Reklama

MS v hokeji 2019 vo vysielaní RTVS

Všetkých 64 zápasov tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, internetové vysielanie vo full HD kvalite, moderné vysielacie štúdia v Košiciach a v Bratislave, mapovanie zákulisia, pestrý predzápasový program – a množstvo ďalších zaujímavostí prinesie RTVS divákom a poslucháčom počas konania sa šampionátu.
Pokračovanie nižšie:

RTVS odvysiela denne 9 až 12 hodín premiérového obsahu. Všetky zápasy sa objavia na televíznej Jednotke alebo Dvojke v kombinácii priamych prenosov a záznamov, v prípade paralelných zápasov na webe RTVS. Sledovať ich bude možné aj v HbbTV v aplikácii RTVS. „Našu pozornosť upriamujeme predovšetkým na snahu priniesť televíznym divákom a rozhlasovým poslucháčom kompletný prehľad o priebehu majstrovstiev sveta. V rámci značky RTVS vnímame celý projekt trojrozmerne – televízna obrazovka, sociálne médiá a rádio,“ priblížil šéf Sekcie športu Matej Hajko.

Na Jednotke si diváci môžu pozrieť zápasy slovenskej reprezentácie a vybrané zápasy vyraďovacej časti majstrovstiev. Všetky stretnutia národného tímu v skupine a v prípade postupu tiež v play-off i finálový zápas odvysiela naživo Rádio Slovensko. Nebudú chýbať aktuálne živé vstupy zo všetkých stretnutí základnej aj vyraďovacej fázy v oboch dejiskách. „Rozhlas je veľmi dôležitá súčasť našej práce. Zo siedmich zápasov základnej časti hrá Slovensko dva zápasy počas pracovného dňa, čomu venujeme v rozhlase veľkú pozornosť, pretože množstvo ľudí nebude môcť byť v tom čase pri televízoroch,“ konštatoval Matej Hajko.

Zápasy skupiny v Košiciach, v ktorej hrá aj reprezentácia Slovenska, budú komentovať Pavol Gašpar, Matej Hajko a Marek Marušiak. Zápolenie slovenského tímu sprostredkujú divákom dvaja komentátori a jeden expert z trojice Ján Pardavý, Boris Valábik a Rastislav Staňa. „Je to model zaužívaný najmä v severoamerickom regióne. V rámci strednej Európy bude RTVS patriť medzi priekopníkov na veľkom športovom podujatí,“ uviedol Matej Hajko. Zápasy skupiny v Bratislave budú komentovať Matúš Krutý a Tomáš Košec.

RTVS pripravila projekt, ktorý bude znamenať najvyšší počet odvysielaných hodín počas majstrovstiev sveta v histórii. Programový blok venovaný šampionátu odštartujeme už hodinu a pol pred začiatkom prvého zápasu dňa. Po večernom zápase zosumarizujeme celý deň zostrihom najdôležitejších momentov s pôvodným komentárom všetkých zápasov hracieho dňa,“ poznamenal Matej Hajko. Programový blok začne naživo vysielaná talkshow Pred hokejom, nasledovať bude zábavný seriál 25 majstrovstiev. Dokumentarista RTVS Stanislav Štefánik nakrútil 9-dielny historický seriál S hokejkou a pukom a záver šampionátu bude patriť šiestim dielom dokumentu Hokejová republika. Medzi doplnkové programy bude patriť prestávkový seriál Aj oni boli pri medailách.

Pre lepšie sprostredkovanie atmosféry majstrovstiev RTVS presunie svoje vysielacie štúdiá, vyrobené na mieru s najmodernejšou technológiou, priamo na štadióny v Košiciach a v Bratislave. Divákom sa z nich budú prihovárať moderátori Marcel Merčiak, Ľubica Mercelová a Ján Šiller.

