Reklama

Skylink bude mať nového majiteľa, kupuje ho francúzsky Canal+

Satelitná platforma Skylink bude mať nového majiteľa. Luxemburskú spoločnosť M7 Group kupuje francúzska skupina Canal+ za viac ako 1 miliardu eur. V pondelok to oznámila spoločnosť Vivendi, ktorá je vlastníkom Canal+. Akvizícia však ešte podlieha súhlasu Európskej komisie. Uzavretie transakcie sa očakáva v septembri 2019.

Vďaka tejto akvizícii bude môcť skupina Canal+, ktorá má aktuálne už predplatiteľov vo Francúzsku, Švajčiarsku a Poľsku, expandovať do ďalších európskych krajín, ktoré predstavujú 36 miliónov domácností v celkovom počte takmer 90 miliónov obyvateľov.

Po ukončení celej operácie bude mať skupina Canal+ na celom svete takmer 20 miliónov predplatiteľov, vrátane 12 miliónov v Európe.

M7 Group aktuálne prevádzkuje satelitnú platformu Skylink na Slovensku a v Českej republike, CanalDigitaal, TV VLAANDEREN, TéléSat, Online.nl v krajinách Beneluxu, HD Austria v Rakúsku a Diveo v Nemecku. Navyše po nedávnej kúpe sa stane v krátkej dobe aj prevádzkovateľom platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat. Vo všetkých krajinách má M7 Group celkovo 3 milióny predplatiteľov z toho 0,8 milióna si predpláca iba základný balík služieb.

Canal+ Gorup investuje každoročne viac ako 3 miliardy eur do výroby obsahu. Prostredníctvom STUDIOCANAL je skupina významným hráčom vo výrobe európskych filmov a seriálov vo Veľkej Británii, Nemecku, Španielsku a v Škandinávii.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Ak to bude ako poľská nc+ tak sa máme na čo tešiť. Bolo by dobre keby spustili aj cz verzie CANAL+.

  1. @Peter Pan: nc+ po prevzatí zvyšovala ceny? A druhá otázka, Skylink by nezvyšoval ceny tak či tak, aj bez toho, aby ho kúpil Canal+? Tak ako to robil pravidelne posledných aspoň 6-7 rokov? Prvá otázka nie je rečnícka, druhá áno.

 2. Ja by som sa tak netešil,že budem sledovat C+ ono to bude asi tak,že ak budeš chciet sledovat C+ tak budeš musiet mat druhu kartu a platit poplatky daneho regionu

  1. Asi tak. Ale predsa len je tu istá možnosť, že sa niektoré programy z portfólia Canal+ dostanú aj k zákazníkom Skylinku / Freesatu.

 3. Dúfam, že už prídu zmeny k lepšiemu, lebo zatiaľ je to zo strany Skylink-u jeden fail za druhým …

  Vyradili dobré stanice ako Travel Channel, History Channel, Viasat HD, Fine Living a podobne …. Nahradili ich lacnými náhradami typu TravelXP …

  A niektoré stanice v HD nahradil SD verziami (v dobe, keď sa každý normálny operátor SD verzií zbavuje a nahrádza ich HD) … O zvyšovaní cien ani nehovorím…

  P. Glisnik a spol. , ak to čítate zamyslite sa nad tým … Začínate byť konkurenčne neschopný … Už DigiTV má podstatne lepšiu ponuku, čo už je na zamyslenie…

 4. Ak pôjde cena skylinku rapídne nahor pri servisnom digital tak skončím.Mám aj freesat a Horizon go ten dosť v poslednej dobe večer sa nevie rozbehnúť.

  1. Och nevrav, a čím lepším by si demokraciu chcela nahradiť? Len tak pre zaujímavosť… Prípadne v akom režime neexistuje zdražovanie? A čo má vlastne jeden nenažraný operátor spoločné s demokraciou?

