Reklama

Prima spustí nový spravodajský kanál CNN Prima News

CNN International Commercial (CNNIC) a česká skupina Prima dnes oznámili uzavretie partnerstva, vďaka ktorému vznikne v Českej republike nová spravodajská platforma na čele so spravodajskou stanicou CNN Prima News. Tá bude vysielať kontinuálne spravodajstvo aj ďalšie relácie po celý deň, sedem dní v týždni, a informovať divákov o zásadnom dianí doma i vo svete. Nová stanica bude dostupná divákom po celej Českej republike.
Pokračovanie nižšie:

Prima chce spustiť vysielanie novej spravodajskej stanice CNN Prima News počas nasledujúcich dvanástich mesiacov. Obsah bude vytvárať oddelenie spravodajstva skupiny Prima. CNN Prima News bude sídliť v úplne novej spravodajskej centrále v Prahe, ktorá bude vybavená najmodernejším technickým zázemím.

Nová spravodajská stanica bude dostupná v terestriálnom vysielaní, ako aj v ponukách káblových a satelitných operátorov. Vysielať bude v českom jazyku a stane sa už v poradí deviatou stanicou v portfóliu skupiny Prima. Obsahom vysielania bude ako domáce spravodajstvo, zabezpečované skupinou Prima, tak aj medzinárodné spravodajstvo a relácie dodávané spoločnosťou CNN. Na domácich reportážach sa budú podieľať aj jednotlivé regionálne spravodajské tímy skupiny Prima. CNN Prima News bude zabezpečovať spravodajský obsah i pre ostatné kanály a online platformu skupiny Prima.

Sme veľmi potešení spoluprácou so skupinou Prima, vďaka ktorej českým divákom ponúkneme kvalitné spravodajstvo CNN na národnej úrovni,“ povedal Roland Nikolaou, riaditeľ divízie obsahu a licencií spoločnosti CNN International Commercial. „Spojením medzinárodnej expertízy, šírka pokrytia a kvality obsahu zo strany CNN s hlbokou znalosťou českého prostredia a lokálnych otázok zo strany spravodajstva skupiny Prima vznikne atraktívny programový obsah, ktorý vo výsledku ponúkne unikátne spojenie domáceho a medzinárodného spravodajstva,“ dodáva.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Škoda že niečo podobné by nemala JOJka s názvom JOJ CNN News

 2. Hmm, to je trošku divné, keďže Prima z času na čas šíri „alternatívne“ pravdy a rôzne konšpiračné „správy“, že práve CNN ide do spolupráce s nimi. (a teraz čakám reakcie typu „no veď práve preto idú do spolupráce“) 😀

 3. Torno
  Trojka má znovu vysielať, ale šport. Spomínalo sa ti, ale kedy to netuší nikto.

  1. STV3 HD-má obnoviť vysielanie pri štarte LOH 2020-Tokyo-Japan-24.7.2020.

 4. už mali obnoviť teraz pri majstrovstvách v máji… len to by tam musel byť Vašík a nie Sputnik

  1. a ty netrolluj:

   „Prvotný zámer je spúšťať tretí kanál o rok skôr, ako mám v projekte. To znamená tak, aby už bol rozbehnutý k Majstrovstvám sveta v hokeji 2019, ktoré budú v Slovenskej republike“: sport.aktuality.sk/c/379972/trojka-rtvs-ide-k-ladu-divaci-ju-k-domacim-ms-v-hokeji-nedostanu/

 5. Kedysi cez internet bola aj Markíza News , prečo nevysiela cez satelit ??? , Bude aj TV NR SR cez satelit ???? , Škoda že JOJ nemá spravodajský kanál mohli by spraviť JOJ News HD ale bez tej CNN lebo CNN neverím.

Komentáre už nie sú povolené.