Reklama

Na družici Hispasat testuje TV Romana


Na družici Hispasat 30W-5 (30°W) testuje od 2. apríla nová slovenská televízia s názvom TV Romana, ktorá chce prinášať programy pre Rómov. Vysielanie je k dispozícii na kapacite satelitného operátora Pantelio, frekvencii 11 811 MHz (bývalá pozícia po DoQ).
Pokračovanie nižšie:

Podľa udelenej licencie z 20. marca 2019 bude televízia vysielať 24 hodín denne v slovenskom jazyku. Prevádzkovateľom je spoločnosť Slov Media Group so sídlom v Bratislave, ktorá už stojí za regionálnymi kanálmi TV Severka a TV Vega.

V čase písania správy bolo k dispozícii vysielanie TV Romana dostupné v štandardnom rozlíšení (SD) a kompresnom formáte MPEG-4. Program je aktuálne šírený nekódovane (FTA), ide však len o krátku opakujúcu sa promo slučku.

Pantelio šíri aktuálne z piatich satelitných transpondérov viac ako 100 televíznych staníc. Všetky sú kódované, výnimkou sú len slovenské regionálne televízie TV Severka, TV Vega, TV Považie, TV7, TV Senior, TV Hronka, TV Bratislava HD a promo kanál Fotelka TV.

Technické parametre pre príjem TV Romana:
Družica: Hispasat 30W-4/30W-5 (30°W)
Frekvencia: 11811 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: TV Romana
Provider: Pantelio
Video formát: MPEG4
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: 1851
Audio PID: 1852
Audio stopy: 1852 slk (Mpeg)
PCR PID: 1851
PMT PID: 1850
TSID: 0302
ONID: 5677
SID: 0085
TXT: N/A
HbbTV: Áno
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Bože nemám dosť cigáňov vo svojom okolí,ešte aj v TV.

  1. Dalo sa čakať, že tu budú aj rasistické komentáre, vyhrávaš tri bludišťáky za prvý taký.

  2. Prečo by mala byť rasistka,všade na svete sú cigáni,len na slovensku sú romovia?

  3. @xxx: presne tak, ako my Slovania.
   @Pater: všakže sa schválne robíš hlúpy – v snahe trollovať?

 2. Toto dlho nevydrží už vidím ako Rómovia budú otáčať paraboly na 30,0,W mne sa to neoplatí ladiť ja Rómsky nerozumiem.

 3. Ako už zaznelo , TV Romana bude vysielať v slovenčine, ak bude rozhovor v rómštine, tak vtedy pôjdu titulky, no predpokladám , že min.80-90% tam bude znieť slovenčina. Ja takúto televíziu podporujem , predpokladám že bude čoraz viac programov pre menšiny a etnika, áno budú monotematické pre úzku skupinu , no budú.
  A teraz nech všetci z Digi preladia, ak bude zaujímavá aj cena balíkov, budú v osadách manévre.

 4. Na adresu Romany : Parabolacz
  Provozovatelem stanice TV Romana je společnost Slov Media Group s.r.o.. Firma získala od slovenského regulátora médií RVR (Rada pro vysílání a retransmisi) vysílací licenci 20. března 2019. Podle licenčních podmínek bude TV Romana vysílat minimálně 75% programy a zbývajících 25% vysílacího času vyplní doplňkové vysílání. Z programů půjde především o ostatní publicistiku (78,9%), politickou publicistiku (6,1%) a zpravodajství (15%).
  Na adresu TV Senior :
  Už posielame do SIXu stream iba v HD , musíme doriešiť ešte SD a náš Play out 2x stream nezvláda.

 5. Dúfam že to čoskoro zaradí aj Skylink , lebo otáčať parabolu na 30,0,W sa mi nechce lebo tam ani dotiahnem , ja iba siaham po 15,0,W. Ďalej ma to nepustí neviete kde je problém ??

Komentáre už nie sú povolené.