Reklama

Skylink rozšíri ponuku o nový program, bude v HD aj 4K

Satelitná platforma Skylink pridá čoskoro do svojej ponuky, pre slovenských a českých klientov, programy Love Nature HD a Love Nature 4K. Informoval dnes o tom luxemburský operátor M7 Group, ktorý sa už dohodol na distribúcii oboch programov z vysielateľom Blue Ant Media.
Pokračovanie nižšie:

Kanál Love Nature, ktorý je spoločným projektom spoločnosti Blue Ant Media a Smithsonian Networks, ponúka milovníkom divokých zvierat a prírody najväčšiu svetovú knižnicu prírodovedeckých programov v HD a 4K kvalite, ktorá zahŕňa viac ako 40 natáčacích lokalít po celom svete, vrátane Zambie, Škandinávie, Kambodže a Austrálie.

Love Nature HD bude distribuovaný prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E). Prístup k nemu získajú klienti M7 Group v krajinách Beneluxu (Canal Digitaal, Online.nl a TV VLAANDEREN), v Českej republike a na Slovensku (Skylink). Okrem toho zabezpečí M7 distribúciu aj pre ďalších operátorov v rámci celoeurópskeho pokrytia satelitu Astra.

Kanál bude k dispozícii najskôr v angličtine a s holandskými titulkami. Lokalizácia do českého jazyka bude nasledovať krátko po spustení kanála 15. augusta 2019.

Love Nature 4K bude k dispozícii pre korporátnych zákazníkov spoločnosti M7 na nemecky hovoriacich trhoch, rovnako ako pre koncových zákazníkov M7 Group, ktorí sú schopní prijímať družicu Eutelsat Hot Bird (13°E). Program v UHD kvalite tak nebude šírený na družici Astra 3B (23,5°E). Pre jeho príjem tak bude nutné mať zabezpečený príjem z pozície 13°E.

Ward Platt, CEO Global Networks & Kids v spoločnosti Blue Ant Media: „Spolupráca so skupinou M7 Group nám poskytuje okamžitý vstup do veľkej diváckej základne na niekoľkých kľúčových európskych trhoch, vrátane debutu nášho HD a 4K kanálu v Českej republike a na Slovensku. Toto nové a nevýhradne distribučné partnerstvo nám umožní osloviť viac divákov, ktorí prahnú po našom prvotriednom prírodovedeckom obsahu v tej najlepšej kvalite a ďalej otvorí dvere programu Love Nature v strednej a východnej Európe“.

Bill Wijdeveld, viceprezident pre rozvoj podnikania M7 Group: „So zmluvou s Blue Ant Media sme veľmi spokojní. Love Nature, ktorý sa plne venuje prírodným vedám a vysiela v najvyššej kvalite, je skutočne jedinečným kanálom a skvelým doplnkom našej programovej ponuky. Tešíme sa na úspešnú spoluprácu na našich rôznych európskych trhoch.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. V titulku sa objavilo 4K.
    Že nebude u nás nevadí. Misia splnená.

  2. Všetko smeruje k tomu,že už nebude stačit 19,2 23,5 ale aj 13 toto budu silne pozicie noveho canal+ providera

  3. Skôr tú 23,5E presunú na 0,8W, 19,2E alebo 13E. Načo si budú držať ďalšiu drahú pozíciu…

Komentáre už nie sú povolené.