Počas šampionátu bude tiež fungovať špeciálna športová microsite hokej.rtvs.sk s fanúšikovskou zónou a o dianí na MS bude RTVS zároveň informovať prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram.

Prehľad priamych prenosov z MS v hokeji nájdete každý deň aj na našej špeciálnej stránke MS v hokeji 2019 v TV. Monitorovať budeme vysielanie nielen slovenských programov Jednotka a Dvojka, ale aj českej ČT Sport, poľskej TVP Sport a rakúskej ORF Sport +.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Opäť sa ukáže,ako chýba STV3 HD…To bude guláš na oboch okruhoch.

  1. STV 3 je nato, aby športové prenosy nensbúravali programy Jednotky a Dvojky. Tak ako to má ČT, kde je dokonca naraz viacero prenosov, že niekedy musia okrem ČT sport dať iný prenos aj na ČT2 ak chcú odvysielať oba naraz.

  2. js@
   STV3 ktorá bude za 7-8€ koncesií s programom ktorý dávajú na STV 2.
   Ďakujem ale toto naozaj nie je rozumné riešenie.
   ČT je 2x tak veľký mediálny trh s 2x väčším počtom koncesionárov s vyšším koncesionárskym poplatkom-takže si môžu dovoliť viac muziky lebo majú na to viac peňazí.
   Keby že chcem viac športu tak si priplatím za balíčky v káblovke alebo si dám plustelku či satelit,nebudem to riešiť daľším kanálom verejnoprávnej TV kde je dosť športu a keď bude RTVS 1,2 bez športu tak čo tam budú dávať?Reklamy,reprízy-hlavne že si priplatíme na koncesiách za RTVS3 kanál -fakt super riešenie.
   Budete sklamaní -nemajte veľké oči-dnes je podstatná kvalita nie kvantita.

  3. oprava: RTVS3 ktorá bude za vykúpená platbou 7-8€ za koncesie …

 2. Je dobré, že národný šport vysiela televízia ktorá je dostupná po celom Slovensku free, nie ako to bolo v príprave, kedy súkromná tv dávala hokej nedostupný napr. pre oblasť Oravy.

 3. prečo sa taká významná športová udalosť nevysiela aj v UHD ?

  1. Nechápem prečo aspoň dočasne nespustia v DVB-T počas MS stanicu STV 3, veď to sa dá odbavovať na 1 počítači…

  2. Aha, a kam by sa asi tak tá UHD stanica alebo „STV 3“ (keď už, tak skôr Trojka) dala vopchať, do ktorého multiplexu? Verejnoprávny je plný, tie dva programy v SD z neho vyhodiť nemôžu kvôli ľuďom so starými TV/STB bez podpory MPEG-4. MUX2 a 4 je tiež plný, v MUX1 by vzniklo miesto až po preklopení do DVB-T2, ale stále je dosť málo divákov, ktorí dokážu prijímať túto normu, takže vysielaniu hokeja na „normálnych“ programoch RTVS by sa aj tak nedalo vyhnúť. Ten UHD kanál by tam mohol byť, ale do MS aj tak nestihne Towercom v žiadnom prípade preklopiť MUX1 do DVB-T2. Takisto nebude spúšťať nové MUX-y, možno by mohol v BA z Kamzíka, kde už raz v UHD vysielal na k6, ale zvyšok Slovenska tak či onak utrie nos. Takže takto sa veci majú, o Trojke (ani dočasnej) alebo o UHD je márne snívať.

  3. Lenže to sa mali spamätať skôr, aby to spustili alebo urobili zmeny a tá RTVS 3 by stačila aby bola v DVB-T v HD a ak sa nezmestí tak v SD. Keby tam bol Vašík, tak by bola už dávno spustená.

  4. Vašík bol a nič nezmohol. Na to treba i iné, nielen Vašík…

 4. Myslim si , ze je celkom vhodny cas na nejake to promo v UHD na terestriale

Komentáre už nie sú povolené.