Reklama

Prima spustí nový spravodajský kanál CNN Prima News

CNN International Commercial (CNNIC) a česká skupina Prima dnes oznámili uzavretie partnerstva, vďaka ktorému vznikne v Českej republike nová spravodajská platforma na čele so spravodajskou stanicou CNN Prima News. Tá bude vysielať kontinuálne spravodajstvo aj ďalšie relácie po celý deň, sedem dní v týždni, a informovať divákov o zásadnom dianí doma i vo svete. Nová stanica bude dostupná divákom po celej Českej republike.

Prima chce spustiť vysielanie novej spravodajskej stanice CNN Prima News počas nasledujúcich dvanástich mesiacov. Obsah bude vytvárať oddelenie spravodajstva skupiny Prima. CNN Prima News bude sídliť v úplne novej spravodajskej centrále v Prahe, ktorá bude vybavená najmodernejším technickým zázemím.

Nová spravodajská stanica bude dostupná v terestriálnom vysielaní, ako aj v ponukách káblových a satelitných operátorov. Vysielať bude v českom jazyku a stane sa už v poradí deviatou stanicou v portfóliu skupiny Prima. Obsahom vysielania bude ako domáce spravodajstvo, zabezpečované skupinou Prima, tak aj medzinárodné spravodajstvo a relácie dodávané spoločnosťou CNN. Na domácich reportážach sa budú podieľať aj jednotlivé regionálne spravodajské tímy skupiny Prima. CNN Prima News bude zabezpečovať spravodajský obsah i pre ostatné kanály a online platformu skupiny Prima.

Sme veľmi potešení spoluprácou so skupinou Prima, vďaka ktorej českým divákom ponúkneme kvalitné spravodajstvo CNN na národnej úrovni,“ povedal Roland Nikolaou, riaditeľ divízie obsahu a licencií spoločnosti CNN International Commercial. „Spojením medzinárodnej expertízy, šírka pokrytia a kvality obsahu zo strany CNN s hlbokou znalosťou českého prostredia a lokálnych otázok zo strany spravodajstva skupiny Prima vznikne atraktívny programový obsah, ktorý vo výsledku ponúkne unikátne spojenie domáceho a medzinárodného spravodajstva,“ dodáva.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Škoda že niečo podobné by nemala JOJka s názvom JOJ CNN News

 2. Hmm, to je trošku divné, keďže Prima z času na čas šíri „alternatívne“ pravdy a rôzne konšpiračné „správy“, že práve CNN ide do spolupráce s nimi. (a teraz čakám reakcie typu „no veď práve preto idú do spolupráce“) 😀

 3. Torno
  Trojka má znovu vysielať, ale šport. Spomínalo sa ti, ale kedy to netuší nikto.

  1. STV3 HD-má obnoviť vysielanie pri štarte LOH 2020-Tokyo-Japan-24.7.2020.

 4. už mali obnoviť teraz pri majstrovstvách v máji… len to by tam musel byť Vašík a nie Sputnik

  1. a ty netrolluj:

   „Prvotný zámer je spúšťať tretí kanál o rok skôr, ako mám v projekte. To znamená tak, aby už bol rozbehnutý k Majstrovstvám sveta v hokeji 2019, ktoré budú v Slovenskej republike“: sport.aktuality.sk/c/379972/trojka-rtvs-ide-k-ladu-divaci-ju-k-domacim-ms-v-hokeji-nedostanu/

 5. Kedysi cez internet bola aj Markíza News , prečo nevysiela cez satelit ??? , Bude aj TV NR SR cez satelit ???? , Škoda že JOJ nemá spravodajský kanál mohli by spraviť JOJ News HD ale bez tej CNN lebo CNN neverím.

Komentáre už nie sú povolené.