Reklama

Operátori majú k dispozícii slovenské verzie streamov Minimax, Spektrum a Film+

Slovenskí operátori majú k dispozícii oficiálne od 1. apríla slovenské verzie streamov Minimax, Spektrum a Film+. Nejedná sa však o verzie obľúbených programov v slovenskom jazyku, od súčasných českých verzií sa líšia iba reklamou. Na slovenských verziách je totiž možné vidieť iba slovenské reklamy, všetky ostatné programy sú vysielané aj naďalej v českom jazyku.
Pokračovanie nižšie:


Slovenské verzie platených staníc Minimax, Spektrum a Film+ vznikli na základe dohody medzi AMC Network International (AMCNI) a JOJ Group, ktorá ich od 1. apríla výlučne u nás zastupuje. Ďalšie stanice z portfólia AMCNI, ako aj iné stanice s CS streamom, od apríla už JOJ Group nezastupuje.

Slovenský stream v praxi znamená, že spomínané stanice budú odteraz vysielať iba slovenské reklamné breaky so slovenskými spotmi bez presahu do iných krajín. Česká republika tak bude mať svoj separátny stream so svojimi reklamami.

JOJ Group tým rieši problematiku práv umelcov a interpretov, ako aj komunikáciu českej ponuky na Slovensku, ktoré sa javili ako prekážka v rozhodovaní klientov pri inzerovaní.

Hlavnými nositeľmi penetrácie staníc Minimax, Spektrum a Film+ sú Telekom, Digi, Orange, Antik, UPC a veľa ďalších káblových operátorov v našej krajine. Výnimkou ostáva Skylink, ktorý bude naďalej šíriť CS stream v oboch krajinách, avšak nespadá do merania SK streamu, keďže tieto sú definované ako unikátne stanice. Pozícia týchto staníc v ponuke operátorov bude nahradená 1:1, t.j. SK stream nahradí CS stream,“ uvádza JOJ Gorup v tlačovej správe.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Ja nepotrebujem ani slovenský, ani český strím. Predovšetkým v platených.

  2. Ale ten signál je otrasný, mooooc slabý. Mali by z tým niečo spraviť. Pri daždi to určite vypadne.

    1. Ja ich chytám cez DVB-T2 v Plustelke a počasie neriešim.Bez výpadkov.

  3. Při normalnim desti a oblacnosti by to mělo byt ještě stabilni. Je pouzita norma DVB-S2/QPSK. Při bourkove oblacnosti a hodne hustem desti to zcela jiste pujde s kvalitou dolu.

  4. Tak nakonec doslo ke zlepseni signalu kvality na TP 12527/H 28800 3/5 DVB-S2/QPSK .

  5. iko, tyto hodnoty mas na 60 pripadne 80 parabole nebo na silhacku ještě s jinym LNB konvertorem? Prijimam pozici 0,8W /1W na parabolu 85 cm s LNB napřímo a na tomto TP mam hodnotu MER lehce přes 12 dB, na prijimaci mam kolem 9 C/N (SNR). Zda se mi to nejak malo na DVB-S2/QPSK normu.

  6. Tak nakonec doslo ještě k vylepseni parametru kvality signalu na TP 12527/H 28800 3/5 DVB-S2/QPSK o 1 dB na hodnotu 13dB MER.

Komentáre už nie sú povolené.