Reklama

Skylink rozšíril výrazne dostupnosť svojej aplikácie v Smart TV

Internetovú televíziu Skylink Live TV bolo doteraz možné využívať na mobilných zariadeniach, počítačoch a na satelitnom prijímači Samsung EVO-S. Podporované boli aj Smart televízory, ale iba od výrobcov LG a Samsung.
Pokračovanie nižšie:

Od utorka 23. apríla. 2019 je aplikácia dostupná už aj na Smart televízoroch skupiny Vestel s vybranými modelovými radami na platforme MB 130 a MB 211. Do tejto skupiny patria značky: Finlux, Hitachi, JVC, Telefunken, Toshiba, Gogen, Hyundai a Orava. Celkovo tak aktuálne podporuje aplikáciu 10 značiek Smart TV.

Aplikácia pracuje v dvoch základných režimoch. Ako východiskový je nastavený internetový režim, pre ktorý stačí mať televízor pripojený k internetu. V tomto prípade je skladba programov identická so službou Skylink Live TV v PC či mobilnom zariadení.

Ako druhý je tzv. hybridný režim, ktorý je hlavnou prednosťou tejto aplikácie, umožňuje zákazníkom Skylinku sledovať všetky predplatené satelitné programy a u programov dostupných v službe Skylink Live TV zároveň tiež internetové funkcie, ako je prehrávanie programov od začiatku či prehrávanie vybraného programu až 7 dní spätne. V tomto prípade je potrebné mať televízor pripojený k internetu a zároveň aj k satelitu. Prechod z internetového do hybridného režimu sa realizuje cez menu aplikácie. Pri budúcom spustení aplikácie je zachovaný režim nastavený pri poslednom ukončení aplikácie či vypnutí televízora.

Iné aplikácie tohto druhu fungujú len cez internet. Skylink Live TV integruje funkcie satelitnej a internetovej televízie,“ vysvetľuje Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá česko-slovenskú satelitnú platformu Skylink prevádzkuje. „Užívatelia, ktorí sa k nej pripoja cez svoj televízor tak môžu všetky funkcie online aplikácie pohodlne ovládať svojim diaľkovým ovládačom. A vďaka spolupráci so skupinou Vestel už je aplikácia k dispozícii pre televízory desiatich značiek.

Televízory od skupiny Vestel nie sú posledné. V súčasnej dobe prebieha vývoj aplikácie Skylink Live TV pre televízory ďalších popredných výrobcov inteligentných televízorov.

Služba Skylink Live TV vrátane videotéky je dostupná všetkým zákazníkom satelitnej platformy Skylink. Podľa toho, ktorý programový balíček majú predplatený, môžu dnes formou VoD sledovať až 60 kanálov, z ktorých 33 je vo vysokom rozlíšení HD. Skylink Live TV si však môžu vyskúšať aj užívatelia, ktorí doteraz nie sú zákazníkmi Skylinku, a to na obdobie 30 dní. Ak sa potom rozhodnú si túto službu predplatiť, môžu ju využívať aj ako len internetovú televíziu a inštaláciu satelitného vybavenia si zaistiť kedykoľvek neskôr.

Kompletný zoznam staníc dostupných v službe Skylink Live TV

Región SR: Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, JOJ HD, Plus HD, Doma HD, Dajto HD, WAU HD, FilmBox, Travel XP HD, Seznam.cz TV, ČT1 HD, ČT2 HD, Nova International, Prima PLUS HD, ČT24 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD/ČT art HD, Prima Krimi, Prima MAX HD, Prima Cool HD, Prima Love, Prima Zoom HD, TV Barrandov HD, Retro, JOJ Cinema HD, CS Film/CS Mini, Film+, AMC, AXN, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, Sport 1 HD, Sport 2 HD, Discovery, National Geographic, National Geographic Wild HD, Spektrum HD, Viasat Nature, Viasat History, Nautical, Disney Channel, JimJam, Minimax, ducktv, Nickelodeon, RiK, Cartoon Network, QYOU HD, C Music TV, VH1, VH1 Classic, Stingray Brava HD, Stingray Classica HD, Reality Kings a Penthouse Gold

