrejme má podporu DVB-T2 (264), lebo T nevie identifikovať signál T2.

    2. MUX C je ešte v T. Je to presne to isté ako MPEG-4 na starých boxoch MPEG-2.

    1. Ešte sa nevie. Iba toľko, že 2 muxy (FTA) ostanú v dvb-t a 3 muxy (platené) pôjdu do dvb-t2.

    2. Tu sú čísla kanálov pre siete DVB-T – A, B a DVB-T2 – C, D, E: televizniweb.cz/2019/08/madarska-cesta-k-uvolneni-pasma-700-mhz-nove-site-pro-televizi-az-do-roku-2032/

  2. j s: vďaka za link! Takto má vyzerať odborný článok. Tunajšia redakcia akosi často ignoruje zaujímavé témy (koniec eo TV, plány prelaďovania DVB-T v PL a HU, zmluva RTVS s Towercomom na vysielanie Trojky v MUX1, atď…), namiesto toho sa zaoberá napríklad prelaďovaním totálnych nezmyslov (RT Esp) a vypisovaním víkendových športových prenosov, ktoré si každý môže nájsť v EPG a rovno nastaviť časovač / upozornenie…

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.