Reklama

Plustelka: Minimax s novou audio stopou, u Senzi došlo k zmene formátu

V posledných dňoch došlo k drobným zmenám v terestriálnom vysielaní. Podľa zistení portálu SatelitnáTV.sk pripojil Towercom k detskej stanici Minimax, ktorá je šírená vo štvrtom celoplošnom multiplexe, maďarskú audio stopu vo formáte AAC (PID: 4544). Aktuálne sú tak k programu pripojené dve audio stopy (česká a maďarská), medzi ktorými si môžu diváci vyberať.
Pokračovanie nižšie:

K dnešnému dňu je zo slovenských celoplošných, ako aj z vysielačov Plustelka Viac, možné prijímať už osem programov s maďarskou audio stopou. Všetky sú však kódované a súčasťou Plustelky. Ide o programy Minimax, Eurosport 1, Discovery, Travel Channel HD, Viasat Explore, Viasat History, Viasat Nature a Epic Drama.

Ďalšou novinkou v DVB-T2 je zmena audio formátu u hudobného programu Senzi, ktorý bol doteraz šírený z vysielačov Plustelka Viac vo formáte MPEG. Od tohto týždňa je však už audio stopa v novšom a úspornejšom formáte AAC. Audio PID zostal nezmenený (5533).

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. jeden z Eurošportov určite nemá maďarskú audiostopu,je tam anglická

  2. A Senzi vysiela z vysielačov Plustelka Viac kódovane alebo voľne? Ak by som mal DVB-T2 televízor alebo box išla by mi Senzi voľne alebo nie?

    1. https://www.satelitnatv.sk/2019/04/senzi-sa-opat-vracia-do-terestrialneho-vysielania/

    2. Senzi a v kóde,to si robia srandu,za tu stoku,je niekto aj ochotný platiť ?

Komentáre už nie sú povolené.