Región CZ: ČT1 HD, ČT2 HD, Dvojka HD, Jednotka HD, JOJ Family HD, Markíza International, Nova 2, Nova Action HD, Nova HD, Prima Comedy Central, Prima COOL HD, Prima HD, Prima Krimi, Prima LOVE, SeznamTV.cz, TV Barrandov HD, AMC, AXN, CS Film/CS Mini, Film+, FilmBox, JOJ Cinema HD, Nova Cinema HD, Prima MAX HD, ČT Sport HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, Sport 1 HD, Sport 2 HD, ČT art HD/ČT:D, Discovery, National Geographic, National Geographic Wild HD, Nautical HD, Prima ZOOM HD, Spektrum HD, Travel XP HD, Viasat History, Viasat Nature, QYOU HD, Retro, Stingray Brava HD, Stingray Classica HD, C music TV, VH1, VH1 Classic, Cartoon Network, Disney Channel, ducktv, JimJam, Minimax, Nickelodeon, RiK, Penthouse Gold, Reality Kings a ČT24 HD

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. A prečo nerozšíril Skylink apikáciu aj do starších modelov Samsung od roku výroby napr.2013?Aj my si takisto platíme Skylink ako ostatní a sme pritom znevýhodnení o aplikáciu za to,že máme staršie modely Smar Tv!

  1. Ak sú to modely s Androidom, stačí si nainštalovať príslušnú appku z Google play.

  2. Nie, app nieje kompatibilna s TV android, len android na mobilnych tel. Co je dost snutne…

 2. A ja som si naivne myslel že ten balík na skúšku stojí 3,99€ 🙂 za 15€ si ho môžu nechat

 3. Súhlasím s Piratom, že by sa patrilo rožšíriť Skylink live aj na staršie modely ja mám Samsung 2012 a 2013. Iné aplikácie na ních fungujú. Je to škoda aby som kupoval kôli tomu nové TV, keď tieto fungujú na 100% a zaťažovať tak životné prostredie a tak isto platím za Skylink.

 4. Môžem potvrdiť,počas sviatkov v tv TOSHIBA automaticky nabehli v smart menu aplikácie SkylinkCZ aj SkylinkSK.Cenovo+ponuka mi ale lepšie vychádza Lepší.TV alebo MagioGO-to ale nemá smartTV aplikáciu a Magio set-top-boxy sú takmer rok nedostupné.Za serpo Skylink live ponúka 17 TV staníc.

  1. Vlastne je celkom dobre, že Telekomančovia nerobia appky pre smart TV – pretože by boli najskôr príšerne sprasené, podľa doterajších skúseností. A Magio Go box už chystajú nový, s podporou 4K, každú chvíľu by sa mal objaviť v ponuke. Tak uvidíme…

 5. Konkurencia rastie,aj Plustelka je už na nete v podobe Otta čo je náznak,ale príde aj rozšírená smart ponuka.

 6. Pirát, presne moja otázka. nech riešia dostupnosť na najvýznamnejších značkách (tou je Samsung-staršie rozhranie Smart) a nielen nové typy TV. Skylink to má pomýlené, rieši drobnosti, nie zásadné veci.

  1. Ku starším TV sa dá vždy pripojiť nejaký Android box (prípadne sat. prijímač s Androidom) a nainštalovať si tam príslušnú appku. Skylink a další budú zrejme vyvíjať aplikácie len pre tie zariadenia, ktoré sú najviac používané.

 7. Starsie TV nebude nikto riesit. Vela z nich nema uz ani podporu zo strany vyrobcov. Taka je realita.

 8. mam Samsung UE32M5672 2017 a nemozem najst v obchode skylink live…..smutne
  OS Tizen

  1. Suhlasim. Kedy planujete rozsirit ponuku aj na novsie modely?

Komentáre už nie sú povolené.