Reklama

Terestriálna platforma Tečko ruší servisný poplatok

Východoslovenská terestriálna platforma Tečko, ktorá pokrýva svojim signálom okresy Košice, Michalovce a Sobrance, ruší s platnosťou od 1. apríla servisný poplatok Conax, ktorý bol vo výške 20 € na rok.
Pokračovanie nižšie:

Doteraz pre funkčnosť karty Tečko bolo nutné raz ročne uhradiť servisný poplatok, kde ste získali extra programy zadarmo a až následne ste si mohli zakúpiť ďalšie balíčky. Od tohto mesiaca táto povinnosť odpadá. Služba Tečko naďalej pokračuje bez servisných poplatkov. Pre aktiváciu kanálov si stačí zakúpiť akýkoľvek balíček,“ informuje operátor GeCom, ktorý platformu prevádzkuje.

Po zrušení servisného poplatku Conax vytvoril operátor nový programový balíček Základ, ktorý nahradil doterajší balík Extra Programy. Stojí 20 €/ rok a ponúka 11 televíznych programov.

V prípade balíčkov Adam a Eva už nie je tak podmienka platby servisného poplatku na rok. Je možné si ich objednať na akékoľvek obdobie, minimálne však na 1 kalendárny mesiac. Po aktivácií získa zákazník automaticky aj prístup k balíku Základ.

Klienti, ktorí si servisný poplatok uhradili a majú ho stále platný o nič neprídu. Po zakúpení akéhokoľvek balíka sa im zostávajúci čas zo servisného poplatku priráta na koniec platnosti zakúpeného balíka ako základný balík. Programový balíček Adult zostáva v nezmenenej podobe, pre jeho zakúpenie je podmienkou mať aktivovaný minimálne balík Základ,“ vysvetľuje operátor.

GeCom šíri programy prostredníctvom dvoch miestnych DVB-T vysielačov v Michalovciach na kanáloch 28 (530 MHz) a 32 (562 MHz), ako aj v Košiciach na kanáloch 32 (562 MHz) a 34 (578 MHz). Všetky programy sú kódované systémom Conax a preto je pre ich príjem potrebná dekódovacia karta, ktorú je možné zakúpiť priamo u operátora.

Podľa aktuálneho cenníka má Tečko v súčasnosti štyri programové balíčky: Základ, Adam, Eva a Adult. Prvý menovaný balík je dostupný zákazníkom za 20 € na rok, Adam a Eva sú po 4 € mesačne a Adult za 1 € mesačne.

Programová ponuka platformy Tečko:

Základ:
Markíza HD, Doma HD, Dajto HD, TV JOJ HD, ČT1, ČT2, Óčko, Prima Plus, Nova International, Mistral (MI)/Óčko STAR(KE).

Adam:
NOVA Sport 1, NOVA Sport 2, TravelXP, F&H, History, Senzi(MI)/Retro(KE)

Balík Eva:
JOJ Cinema, National Geographic, National Geographic Wild, Rik, Nickelodeon, Mňam

Balík Adult:
Dorcel TV

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Éter v Michalovciach a v Košiciach je celkom zaujímavý , voľných je asi 15 programov + Téčko + Plustelka , je z čoho vyberať, už je vidieť aj viac antén na strechách, nech sa teda darí.

    1. V Košiciach (Abov + Košická kotlina) a v Michalovciach (celý Zemplín) ide aj DVB-T z Maďarska a DVB-T2 z Ukrajiny (Zemplín). Malo by ísť aj rumunské DVB-T2, keď to pôjde na plný výkon, tam sa to začína rozbiehať.

  2. ahoj J.S odkial mas informacie,ze v rumunsku sa to zacina rozbiehat,ja prilezitostne chytam oradeu,ale len v lete kanal 44,ale urcite nie pravidelne,chodim na stranky forum.softpedia a rdi board,aj na stranky radiocomu,ale tam zatial nepisu nic nove,maju nieco spustat aj v pasme vhfIII,ale do konca roku 2019 tam je datum,inak v michalovciach ide Tokaj a fehergyarmat,su aj naznaky poliakov zo suchej gory,ale nejde to,je to tazky terenny profil,radia idu v pohode ,ale telka nula bodov,ani mux 8 nejde v pasme vhfIII,skasali sme s kamaratom na original vatenku 1411,co je na to ako stvorena a ani prd,dabko ide stabilne z polska v michalovciach v urcitych lokalitach,ale tam je ovela vyhodnejsia modulacia,preto telka nejde a dab ano

  3. Vyhlásiť, že Tokaj ide na celom Zemplíne je trochu smelé, lebo ide na menej ako polovici územia Zemplína a kanál 60 je katastrofa. Paradox je, že pri starom anténnom systéme išli kanály ako 31 a 43 ešte lepšie.
    Ukrajinské DVB-T2 ide v pár dedinách tesne pri hranici ako Tašuľa, Záhor….kvôli minimálnemu výkonu, zle zladenej SFN a nepoužitiu Tokarnie pre vysielanie, ako to bolo pri analógu. DVB-T2 ide z mesta z Krymskej ulice. A čo sa týka Tečka Michalovce je použitá smerová anténa otočená na juh. Na sever smer Strážske, Staré, Oreské ide úplné minimum výkonu, čo vidieť na signále 28, 32 a 48, ktorá ide ND o 2 bytovky vedľa.

Komentáre už nie sú povolené.