Reklama

Koniec švajčiarskych programov v rakúskom DVB-T2

V susednom Rakúsku došlo v posledných dňoch k viacerým zmenám v terestriálnom vysielaní.

Tamojšia platforma Simpli TV, obdoba našej Plustelky, ukončila šíriť švajčiarske programy SRF 1 a SRFzwei HD, ktoré boli súčasťou celoplošného DVB-T2 multiplexu B.

Naopak novinkami v ponuke sú nemecké programy One a NDR v štandardnom rozlíšení (SD-MPEG-4). Oba sú od začiatku kódované systémami Irdeto (CAID: 069C) a prístup k ním majú iba predplatitelia Simpli TV. Nevysielajú však v multiplexe B, ako by sa dalo očakávať. One vysiela v DVB-T2 multiplex E a NDR je súčasťou DVB-T2 multiplexu F.

Kompletnú ponuku šírených programov v rakúskom DVB-T/T2 môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Z tých 36 programov je 28 dostupných FTA na Astre 19,2E. Plus služby flimmit Zusatzpaket, 4Mediathek a rádiá.

    1. To je pravda, ale v HD kvalite sukromne stanice cez astru platene su. Okrem toho nejde o konkurency produkt k satelitu, ktory je mimochodom zadarmo len kvoli tomu, ze by bolo drahe kazdemu nemcovi dat kartu. Tato sluzba konkuruje kablovke a snazi sa v akvizicii uzivatelov, ktorym je zakazane vyvesit si na fasadu tanier

    2. Asi tak. Len by som dodal, že v rakúskom DVB-T/T2 sú len asi 4 programy z tých 28 v HD oproti SD na Astre 19,2E a naopak, 2 sú tam v SD také, ktoré sú na Astre v HD. Takže veľký rozdiel tam nie je – v súčte vedie AT terestriál o 2 HD stanice.

  2. „Ukončila šíriť“? Buď ukončila šírenie, alebo prestala šíriť.

Komentáre už nie sú povolené.