Reklama

Plustelka ukončila testy nového kódovacieho systému

Po približne dvoch mesiacoch ukončil prevádzkovateľ terestriálnej platforma Plustelka, operátor Towercom, testovanie nového kódovacieho systému Cryptoguard AB (CAID: 4AEA). Aktuálne sú tak ku všetkým kódovaným programom z Plustelky (v MUX 1, MUX 4 a MUX Plustelka Viac) pripojené opäť už iba dva kódovacie systémy Irdeto. Jeden využívajú samostatné dekódovacie karty a druhý bezkartové CAM moduly a set-top-boxy.

Z akého dôvodu bol pripojený nový kódovací systém Cryptoguard AB nie je oficiálne doteraz známe. Towercom sa pre náš portál SatelitnáTV.sk k tejto téme vôbec nevyjadril.

Podľa neoficiálnych informácií testoval operátor nové zariadenia, ktoré podporujú práve tento systém.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. vôbec nevyjadril…. Odňať všetky štátne celoplošné prídely…

  2. Ten jejich 4 mux hotová katastrofa aj zobor 31 kanál ako zoslabol hlavne že pár mesiacov my išiel cez 90% teraz horko ťažko 50% aj som im písal a že mám zlú anténu s nimi sa fakt nedá

  3. Už zverejnil MONOPOL využívajúci štátne frekvencie, či sa bude preklápať do H.265 alebo H.264, či treba poslať kolkovanú žiadosť ? !

  4. Mne tiež zoslabol signál asi o 20% na Liptove ked zmenili DVB-T na DVB-T2.

  5. No to je jasné, že sa zhoršil príjem po prechode na DVB-T2 – v skutočnosti nezoslabol signál, ale modulácia 256QAM použitá v našom DVB-T2 (MUX4) si vyžaduje lepší odstup signál-šum (SNR) pre stabilný príjem. Pri rovnakom výkone (ERP) vysielača sa po preklopení multiplexu z DVB-T do DVB-T2 na okrajoch pokrytia zhorší kvalita (chybovosť) signálu, resp. reálne pokrytie sa zmenší.

    1. no napríklad množstvu divákov v Banánovej republike to prestalo ísť a Towertroll s RUrom absolútne nič neurobili…

Článok už nie je možné komentovať.