  2. Spolocne ma to, napr. keby bola diktatura, vlada stanovi cenu a hotovo.

  3. xixo: áno, a výsledkom bude nedostatok tovaru a mizerné služby. Pretože nikto nebude vyrábať, predávať, či ponúkať služby so stratou. Už sme to tu raz mali, pred ’89. A krásne sa to ukázalo znovu, keď vláda pred asi 10 rokmi (plus-mínus) nariadila jednotné ceny cigariet pre všetkých predajcov – zrazu sa v žiadnej krčme nedali zohnať, krčmárom sa to neoplatilo. Kto si nekúpil cez deň, večer musel na benzínku. To je len taká drobnosť, nad ktorou sa dá mávnuť rukou – ale krásne to ilustruje, čo sa stane, keď si niekto s veľkou mocou a slabou gramotnosťou myslí, že oklame zákony platné v ekonómii. Buď sa kolesá trhového mechanizmu zadrú, alebo ich spoločnosť zas rozkrúti pomocou mazadla – čiže čierneho trhu, tieňovej ekonomiky. Ale sorry za prednášku, asi si to myslel ironicky. 🙂

  4. Le Fu-
   Neviem, či si si všimol, že od slobodného trhu sa vraciame k monopolom a situácia na trhu s platenou tv to len dokazuje. Koľko nám zostane operátorov? Orange a Telekom majú jedného majiteľa, to konkurencia nie je. Telekom vlastní digi-tv a teraz skylink a freesat/upc direct pôjde pod canal+, to bude cenový diktát, nie voľný trh, tak k čomu sa vraciame?

  5. xixo: takže to nebol z tvojej strany vtip? Asi mám rozbitý detektor irónie. A som sklamaný. Ale k veci – vážne považuješ diktatúru za riešenie problémov s monopolmi a zdražovaním?! Lebo to je ako liečiť chrípku rakovinou. Bez preháňania. Vyššie som ti vysvetlil, čo by sa stalo, ak by ceny určovala vláda a nie trh. Ani monopol si nemôže určovať ceny ľubovoľne, TV nie je potrava, že sa bez nej nedá zaobísť. Veľká časť ľudí by skrátka prestala platiť a monopol by prišiel o príjmy. Okrem toho tu máme Protimonopolný úrad a zákony – že ten úrad U NÁS nerobí poriadne svoju prácu, to je už iná téma (na západ od nás je to podstatne lepšie). A veľmi sa mýliš vo viacerých ďalších veciach. Po prvé, nevraciame sa od slobodného trhu k monopolu – jednak preto, že monopoly sú súčasťou slobodného trhu, po druhé preto, že kúpou Skylinku s Freesatom spoločnosťou Canal+ sme ešte stále veľmi ďaleko od ovládnutia trhu sat. TV jedným monopolom. Zostáva tu Antik sat, Telekom (Magio sat, Digi), Orange sat, no a teraz aj plus Canal+. Vlastne sa vôbec nič nedeje, len Skylink zmení majiteľa – kúpa Freesatu Skylinkom tu bola predsa už skôr. A vôbec nie je pravda, že Telekom a Orange majú jedného majiteľa, to si kde nabral? Orange patrí France Telecomu a Telekom je pod Deutsche Telekom AG. Okrem toho tu máme aj káblovky a IPTV (desiatky malých operátorov, okrem Pomaranča, Telekomu, UPC, Slovanetu…), Plustelku, Tečko, Rupkki v DVB-T, plno OTT služieb atď. Takže žiaden cenový diktát, to sú bludy. Trh je stále slobodný a to, že si niekto dovolí zametať so zákazníkmi ako Skylink, je do značnej miery vina zákazníkov. Lebo si to nechajú. Uf, ale som sa rozpísal – ono fakt platí, že na vyvrátenie bullsh*tu treba rádovo viac energie, než na jeho vyprodukovanie. 🙂

 5. Mam moznist sledovat francuzsky aj polsky Canal+, sportove stanice nemaju chybu, filmove bezia s original zvukovou stopou, nie je nutna znalost FJ, snad sa po kupe nieco zlepší aj u nás.

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce nadávky, urážky, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, budú vymazané bez udania dôvodu.